FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Moneta Bank - převzetí PPF - 2.pokus

Offline - Nadšenec Profil 
30. 1. 2021 07:26 Odeslat příspěvek
- dle managerů MMB je 80 kč OK. To jako fakt?
- fůze je v zájmu MMB.
- cena aktiv AB asi úplně OK není.
- Goldmani asi komplikují kellymu situaci. Obávám se ale, že se dohodnou s Kellym a drobné akcionáře hodí přes palubu.
- Pro vydání nových akcií musí hlasovat 75% akcionářů na valné hromadě. Bude to asi těsné.
Poslední příspěvek


Offline - Trvalý BAN Profil 
30. 1. 2021 07:43 Odeslat příspěvek
80 Kč asi více než OK, když nabídka padla v době, kdy byla cena na burze něco nad 60 Kč a ani po zveřejnění nabídky se nad 80 Kč nedostala.

75 % hlasů všech akcionářů nebo jen těch přítomných na valné hromadě?


Offline - Nadšenec Profil 
30. 1. 2021 14:00 Odeslat příspěvek
sniper76 píše
75% akcionářů na valné hromadě


Offline - Trvalý BAN Profil 
30. 1. 2021 15:18 Odeslat příspěvek
Přítomných nebo všech?


Offline - Nadšenec Profil 
30. 1. 2021 20:13 Odeslat příspěvek
Nevíte jak takový dobrovolný prodej fakticky probíhá? Přijde mi nějaký dopis jestli chci prodat?


Offline - Diskutér Profil 
30. 1. 2021 21:38 Odeslat příspěvek
No, převzetím Airbank pod křídla Monety skončí i bonus 0,2% nad základní úrokovou sazbu u SÚ u prvních klientů..No, abych nakonec nedoplatil hypotéku a jediný smysluplný účet neponechal u ČSOB :-D .


Offline - Mírně pokročilý Profil 
31. 1. 2021 19:43 Odeslat příspěvek
No, jako drobnému akcionáři se mi ten deal na fůzi moc nelíbí. Zonky zatím za celou svoji existenci nebyly ani jeden rok v plusu, tudíž to vypadá spíš jako díra na peníze (aspoň z krátkodobého podlehu), Homecredit zase půjčuje výrazně rizikovější klientele a jejich úvěrové portfolio je jedy o poznání rizikovější, zvláště v dnešní době. Proto bych taky byl opatrný v rámci jeho nacenění. Zajímalo by mě jak to vypadá jak velké procento úvěrů je v problémech už teď. Snad jediná Airbank je to, o co by měla mít Moneta zájem, protože se z této banky díky dobrému marketinku stal takový love-brand.

Podle čísel, účetní hodnoty atd. bych ten poměr v rámci fůze viděl spíš na 67:33 a ještě bych to nepovažoval za bůhví jak dobrou dohodu, po které by se měl bez váhání skočit.

Pokud budu vycházet z ceny 80Kč na akcii, oceňuje PPF Monetu na nějakých 40 mld, z čehož by vyplývalo, že si AB+HC cení na nějakých 27-28 mld (podle nabízeného poněru 60:40). Před dvěma lety chtělo PPF v dobách hojnosti za tento balíček necelých 20mld (část v akciích, část v cash), před čímž Moneta couvla a chtěla slevu.

Osobně si myslím že PPF v rámci vyjednávání bude muset jít s cenou nabízených aktiv výrazně níž. Tohle bys z jejich strany spíš jen takový nástřel a bude se ještě hodně handlovat a kdo ví, jak to celé dopadne.

Zatím je to jen takové oťukávání.

Spurný teď hraje i o své setrvání v čele Monety. Pokud se to dohoda nebude líbit velké části největších minoritářů, je možné že navrhnou jeho odvolání.


Offline - Diskutér Profil 
1. 2. 2021 11:21 Odeslat příspěvek
Tak už jen Spurného souhlas s tím obchodem je na odvolání, ne :)


Offline - Návštěvník Profil 
1. 2. 2021 15:54 Odeslat příspěvek
https://www.idnes.cz/ekonomika/podniky/ ... oakcie_rts


Offline - Diskutér Profil 
1. 2. 2021 16:46 Odeslat příspěvek
Pro nedostatek casu zacinam ztracet prehled o aktualnim deni. Co je rizikoveho na pripadnem nakupu za aktualni cenu a pak prodeji za 80,-? = takovy prijemny jisty investicni bonus by to byl?


Offline - Diskutér Profil 
1. 2. 2021 16:54 Odeslat příspěvek
Třeba to, že při odkupu PPF za 80 Kč/akcie bude velký převis nabídky akcii (a nejspíš opravdu bude) a PPF za tuto cenu od tebe vykoupí pouze část, nebo také vůbec nic.

Pak se hraje o další osud ceny akcií v případě schválení fůze MMB a AB. Pokud by PPF chtěla koupit celou MMB, kolik bude činit povinný odkup. Klidně může být i nižší, než aktuální nabídka na dobrovolný odkup, viz Pegas Nonwovens. Nebo může nechat na burze, jak dnes PPF naznačila, ale třeba změní dividendovou politiku (nevyplácet, či jen omezeně) a opět to může mít negativní dopad na cenu akcií.


Offline - Diskutér Profil 
1. 2. 2021 17:10 Odeslat příspěvek
Fin reditelka ve svem rozhovoru ale uvedla, ze pokud se fuze zdari, bude tam nejspise povinne nabidka na celkovy odkup a tam by cena zase nemela byt nizsi nez 80Kc?


Offline - Diskutér Profil 
1. 2. 2021 17:31 Odeslat příspěvek
V případě povinného odkupu se bude hledat především "férová cena", a ta nemusí být ani 80 Kč. Fůze MMB a AB proběhne formou vydání nových akcii (z cca 511 mil. stávajících kusů na 847 mil. kusů) a stávajícím akcionářům tak bude jejich podíl v nově vzniklé bance naředěn.

Na druhé straně mezi minoritáři MMB jsou dnes i Goldman Sachs a Petrus Advisers (kteří si vyhradili právo žalovat stávající vedení :-D ) a ti v případě, že by fůzi nedokázali zabránit, budou chtít dosáhnout férové ceny v případě povinného výkupu.

Takže shrnuto ano, je možnost, že PPF v rámci dobrovolného odkupu od tebe koupí akcie za 80 Kč, ale s velkou pravděpodobností to bude jen část. Ano, je možné, že v případě schválení fůze a realizace povinného výkupu se může dosáhnout zajímavé výše, ale pokud by se vzalo jako pomocné kritérium i průměrná cena za posledních 6 měsíců, tak 80 Kč může být i hodně optimistické číslo. Proto se dnes MMB obchoduje za 74 Kč a ne za 80 Kč.

https://investors.moneta.cz/documents/1 ... -AB-cz.pdf
https://petrusadvisers.com/media/petrus ... 012021.pdf


Offline - Diskutér Profil 
3. 2. 2021 14:54 Odeslat příspěvek
v tom článku ta ředitelka říká: "A cena při povinné nabídce odkupu, ve skutečnosti nebude moci být pod cenou, kterou nabízíme teď v rámci dobrovolného výkupu. Nepředpokládáme ani její významné navýšení v rámci povinného výkupu. Pokud tedy bude transakce dohodnuta a schválena, každý akcionář bude mít možnost prodat své akcie za cenu 80 Kč/akcii."


Offline - Mírně pokročilý Profil 
6. 2. 2021 11:04 Odeslat příspěvek
stepano píše
Nevíte jak takový dobrovolný prodej fakticky probíhá? Přijde mi nějaký dopis jestli chci prodat?

Odkup akcií bude dle návrhu realizován prostřednictvím PPF banky a.s. od tohoto pondělí, ale dopis něčekej, možná, těm, co mají milion akcií nějaký dopis pošlou, ale ty jako drobas můžeš prodat pouze přes burzu za aktuální cenu. Na stránkách PPF banky nic není. Ano, Kellymu zůstane druhá banka, proč se nezbavit té první + neperspektivních dcer - je to génius(nebo jeho poradci) :hmm:
Já zatím čekám, pořád je tu naděje, že bude donucen zvýšit nabídku, ale výsledky Monety podle očekávání a hlavně včera Moneta oznámila, že pravděpodobně pozdrží návrh výplaty dividendy do posledního kvartálu letošního roku. To se sice dalo čekat, ale spoustu akcionářů to dokopne k prodeji. Ideální by bylo, kdyby mu prodalo co nejméně akcionářů, ale jak jsem psal, Kelly nejede na náhodu, vše je dopředu naplánované a dohodnuté a my můžeme divadélko jen sledovat a občas upravit svoje plány podle toho, jakou informaci promyšleně vypustí............Uvidíme, zatím je čas.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Další stránka
Stránka 2 z 10 [ Příspěvků: 145 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies