FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka 

ETF a globalizace

Offline - Nadšenec Profil 
28. 12. 2020 02:24 Odeslat příspěvek
Můžeš pracovat jen s daty, která máš k dispozici. Seznam výkonnosti portfolií včetně velikosti kapitálu nikdy neseženeš. Navíc neodlišíš aktivní a pasivní investory - ta hranice není jasně daná.
Ale když vynecháš filtr na aktivitu a vezmeš kapitál jako celek, můžeš na to jít z druhé strany a podívat se na kapitalizaci firem tak, jak jsem psal výše. Pokud by se to výrazně lišilo od normálního rozdělení (ale není tomu tak), bylo by možné, že i portfolia se budou lišit od normálního rozdělení rozdílnou vahou těchto extrémů v portfoliích. Ale to se neděje, takže co se týče kapitálu, s nejvyšší pravděpodobností bys tam Gausse zhruba viděl.

-- 28. 12. 2020 01:32 --

Jinak řečeno tvoření portfolia průměruje, tedy vyhlazuje extrémy či diverzifikuje. Tedy pokud máš na vstupu (firmy) zhruba Gausse, na výstupu (portfolia) bys měl mít ještě hezčího Gausse. Pokud na vstupu Gauss není, tak na výstupu být Gauss může, ale také nemusí, nebo může být ošklivý.
Poslední příspěvek


Offline - Diskutér Profil 
28. 12. 2020 22:53 Odeslat příspěvek
Já tedy jsem samozřejmě fanda do 50/50, ale třeba rolované(?) desetileté výnosy na webu toho Klementa jsou takové divné. Že by málo dat?


Offline - Nadšenec Profil 
29. 12. 2020 00:03 Odeslat příspěvek
Moc jsem na to nekoukal, je to jen první link co jsem našel, ale podle mne to jsou uzavřené dekády (0-9) a tam ti do toho sáhne období - v rámci jednoho času budeš mít i v minulosti zas cca Gausse, ale někam posunutého. A když je složíš, vyjde ti víc vrcholů. Zajímavý by bylo vědět, kde je 1990-1999 - ten by měl být ještě napravo od posledního, ale tam toho moc není, asi se s ním kryje.


Offline - Diskutér Profil 
29. 12. 2020 12:04 Odeslat příspěvek
Ten Klement se toho ale možná taky tak úplně netýká, protože tady nám jde o rozdělení v průřezu. Ne v čase. Jde nám o rozdělení výnosů za jedno období. Klement řeší časovou rovinu, my v podstatě ne.

Výnosy v čase prý šikmé jsou: trh je v čase záporně sešikmený (protažená levá strana), firmy v čase kladně (protažená pravá strana). Alespoň to tak zatím vypadá po letmém prohlédnutí článků.


Offline - Nadšenec Profil 
29. 12. 2020 12:59 Odeslat příspěvek
Jj, ale něco podobnýho pro jednotlivé tickery na netu určitě bude. Stačí hledat "us stock distribution of returns". Já se tím moc zabývat nechci.


Offline - Diskutér Profil 
29. 12. 2020 16:47 Odeslat příspěvek
Co tak najednou?
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1, 2, 3, 4, 5, 6
Stránka 6 z 6 [ Příspěvků: 81 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies