FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka 

Dlouhodobá investice do ETF - jak nejlépe?

Offline - Poslední varování Profil 
8. 11. 2021 03:14 Odeslat příspěvek
Tak to je dobrej challenge. To není algo ale rutina, co mě po jiste dobe otravuje.

Neboli když chceš na 2 měsíce nebo 2 roky vypnout, tak to jak uděláš? Nejde na DGR XTB nejak naskriptovat, aby se to kupovalo samo, z objemu zaslanych penez, az nastane v mesici propad (nebo nizka vykonnost jak rikas - jiste to jde algoritmizovat), etc etc? :-)

Automaticky posilat penize na obchodni ucet neni problem. Ale ten zbytek :hm

:lol:
Poslední příspěvek


Offline - Přeborník Profil 
8. 11. 2021 07:21 Odeslat příspěvek
Koupit ETF s&p jednou za mesic by nemusel byt ten nejvetsi problem


Offline - Poslední varování Profil 
8. 11. 2021 13:16 Odeslat příspěvek
To prave je, delat rutinu me nebavi.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
8. 11. 2021 14:31 Odeslat příspěvek
IBRK ma API, takze si tam automatizaci urcite muzes napsat. Jsou nastroje, ktere ti tousnadni. Zkusenost s tim nemam, radsi rutina nez s tim stravit tolik casu. Ale treba to je pro tebe zajimavejsi.
https://www.reddit.com/r/EuropeFIRE/com ... teractive/


Offline - Poslední varování Profil 
9. 11. 2021 10:34 Odeslat příspěvek
Dobry tip. Akoratze se mi zda, jestli to nemusi bezet na mem stroji. Myslel jsem naskriptovat to primo v platforme. Neco jako DeFi?


Offline - Nadšenec Profil 
19. 11. 2021 20:18 Odeslat příspěvek
vpe píše
a druha tva varianta LCWD - ten i duplikuje i S&P500? Pripadne existuje neco all world podobnym ter, bez S&P500 ? Pripadne nevo podobne vyhodneho (maly TER, nakup free na DG) idealniho jako doplnek S&P500 ?
vpe píše
proto se ptam na variantu, ktera neduplikuje USA 500 firem, chapes?

Nejsem si vědom toho, že by bylo ETF, které má celý svět (případně rozvinutý svět) bez S&P 500. Investování do akcií je historicky záležitost především USA a ETFko s pokrytím (větší části) světa si lze těžko představit bez (překrytí s) S&P 500. :-)

vpe píše
Xtb nabizi etf mozna zdarma, ale namasti si kapsu na konverzi meny, ne? Narozdil od DGR. Navic na akciich zdarma a mozna i na etf, nevim, mozna xtb prihazuje svuj spread? Nepouzivam XTB tak nevim. Ale ty prachy co cpe do jejich marketingu, musi nekde ziskavat…

XTB vydělává na CFD a Forexu, to už jsi v jiných fórech o investování četl jistě víckrát.

vpe píše
Clovek je tvor liny a skleroticky a zajimalo by me KONKRETNI benefit XTB oproti Degiru, pripomente mi to? Jakoze tam maji VSECHNY ETF nez poplatku?

Nabídka ETF u XTB a Degira je plus mínus velmi podobná. Degiro má cca 200 ETF zdarma a XTB má v nabídce jen něco přes 200 ETF. Přímo jsem ty jejich nabídky nesrovnával, protože v obou z nich si dokážu vybrat. Ano, XTB má poplatek za konverzi měny, ale jde se mu vyhnout jak jsi četl zde a jistě i jinde.

vpe píše
DGR XTB nejak naskriptovat, aby se to kupovalo samo, z objemu zaslanych penez, az nastane v mesici propad (nebo nizka vykonnost jak rikas - jiste to jde algoritmizovat), etc etc? :-)

Automaticky posilat penize na obchodni ucet neni problem. Ale ten zbytek

Trading 212 má funkci Autoinvest => Pies & AutoInvest - Introduction > How does AutoInvest work? > AutoInvest - Adjustments & Settings.

Pokud línému člověku nestačí skripty u IB ani toto (výše), pak už zbývá jen Portu nebo jeho alternativy (ETFmatic, Fondee či Indigo).


Offline - Poslední varování Profil 
21. 11. 2021 03:21 Odeslat příspěvek
Ano, vim, ale to vyhybani se pres tu “apku” Revolut, to je pro mne komplikace. A ani revolut nemam a nechci.

Resume: Tak jedine ze by degiro implementovalo Autoinvest fci na natlak useru ;-(


Offline - Nadšenec Profil 
22. 11. 2021 23:50 Odeslat příspěvek
Autoinvest by asi bez frakcí byl takový nanicovatý. Jaký máš problém s Trading 212 ?


Offline - Nadšenec Profil 
23. 11. 2021 17:09 Odeslat příspěvek
Nějaký tip na ETF - MSCI EM Eastern Europe. Na degiru jsem to procházel ale asi nic. Přehlédl jsem něco?


Online - Diskutér Profil 
23. 11. 2021 17:19 Odeslat příspěvek
Např.IE00B0M63953 ale je to plné Ruska.

Nebo LU1900066462 tam jsou hlavně Poláci.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
26. 3. 2022 11:16 Odeslat příspěvek
Pokud někdo chce investovat do amerických ETF, tak jednoznačně volba je Fio broker. Ano mají vyšší poplatky ,ale když člověk obchoduje s vyšší částkou ,tak poplatek tedy aspoň pro mě 150-200 kč je zanedbatelný ...když se na to podívám v dlouhodobém horizontu 25 let a výdělkem kolem 10 až 15 milionů ,tak celkové poplatky +- 50 tisíc pro mě nehrají žádnou roli. Navíc člověk v jakýmkoliv problému se může odkázat na domácí prostředí ...určitě není Fio broker vhodný pro investory s menšími částkami ,protože neumožnuje frakční akcie .Zastaralá verze by mohla být pravda o něco lepší, ale vy jste tam od investic a ne od krásy! za mě výborná volba .Co je důležité si dávat pozor na konverzi koruna versus dollar při směnném obchodu ...zdar a mnoho úspěchů :!: :D


Offline - Návštěvník Profil 
4. 5. 2022 14:59 Odeslat příspěvek
Dobrý den ,zatím si kupuji akcie podniků ,měl bych dotaz k ETF fondům jak funguje ten poplatek expense ratio je zhruba 0,03 až X to vím kde najít ,nenašel jsem z čeho se platí ,jak se účtuje cenaakcie +poplatek ?a když je vlastním třeba 100akcii QQQ to se mě ročně strhne 0,20% poplatek z každé akcie?Dik za info


Offline - Diskutér Profil 
4. 5. 2022 15:14 Odeslat příspěvek
Nic se neúčtuje, prostě čistá hodnota aktiv fondu (tj. cena) je o poplatek nižší.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1, 2, 3, 4, 5, #
Stránka 5 z 5 [ Příspěvků: 73 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies