FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka 

Lynx/Interactive Brokers CZK Migrace a deposit CZK

Offline - Poslední varování Profil 
17. 7. 2021 19:45 Odeslat příspěvek
Prý se ruší poplatek za neaktivitu 10 USD?
Poslední příspěvek


Offline - Mírně pokročilý Profil 
18. 7. 2021 01:20 Odeslat příspěvek
Ano, IB ho zrušili.


Offline - Návštěvník Profil 
12. 9. 2021 12:20 Odeslat příspěvek
Čtu tady poplatek za SEPA platbu 100,-. Komerční banka je ale má zdarma ne? Vycházím z ceníku:
https://cenysazby.kb.cz/file/cs/sazebni ... 7227ed711d

Jestli je to opravdu SEPA platba. Tím pádem by měl být i výběr zdarma v případě KB.

Narazil jsem i na nějaké video, kde doporučovali Air bank jako nejlevnejší pro vklad do IB, tak si říkám, jestli mi něco nedochází, či co?


Offline - Návštěvník Profil 
12. 9. 2021 12:53 Odeslat příspěvek
SEPA platba je z definice vzdy v EUR, pokud je platba v jine mene, o SEPA se urcite nejedna. To co jsi tady cetl driv bylo, ze Airbank uctuje za zahranicni platby 100 czk a nekdo to mylne nazval SEPA platbou.


Offline - Návštěvník Profil 
12. 9. 2021 13:00 Odeslat příspěvek
Děkuju, koukám, že je to i na wikipedii:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Jednotn%C ... y_v_eurech
SEPA nepodporuje platby v jiných měnách než je euro

Nevěděl jsem, že je to vázané na eura... Někde jsem se i dočetl, že banka pošle jako SEPA, klidně i CZK. Nicméně člověk pak může zaplatit za konverzi dokonce 2x... Což myslím, netřeba dalšího komentáře.


Offline - Inventář Profil 
23. 9. 2021 20:36 Odeslat příspěvek
Je to zkratka ze Single EURO Payment Area, tedy to euro je přímo v názvu té SEPA metody :D. Takže ano, jedině a pouze euro, jak už název deklaruje. Tedy pokud jsi četl že "banka pošle jako SEPA klidně i CZK", pak to znamená, že ty koruny nejprve musí zkonvertovat na eura, typicky svým "super výhodným" kurzem.
Vše ostatní (jiné měny, mimo oblast SEPA) jsou běžné zahraniční platby, typicky přes systém Swift. Ten je dražší a navíc hrozí poplatky korespondenčních bank, pokud nejde o přímé zaslání bez jejich účasti.


Offline - Návštěvník Profil 
5. 1. 2022 11:04 Odeslat příspěvek
gotesák píše
Já sice nevím, jaké instrumenty obchodujete, ale já rozhodně v této době finance neposílám, ale naopak stahuji. Posílal jsem minulý rok (ještě na staré účty) a nyní, když jsou trhy na (lokálním) vrcholu, tak rozhodně akcie nenakupuji, ale realizuji +-100% zisky téměř na všem. Ale každý má svoje postupy a vize.

A kdy plánuješ zase „nastoupit“, resp. kdy jsi nastoupil? V příloze je světový vanguard (VWCE v Eurech, akumulační) s vyznačeným datem tvého komentáře - přijde mi, že ať jsi vystoupil a nastoupil kdykoli, musel jsi jedině prodělat. Pochlub se, jak jsi dopadl oproti stavu, kdy bys na to nesahal.

Přílohy

vwce-3y.png
vwce-3y.png
[ 68.62 | Zobrazeno 47 krát ]

vwce.png
vwce.png
[ 60.96 | Zobrazeno 48 krát ]


Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1, 2, #
Stránka 2 z 2 [ Příspěvků: 22 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies