FinExpert.cz

Přihlásit se

Předchozí stránka 

Parkovací stání jako investice

Offline - Nadšenec Profil 
27. 11. 2020 13:28 Odeslat příspěvek
Ano, samozřejmě že ti bez podílu tam nemají přístup a právo parkovat. A ano, jak tu můžeš vidět, úplně stejně platí i jiní lidé, přestože ti to přijde hodně.
Pro info, u bytu, po odečtení vodné/stočné, teplo, teplá voda, odvoz odpadků, jsou zálohy asi 20 Kč za metr, čili ta garáž není žádný extrém.

Fond oprav je 10 Kč za metr jak u bytu, tak u garáže. Stejně tak platíš stejně za byt s balkonem a bez balkonu (balkon je společná část domu, čili se opravuje ze společných peněz, stejně jako třeba střecha). Ono pro opravu střechy, fasády, kotelny, výtahu, atd. je to jedno. Stoupačky tam sice nemáme, ale jak sám říkáš, nikdy to nebude úplně spravedlivé, aby se třeba za byt platilo 10 Kč a za garáž 9 Kč.
Poslední příspěvek

Offline - Inventář Profil 
27. 11. 2020 14:32 Odeslat příspěvek
Na otazku, jakeho zhodnoceni p.a. dosahujes na tom investicnim parkovacim stani jsi neodpovedel? To muze byt snadno nenavratna ztrata. Zalezi na kupni cene.

Zjednodusene plati, ze pokud se ti to z najmu nezaplati v Praze do 21 let, tak je to nerentabilni, takto to propagoval sam developer Ekospol (trojka po finepu a centralgr)

Ale nechalu, proc jsi poslal neplatny predpis, kdyz rikas, ze platis 2 nasobek? Nemuzes platit pokud ten predpis nemas :-) Jinak to rozuctovani je na 90% vadne a platis vic nez by velela logika, ale chapu, ze to neresis. To je boj s vetrnymi mlyny SVJ. S tim balkonem nemas pravdu, pokud mas balkon k vyhradnimu uzivani, je legitimni, ze bys z nej mel platit urcitou cast do FO, stejne, jako kdyz zaberes cast chodby a pristavis si tam vchod (samozrejme se 100% souhlasem clenu).

Offline - Nadšenec Profil 
27. 11. 2020 15:46 Odeslat příspěvek
Jsi si vědom toho, že já to stání nepronajímám? Parkuju tam sám.

Poslal jsem původní, protože to mám elektronicky, a je tam vidět, kolik se za co platí. A k tomu jsem dodal, že následně se zavedl fond oprav na první schůzi SVJ ve výši 10 Kč za metr. Předpis záloh obsahující i fond oprav samozřejmě mám.

A co je na tomto vadné nevím. Že mám v jednom vyúčtování jak elektřinu, co se prosvítí na chodbách domu, tak elektřinu, co se prosvítí v naší garážové jednotce a dělí se 20?

Platit za balkón možná legitimní je, ale protože plocha balkónu není součástí plochy bytu, respektive domu, tak fakt nevím, podle čeho by se to bralo, když to není v katastru. Jako že by SVJ objednalo přesné měření balkonů za desítky tisíc, aby někdo platil o pár korun víc, než někdo jiný?

Offline - Inventář Profil 
3. 1. 2021 08:06 Odeslat příspěvek
Pokud maji vsichni balkon a vsichni stejne velky byt, pak je to opravdu jedno, pokud ma balkon k vyhradnimu uzivani jen nektery z vlastniku, anebo ti, co maji balkon maji ruzne velke byty, pak je situace vyhodna prave prod tuto skupinu, nejvyhodnejsi pro ty s nejmensim bytem atp. Jednoduche pocty.

Přejít na stránku Předchozí stránka  1, 2, #
Stránka 2 z 2 [ Příspěvků: 19 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk

Hledat
Přeskočit na

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies