FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Dlouhodobá investice do ETF - jak nejlépe?

Offline - Přeborník Profil 
6. 11. 2021 16:54 Odeslat příspěvek
vpe píše
Jo jasny, ale co ten oser s revolutem? Kdyby nahodou tam prnize blokli…

A co ty spready, porovnavals to? Podle me 90% koupedychtivych vubec netusi… Nejvetsi jsou asi na etoro.


Nekde jse cetl , ze maji spread se ztratou cca 1 USD na 1000USD aktiva, coz neni az takova hruza, ale nejlep by to bylo porovnat na stejnem tickeru behem obchodnich hodin s degirem treba...
Poslední příspěvek


Offline - Návštěvník Profil 
6. 11. 2021 18:02 Odeslat příspěvek
vpe píše
Asi chyba?

Ba Degiru taky některé mají 0.

Spíše si najdi k tomu dokument KIID


Ono je to i v KIIDu.


Offline - Diskutér Profil 
6. 11. 2021 18:12 Odeslat příspěvek
XTB i Degiro nemají u ETF žádný svůj spread, to nejsou CFD, takže neobchodujete proti brokerovi.
Prostě obchodujete na dané burze za aktuální ceny té burzy. Takže záleží na likviditě té které burzy, jak nízký má spread.


Offline - Přeborník Profil 
6. 11. 2021 19:37 Odeslat příspěvek
tak asi to bylo u CFD...clanek uz nemuzu dohledat


Offline - Poslední varování Profil 
7. 11. 2021 00:10 Odeslat příspěvek
Tomu těžko uvěřit, ze mají 0 spread? Etoro má příkladně spread na čemkoliv, sice tomu moc nerozumím, ale přece tam není to cokoliv jenom cfd, nebo jo?

Má zas jiný výhody


Offline - Diskutér Profil 
7. 11. 2021 02:24 Odeslat příspěvek
Spread je u solidních brokerů záležitost burzy, ne brokera. Takový broker žije z poplatků za nákup a prodej / subvencí od burzy za to, že jim dělá likviditu / jiných produktů, jako třeba CFD a forex.
Například u EUNL / IWDA jede opravdu jak XTB, tak Degiro čistě dle burz, kde se obchody realizují, čili burza Frankfurt, respektive Amsterdam:

https://www.boerse-frankfurt.de/en/etf/ ... -ucits-etf
https://live.euronext.com/en/product/et ... 5Y983-XAMS

V pondělí si to můžeš zkontrolovat.


Offline - Přeborník Profil 
7. 11. 2021 07:23 Odeslat příspěvek
Taky si myslim, ze ti byvali CFD brokeri, kteri maji akcie a ETF tak nejak jako doplnek, zijou hlavne ze spreadu na CFD, zdegenerovanych uzivatelu, kteri obchoduji na paku 100x(nevim, jestli to uz nesnizili :-D ) a muzou si dovolit ETF a akcie prodavat bez komise. A proto i ta hranice 100 000€.


Offline - Poslední varování Profil 
7. 11. 2021 10:17 Odeslat příspěvek
Tak to zkuste na dva monitory, na stejne burze, nakoupit u dvou “bezplatnych” brokeru ve stejnou chvili za cenu trhu a za 5 minut prodat.

idealne degiro vs etoro.

podle vas by cena mela byt skoro stejna? Ale bacha etoro se mi zdalo ze jednu cenu ukazuje a pak pri “nakup” ukazuje uz vyssi cenu, pri prodeji naopak nizsi cenu :-) Ale hral jsem si s tim jen v demo uctu na tabletu.

A ze xtb tedy prodava bez spreadu jen s limitem? Dobry. Az na ten oser s Revolutem, smenarnou, anebo menite za € primo na Xtb? Clovek je tvor liny a skleroticky a zajimalo by me KONKRETNI benefit XTB oproti Degiru, pripomente mi to? Jakoze tam maji VSECHNY ETF nez poplatku?


Offline - Přeborník Profil 
7. 11. 2021 10:45 Odeslat příspěvek
Kdyz nebudeme brat v potaz nejakou reputaci, tak XBT ma nakupy ETF zdarma(do 100k/mes), Degiro jenom nektere + je tam limitace pri nakupu/prodeji v tom samem mesici, kdy zdarma byt jiz nemusi.

Eura bych menil nejspise v Revolutu nebo easychange/roklen, poslal na svuj ucet do banky a pote do xtb/Degira


Offline - Diskutér Profil 
7. 11. 2021 12:07 Odeslat příspěvek
O etoro jsem v minulosti četl, že mají vysoké spready, na druhou stranu jsem také četl "pozor, to nejsou etf, ale jen kontrakty". Sám ho ale nepoužívám.
Takže já myslím, že buď čisté etf vůbec etoro nenabízí, nebo se to změnilo a už nabízí a ta informace o spreadu je stará, respektive se týká pouze cfd etf, nebo ještě je možné, že ten, kdo informaci šířil, neměl real-time data z burzy (třeba na degiro u většiny burz je to placené). Takže viděl nákup 77,15, prodej 77,20. Udělal market order a pak se divil, že ten byl třeba za 77,30. Ale nemuselo jít o "extra spread brokera", ale o 15 minut opožděná data z burzy, co tam před nákupem viděl.

Já mám XTB a Degiro (hlavně kvůli diverzifikaci) a obě mají spready dle burzy.
XTB dotuji eury z Revolutu, nebo prostě extra eury, co mám, jde to i zadarmo kartou přes paypal v řádu vteřin. Plus tam fakt reálně nejsou poplatky, pokud třeba člověk nevybírá méně než 100 EUR, atd.
Degiro má zase výhodu, že se tam dají posílat koruny a měnit až tam. Ale má nějaké drobné poplatky (ročně burza, někde za nákup), na většině burz nemá real-time data a peníze je třeba poslat převodem, takže jsou až druhý den odpoledne.
Každé má něco.


Offline - Poslední varování Profil 
7. 11. 2021 12:31 Odeslat příspěvek
proto rikam ze jedine v jednu chvili nakoupit a prodat, jenze to u degiro sezere penize i na tech bezplatnych, minimalne ten prodej, test vyjde asi na 50,- Kc…

Na xetre ma degiro a asi vsichni zpozdena data 15 minut.

Ale u toho etoro mi to ukazovalo rovnou nakup i prodej nejaky velice rozdilny ale uz nevim co to bylo.

Taky jsem nepochopil jednu vec - z ceho financuje etoro ty co se nechaji kopirovat, pomerne velkymi penezi?

Ps: ten revolut asi neposilas >limit 25000 a nevadi ti ten ukon navic.


Offline - Přeborník Profil 
7. 11. 2021 12:41 Odeslat příspěvek
Kdyz mas Revolut premium ucet, muzes posilat neomezene.

Etoro, ale obecne cokoliv, bonusy z kreditek, uctu atd financuje "plebs", ktery umoznuje tem vice financne zdatnym mit ty bonusy zdarma...

@tmx643
pro zajimavost, jak to mas rozlozene? 50:50? Mas nejake algo co a kdy kupujes na te ktere platforme?


Offline - Poslední varování Profil 
7. 11. 2021 13:21 Odeslat příspěvek
Algo je na to, jak ktere portfolio rebalancovat a ne na to, v ktere pekarne dneska nakoupim ne? Takze ja to pochopil jako rozlozeni rizika i objemu. Poplatek za aktivni burzu 50 Kc za rok na DGR je asi pod rozlisovaci schopnost kazdeho, nebo se pletu? :-)


——
Ja se ptal, jakym nastrojem na tom vydelavaji, kdyz tam jsou pobidky skrze investovany majetek a snad i mesicne… uz si to nepamatuji ale nejak mi to nesedelo, etoro prece nema zadny 1% fee jako portu, jedine ze by etoro obchodovalo s majetkem klientu, pak ma motivaci platit za nahonci, kteri nazenou co nejvice uzivatelu do systemu

Ti borci co jim delaji za provizi nahonci vam tohle nereknou


Offline - Přeborník Profil 
7. 11. 2021 14:50 Odeslat příspěvek
jak jsem napsal, asi vetsina jede placene cfd(jak byli z minulosti zvykly), na paku, forex...hodne margin calls a likvidaci...


Offline - Diskutér Profil 
7. 11. 2021 17:30 Odeslat příspěvek
Já nemám nějaký přesný algoritmus.
Mám v Monetě fondy Fidelity Global Demographics a World Fund, které jsou hedgované do korun, na Degiru mám v eurech IWDA a na XTB eurové VWCE a SXR8.

Obvykle když oslabuje koruna, nebo když v měsíci nepřijde žádná korekce, kupuju ty korunové fondy. Když menší korekce přijde a mám volná eura, kupuju na XTB, když eura nemám, kupuju na Degiru. To je panečku algoritmus. :D
IWDA a ty dva Fidelity fondy mají dlouhodobě velmi podobnou výkonnost, takže co přesně kupuju vybírám spíš podle aktuálního kurzu a výkonnosti posledních dní/týdnů (jako že kupuju ten, který má aktuálně špatnou výkonnost, on to pak dožene).
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1, 2, 3, 4, 5, #  Další stránka
Stránka 4 z 5 [ Příspěvků: 73 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies