FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Investování do ETF & zrušení OPF Rentier Invest

Offline - Poslední varování Profil 
4. 11. 2020 21:07 Odeslat příspěvek
Joo tak to bude svět zase v bezpečí, když kluci z invest guru (eFrank) ti to posvětili, abys přikupoval :-) jako já vnímám, že situace je jiná než 2007, protože usa sype peníze a všechny centrální banky balancují :-)
Poslední příspěvek


Offline - Diskutér Profil 
4. 11. 2020 21:19 Odeslat příspěvek
vpe: Proč vlastně chceš kupovat akcie? Máš obavy z toho, jak se budou vyvíjet pronájmy kvůli kovidu?


Offline - Nadšenec Profil 
4. 11. 2020 22:01 Odeslat příspěvek
vpe píše
Joo tak to bude svět zase v bezpečí, když kluci z invest guru (eFrank) ti to posvětili, abys přikupoval :-) jako já vnímám, že situace je jiná než 2007, protože usa sype peníze a všechny centrální banky balancují :-)


Nevím proč urážíš někoho, o kom nic nevíš. Já přes ně nenakupuji a hlavně mě nikdy k ničemu nikdo nenutil, nevolal a nepřemlouval. Vysvětlili o co šlo a čeho se to týkalo a týká. Stejně tak jsem měl dotaz na to sypání peněz. Pro mě je důležité, že dostanu odpověď, které rozumím a dává mi hlavu a patu a jsou v ní fakta.


Offline - Nadšenec Profil 
5. 11. 2020 00:13 Odeslat příspěvek
Bylo by možné to zveřejnit?


Offline - Přeborník Profil 
12. 11. 2020 16:27 Odeslat příspěvek
„Conseq Indexový ETF Aggressive ESG“: Fond (ne ETF), „Fond kopíruje/sleduje složení sklady aktiv modelového portfolia. Fond nesleduje žádný benchmark.“, a za to si účtují 0,75% nebo 1,5% p.a.

No každé zlevnění vůči průměru je asi zlepšení, ale přece jen…


Offline - Nadšenec Profil 
13. 11. 2020 00:58 Odeslat příspěvek
Conseq spouští fond zaměřený na ETF ... pro ně snadný výdělek téměř bez práce. Nakoupit za peníze klientů pár vybraných ETF a nabídnout jako produkt, kde naúčtuju až 10x vyšší náklady. To se vyplatí! (y)

PS: I když lze očekávat, že se to bude zhodnocovat lépe než většina aktivně řízených OPF a jsou o něco málo nižší náklady. Jedna vlaštovka jaro nedělá.


Offline - Diskutér Profil 
13. 11. 2020 01:31 Odeslat příspěvek
Podobne fondy jiz existuji. Uz pred par lety s timhle konceptem prisla Partners IS u produktu 7Stars. Neco podobneho je i v ramci nabidky Broker Consulting ci SLS-FCT


Offline - Přeborník Profil 
13. 11. 2020 06:19 Odeslat příspěvek
A ještě myslím Raiffeisen – a do značné míry akciové fondy v 3. pilíři.

To chce neustále tlačit a vzdělávat, a třeba se ještě použitelných produktů dožijeme.


Offline - Nadšenec Profil 
13. 11. 2020 06:40 Odeslat příspěvek
Stačí důchodový investiční nedaneny účet ala USA.. Uz jen aby to vláda dotáhla dokonce..


Offline - Přeborník Profil 
13. 11. 2020 06:52 Odeslat příspěvek
Doufejme; v Británii něco takového existuje, ale běžně si banky účtují kolem 0,5% p.a. (ale zase fondy myslím bankám nesmí vyplácet provize z objemu) – lepší než fondy a PP tady, ale na držení ETF drahé.


Offline - Nadšenec Profil 
13. 11. 2020 11:45 Odeslat příspěvek
aaischa píše
Stačí důchodový investiční nedaneny účet ala USA.. Uz jen aby to vláda dotáhla dokonce..


Snad se toho dožiji :-)

-- 13. 11. 2020 11:48 --

fc70 píše
A ještě myslím Raiffeisen – a do značné míry akciové fondy v 3. pilíři.

To chce neustále tlačit a vzdělávat, a třeba se ještě použitelných produktů dožijeme.


Pomalu se blýská na lepší časy, ale jde to hrozně pomalu. Pořád se mluví o finanční gramotnosti, ale když vidím co učí 13 leté děti na škole, tak je to jasný záměr :-) Vychovávat poslušné, polovzdělané lidi :-) Obecně je finanční vzdělání na velmi slabé úrovni. Stačí nějaké ta diskuze v hospodě. Je to smutné. Ale třeba se dožijeme lepších časů.


Offline - Návštěvník Profil 
17. 11. 2020 10:40 Odeslat příspěvek
Interactive Brokers přichází od ledna o vysokou SIPC garanci investičního účtu (známých půl milionu USD), což mnoha investorům komplikuje situaci. Pokud by někoho zajímaly úvahy na toto téma a jak se třeba snažím situaci řešit já, zamyslel jsem se nad tím ve svém posledním článku.


Offline - Diskutér Profil 
17. 11. 2020 11:18 Odeslat příspěvek
Je zajímavé, jak ta SIPC garance přestává platit kvůli přesunu do jiného státu EU. To jsou holt ty nadstandardní vztahy Británie a USA.


Offline - Nadšenec Profil 
17. 11. 2020 16:06 Odeslat příspěvek
Pro mne to je naprostá katastrofa. Jelikož nejsem investor, ale trader využívající API, tak měnit brokera po 15 letech je pro mne něco nepředstavitelného. Pojištění v řádu jednotek procent je o ničem. Když se mi s nimi nepodaří vyjednat něco individuálě (nejlépe zůstat v UK nebo přejít do USA), tak netuším, co s tím budu dělat. Leda snížit výši účtu na přijatelnou úroveň ($100-200k), víc používat margin a prostě to risknout. Nebo odejít do důchodu. Všichni na tom budou tratit. Jak já, tak i IB.


Offline - Diskutér Profil 
17. 11. 2020 16:19 Odeslat příspěvek
Mě překvapuje ten rozdíl: dokud bylo IBUK, tak SIPC ano. Jakmile je IBxx jinde v EU, tak už SIPC ne. Logika v tom není, ale asi to bude pravda.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Další stránka
Stránka 9 z 10 [ Příspěvků: 144 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies