FinExpert.cz

Přihlásit se


 Další stránka

RONDA Invest

Offline - Nadšenec Profil 
25. 6. 2020 01:45 Odeslat příspěvek
Zaznamenal jsem novou možnost investování do úvěrů podnikatelům zajištěných nemovitostí (P2B). Jaký je váš názor?

Nevýhody:
- nemají povolení ČNB
- předčasné vypovězení Participace - 3% ze zůstatku investice, min. 10000 Kč (ceník).
Poslední příspěvek


Offline - Nadšenec Profil 
25. 6. 2020 07:24 Odeslat příspěvek
Investoval jsem někdy v březnu do úvěru se splatností 30.6. částečně i kvůli bonusu 500 Kč. Bonus dorazil, úroky zatím taky, tak uvidíme. Další investice neplánuji, ty výnosy mi moc zajímavé nepřipadají.


Offline - Poslední varování Profil 
5. 7. 2020 07:45 Odeslat příspěvek
Splatili?

Kolik je vynos%.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
23. 9. 2020 21:12 Odeslat příspěvek
vpe píše
Splatili?
Kolik je vynos%.


Jojo splatili a peníze chodily po celou dobu včas jak měly. Výnos mají od 4 do 6 procent.

mlsal píše
Zaznamenal jsem novou možnost investování do úvěrů podnikatelům zajištěných nemovitostí (P2B). Jaký je váš názor?

Nevýhody:
- nemají povolení ČNB
- předčasné vypovězení Participace - 3% ze zůstatku investice, min. 10000 Kč (ceník).


Jen pro info, ten ceník je zastaralej. Teď tam mají výstup za 1,5 procent a min. 500.


Offline - Diskutér Profil 
23. 9. 2020 21:37 Odeslat příspěvek
No dej si radši pilulku...


Offline - Diskutér Profil 
24. 9. 2020 21:23 Odeslat příspěvek
Pilulku taky po očku sleduji, ale bojím se, že napálí cenu...


Offline - Mírně pokročilý Profil 
7. 11. 2020 09:16 Odeslat příspěvek
Chtěl bych se zeptat na zkušenost s výplatou (tzn. poslání částky z ronda finance do jiné banky). Normálně se za každý převod mimo CitFin platí 2 Kč (nebo i víc podle typu platby). Dá se to obejít inkasem (které je dle sazebníku zdarma), nebo tím chcou říct, že se neplatí za nastavení inkasa, ale když inkasování proběhne, tak je to zpoplatněnej převod jako každej jinej?


Offline - Kolemjdoucí Profil 
8. 11. 2020 22:47 Odeslat příspěvek
Rad68 píše
Chtěl bych se zeptat na zkušenost s výplatou (tzn. poslání částky z ronda finance do jiné banky). Normálně se za každý převod mimo CitFin platí 2 Kč (nebo i víc podle typu platby). Dá se to obejít inkasem (které je dle sazebníku zdarma), nebo tím chcou říct, že se neplatí za nastavení inkasa, ale když inkasování proběhne, tak je to zpoplatněnej převod jako každej jinej?


Tím je myšleno nastavení inkasa. Výnosy si přeposílám jednou za 3 měsíce, takže mi ty 2 Kč poplatek nevadí.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
8. 1. 2021 08:10 Odeslat příspěvek
Tento týden se mi připsal první výnos. Předpokládal jsem, že z investice se 3letou splatností mi přijde 1/12 ročního úroku+1/36 jistiny (s tím, že za první měsíc mi to běží zhruba od půlky měsíce, tudíž bych čekal cca půlku uvedené částky).
Přišla mi ale (kromě vstupního bonusu) jenom částka, která zhruba odpovídá úroku, ale bez jistiny. Je to chyba, nebo to běžně funguje tak, že jistina přijde až jako celek za ty 3 roky? (v detailu participace je uvedeno, že úrok i jistina jsou měsíčně, ale kdovíjak je to myšlený)


Offline - Kolemjdoucí Profil 
11. 1. 2021 21:16 Odeslat příspěvek
Participace co mám v portfoliu, tak mi chodí jistina i úroky v pořádku. Spíš se zeptej na splátkový kalendář ke své investici přímo v Rondě. Co se mi splatilo v minulém roce, tak splátka jistiny byla nižší a na konci mi přišel zbytek.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
4. 2. 2021 20:36 Odeslat příspěvek
Veselejsasek: díky, je to přesně tak. Říkal jsem si, že ještě počkám jestli to nebyla nějaká anomálie prvního (neúplnýho) měsíce a teď když to bylo totéž jsem jim psal a poslali mi asi za půl dne přesnej splátkovej kalendář, že průběžně se z jistiny splácí jen malá část a většina až na konci (ono je to pro mě relativně jedno, protože tam nemám moc, akorát si příště budu muset pečlivěji procházet podmínky).


Offline - Kolemjdoucí Profil 
24. 5. 2021 21:19 Odeslat příspěvek
Tak zatím všechno šlape jak by mělo. Výnosy chodí v domluvených termínech a na dotazy odpovídají celkem rychle. Zatím investuju do 9 projektů, všechno v CZK. Koukal jsem, že tam mají i jednu v EUR, máte do ní někdo zainvestováno?


Offline - Nadšenec Profil 
10. 1. 2022 01:06 Odeslat příspěvek
Kdyby mel nekdo zajem, tak za doporuceni je odmena 500kc...(min. investice 10tis.)
Stava se to tak zajimavou investici ;)


Offline - Diskutér Profil 
5. 4. 2022 12:40 Odeslat příspěvek
Přemýšlím o investici do Ronda, máte někdo aktuální a živé zkušenosti, máte investováno a běží vše, jak má?
Díky


Naposledy upravil PULPANM dne 5. 4. 2022 13:06, celkově upraveno 1


Offline - Nadšenec Profil 
5. 4. 2022 13:00 Odeslat příspěvek
Ano (na rozdil od Portu jsem s Ronda nadmiru spokojen)
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, #  Další stránka
Stránka 1 z 2 [ Příspěvků: 19 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies