FinExpert.cz

Přihlásit se




Dluhopis KASPO 8,7%/2025

Offline - Diskutér Profil 
2. 6. 2020 20:30 Odeslat příspěvek
https://dluhopisomat.cz/dluhopisy/kaspo-orcar-a-s/
zatím jsem se podobným "divokým" dluhopisům z ulice (=bez podpory bankou) úspěšně vyhýbal, ale tenhle poprvé navážno zvažuju. Co si o tom myslíte? Pokud je tu někdo z automotive branže, jak to vypadá s aktuální konkurenceschopností Medvědbloku vs. ost. mech auto-bloky (např.Construct) ale hlavně vs. ostatní elektronické zabezpečovací systémy (jestli není mechanika spíš už out). Vzpomínám že u aut 1990-2010 to byl v čezku hodně rozšířený téměř standard, immobilizéry byly málo odolné, ale dnes nebo poslední roky zpátky?


Naposledy upravil tom brava dne 3. 6. 2020 16:50, celkově upraveno 4
Poslední příspěvek


Offline - Nadšenec Profil 
2. 6. 2020 20:59 Odeslat příspěvek
To jako mají roční provozní zisk pár set tisíc a obrat jen kolem 10M? A na blbé 3M vydávají dluhopisy? Do toho bych nešel.
Jinak osobní zkušenost. Všechna moje auta až na poslední to z různých důvodů měla (některé Construct, některé Medvěd), ale naposled jsem to zamknul tak před 10 lety a na klíčích u auta, co to ještě má to ani nenosím a nikdy jsem to u něj nepoužil. Už bych to nepořizoval.


Offline - Diskutér Profil 
2. 6. 2020 21:27 Odeslat příspěvek
Ptal bych se, proč vydávají tak drahé dluhopisy. Proč jim už nepůjčí banka, která si je dokáže násobně lépe prolustrovat než kdokoliv z nás. A taky na co to potřebují. Aktiva jim klesají, obrat zázračně vzrostl, zisk je velmi nízký. Tipnul bych si docela vysoké náklady. Ale nevidím do detailů. Ani mě to nezajímá. Za to riziko je to pro mě velmi nízký výnos.


Offline - Diskutér Profil 
2. 6. 2020 22:08 Odeslat příspěvek
https://or.justice.cz/ias/ui/vypis-sl-d ... pis=817912
ve výkazu za r. 2019 maj jen 7,5 mega tržeb ale v prezentaci Dluhopisomatu je udávaných 11mega (???), zarážející je víceletá kumulovaná narůstající neuhrazená ztráta (posl.stav skoro 4mega) v bilanci - v tomto světle je doprovodné ruč. prohlášení vlastníka/jediného akcionáře - jaksi "jalové". Škoda, rodinná kovovýroba by se mi typově investičně zamlouvala, ale když na vrcholu cyklu 2018-19 měli ztráty nebo s odřenýma ušima nulu, tak co bude s nima teď?, souběh slabých tržeb a reltivně nízké prov. marže - to je vražedná kombinace...dávám od toho ruce pryč.


Offline - Diskutér Profil 
3. 6. 2020 07:57 Odeslat příspěvek
Mechanické blokování řazení frčelo před 20 lety, to je úplně out.


Offline - Diskutér Profil 
3. 6. 2020 15:05 Odeslat příspěvek
Někdy se vyplatilo tam tuhle zbytečnost mít kvůli nížšímu pojistnému, jinak to bylo akorát na obtíž majiteli. Zloděj věděl, jak si s tím poradit. Montovat to do auta byl a je nesmysl, ale dealeři dokáží prodat vše.


Offline - Diskutér Profil 
12. 6. 2020 09:41 Odeslat příspěvek
Tak zatím dostali jen 300k.


Offline - Poslední varování Profil 
14. 6. 2020 11:41 Odeslat příspěvek
Ale už 2 investoři.

-- 14. 6. 2020 12:43 --

tom brava píše
https://or.justice.cz/ias/ui/vypis-sl-detail?dokument=61254792&subjektId=229128&spis=817912
ve výkazu za r. 2019 maj jen 7,5 mega tržeb ale v prezentaci Dluhopisomatu je udávaných 11mega (???), zarážející je víceletá kumulovaná narůstající neuhrazená ztráta (posl.stav skoro 4mega) v bilanci - v tomto světle je doprovodné ruč. prohlášení vlastníka/jediného akcionáře - jaksi "jalové". Škoda, rodinná kovovýroba by se mi typově investičně zamlouvala, ale když na vrcholu cyklu 2018-19 měli ztráty nebo s odřenýma ušima nulu, tak co bude s nima teď?, souběh slabých tržeb a reltivně nízké prov. marže - to je vražedná kombinace...dávám od toho ruce pryč.


Podivej se na radek 56 vykazu zisku, tam maji cisty obrat 11 mega, jak to udelali nevim


Offline - Diskutér Profil 
14. 6. 2020 12:30 Odeslat příspěvek
Součet tržeb z prodeje + ostatních provozních výnosů?


Offline - Poslední varování Profil 
14. 6. 2020 18:30 Odeslat příspěvek
No jiste ale ty ostatni vynosy jsou co? Nasimulovane neco?
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 10 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies