FinExpert.cz

Přihlásit se


 Další stránka

Moneta Bank - převzetí PPF - 2.pokus

Offline - Mírně pokročilý Profil 
23. 1. 2021 18:17 Odeslat příspěvek
Kellner se nevzdává, před více než rokem se pokusil nacpat AirBanku s Home Creditem k Monetě a ještě za to dostat zaplaceno 6,75 miliardy korun, nevyšlo to, tak to udělá jinak. Včera podal veřejný návrh na odkoupení části akcií Monety až do výše 20 % od jejích stávajících akcionářů. Na projednání dal termín do 29.1.2021, pokud bude schváleno, proběhne dobrovolný odkup akcií v období od 8. února 2021 do 26. února 2021. Následovala by akvizice Air Banky, reálně fúze těchto dvou bank. Tentokrát to není tak do očí bijící jako minule, dokonce je to pro retail výhodné (dle momentálního kurzu), tedy chvilkově výhodné, když zvážíme předcovidovou cenu + nevyplacené dividendy, ovšem na Kellnera je to ještě dobré a věřím, že tentokrát to dotáhne do konce, ačkoli to je samozřejmě výhodnější pro PPF než pro Monetu, ale rozhodují jiní a oni mají svá kriteria a zájmy.
V každém případě v pondělí čeká akcie Monety hezký skok vzhůru.
Otázka zní: :hm :hm :hm :hm :hm Prodat či neprodat? :hm :hm :hm :hm :hm :hm (pokud to představenstvo Monety schválí)
Poslední příspěvek


Offline - Trvalý BAN Profil 
23. 1. 2021 18:55 Odeslat příspěvek
Koupit, ale už včera. :D


Offline - Návštěvník Profil 
23. 1. 2021 20:37 Odeslat příspěvek
Mne se Moneta libi, ale ta cena za Air Bank + Home Credit + Zonky (no to je spis minus) je silena. A bojim se, ze si to kamaradi (a nove i akcionari) u Spurneho protlaci. Takze vetsinu asi prodam.


Offline - Diskutér Profil 
23. 1. 2021 21:09 Odeslat příspěvek
Sláva bohu, že v tom nemám peníze.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
23. 1. 2021 22:06 Odeslat příspěvek
volnicko píše
Mne se Moneta libi, ale ta cena za Air Bank + Home Credit + Zonky (no to je spis minus) je silena. A bojim se, ze si to kamaradi (a nove i akcionari) u Spurneho protlaci. Takze vetsinu asi prodam.

U Spurného fakt nic protláčet nemusí, ten kope za ně, vždyť byl vrcholný představitel PPF, s Kellym a Šmejcem jsou velcí kámoši. To jeho úkolem je přesvědčit fondy v Londýně , Bostonu a NY o výhodnosti transakce, což předváděl již v prvním pokusu. Teď mají zkušenosti a vědí, jak na koho, minule nechtěl spolupracovat Carl Normann Vökt, ten už dělal podobné fúze v Polsku a ví, kolik má dostat. Jak píšu, teď už jsou připraveni a divil bych se, kdyby tohle divadlo neukočírovali. Pro retail by bylo fajn, kdyby představenstvo dokázalo odmítnout první nabídku a druhá by byla okolo 100,- za akcii, ale moc tomu nevěřím..............


Offline - Diskutér Profil 
25. 1. 2021 11:01 Odeslat příspěvek
I v Monetě mám nějaké peníze, tak jsem zvědav :)
Jako 100,- za akcii by bylo pořádné svrbění :)


Offline - Nadšenec Profil 
25. 1. 2021 11:30 Odeslat příspěvek
doufal jsem, že při otevření nakoupím třeba za 70 kč, ale otevírací cena asi překvapila nakupující z minulého týdne :D


Offline - Mírně pokročilý Profil 
27. 1. 2021 13:26 Odeslat příspěvek
Zatím to jede podobně jako CETV, tam se taky hezky trefil do dna, ale to není náhoda, Kelly je finanční génius a prostě umí generovat a rozmnožovat majetek a obklopit se správnými lidmi. A že je Spurný jeho kůň, o tom není pochyb, už při minulém pokusu o převzetí jasně ukázal, za koho hraje. Ono totiž takových "bývalých" zaměstnanců z PPF už bylo víc - a jak to končí? EUC holding, Škoda Transportation, tramvaje, nemocnice, banky, telefonní operátor, televize Nova a spol. Vyrostl nám tady nový oligarcha, a jestli půjde do politiky (jakože většinou tyto chutě nastávají), tak možná Babiš proti němu bude troškař? No čas ukáže, ještě to bude zajímavé.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
27. 1. 2021 15:16 Odeslat příspěvek
A z pohledu cloveka, co tam ma par penez to teda znamena co presne?

Tzn.mi to vykoupi za tech 80kc nebo jak to pls pak probiha - za predpokladu, ze to klapne...? (nikdy jsem nemusel resit...)


Offline - Mírně pokročilý Profil 
27. 1. 2021 16:44 Odeslat příspěvek
Pro nás to neznamená nic. Takové věci jsou na US burze relativně časté, říká se tomu nepřátelské převzetí. I když představenstvo nebude souhlasit (což nejspíš bude, jak píšu výše), tak si Kelly udělá, co chce. O málé akcionáře nejde, na burze takové množství nekoupí, proto musí přesvědčit zahraniční fondy a větší vlastníky, aby mu prodali(na to by pro nás bylo dobré, aby představenstvo odmítlo a Kelly zvýšil nabídku z 80,- na třeba 95,-), pak bude valná hromada a když se mu podaří koupit potřebná procenta akcií, prosadí si fúzi a zbaví se předražené Airbanky, HC a Zonky. Ovlivní výši a čas vyplacení dividend. A vydělá balík. A když ne, určitě má záložní plán, tito lidé ví, co dělají a na náhody nehrajou. Pro retail se nic nemění. Může přemýšlet, jestli prodá nebo přikoupí(na burze), od retailu Kelly nic kupovat nebude, pouze v případě, že by nastal po fúzi povinný odkup, ale tam může být jiná cena a to je ještě zadlouho, nemá cenu to nyní řešit. Dále pak vytěsnění, kdy retail může dostat ještě méně a pak se soudit, jako se právě děje na Pegasu(PFNonwovens). Navíc dneska na Twitteru z někoho z vedení vylezlo, že veřejnost nezná detaily toho všeho, takže to může být jinak (za 2 dny bude jasněji). Takže jediné, co můžeš dělat, je sledovat aktuální cenu a sám se rozhodnout, jestli držet, prodat či přikoupit.


Offline - Diskutér Profil 
27. 1. 2021 18:34 Odeslat příspěvek
Zveřejnili záměr dobrovolného odkupu do objemu 20% s možností navýšení na 29%. V případě převisu nabídky by se odkoupené množství poměrně krátilo. Jinými slovy, kdo bude mít zájem (a do naplnění limitu), může odprodat za těch 80Kč. Otázka je, jestli je to dost nebo ne.


Offline - Nadšenec Profil 
27. 1. 2021 18:53 Odeslat příspěvek
Férová cena by měla zohlednit i možné dividendy


Offline - Mírně pokročilý Profil 
27. 1. 2021 19:56 Odeslat příspěvek
sniper76 píše
Férová cena by měla zohlednit i možné dividendy

To je jasný, na netu je mnoho reakcí, které nabídku posuzují negativně, nejen od malých investorů, ale i pár velkých se nechalo slyšet.
https://www.e15.cz/byznys/finance-a-ban ... nd-1377369
https://archiv.ihned.cz/c1-66873500-lon ... ej-vyhodna
Je to burza, férovou nabídku nečekejme, zvlášť ne od Kellyho, na O2 to hezky předvedl, jak umí vytvořit paniku a dezinformace ve svůj prospěch. Zase je dobrý, že už se ví, co od něj čekat a nečekat a jestli přijde globální sjezd a sešupne to zpět k 60,-, divi v nedohlednu, tak mu to nakonec každý rád nechá. Ale jak už jsem psal, v pátek se může leccos vyjasnit a kdoví, jak to nakonec dopadne............
______________________________________________________________________________________________
Doplnění: Možná to vypadá, že Kellyho nemám v lásce, ale ve skutečnosti si ho docela vážím, na rozdíl od Vítka(ORCO) a Bakaly(NWR) akcionáře neokrádá, ale vyplatí (i když sebe samozřejmě výhodněji, ale je to obchodník, a ne charita o<:) )


Offline - Mírně pokročilý Profil 
29. 1. 2021 21:15 Odeslat příspěvek
https://www.patria.cz/zpravodajstvi/459 ... nosne.html


Offline - Diskutér Profil 
30. 1. 2021 00:13 Odeslat příspěvek
jaká je po dnešku asi šance, že to tomu Kellnerovi nevyjde?
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Další stránka
Stránka 1 z 10 [ Příspěvků: 145 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies