FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Moneta Bank - převzetí PPF - 2.pokus

Offline - Trvalý BAN Profil 
19. 11. 2021 08:07 Odeslat příspěvek
Tak kolik jsi vydělal?
Poslední příspěvek


Offline - Mírně pokročilý Profil 
19. 11. 2021 08:13 Odeslat příspěvek
No řeknu jen jedno, čekal jsem od PPF daleko ostřejší směr, ale asi vědí že cesta bokem je delší, a dražší tak prostě zaplatí každému. No šance pro ty co drží to prodat. 2 ku 1 je dobrá cena. Prostě to vypadá že na starý kolena se kluci naučili zaplatit. Můj osobní názor je že to protlačí. Jo jo je vidět že to chtělí a přemýšleli out of the box.


Offline - Návštěvník Profil 
19. 11. 2021 09:26 Odeslat příspěvek
Tahle nabídka vypadá lépe, ale opět zamotaná, opět je to klasická PPF. Tím, že se úpisu budou moci zúčastnit všichni, tak už je potřeba souhlas jen 66,7% přítomných na VH. Minule byl potřeba souhlas 75% a pro bylo 61,7%. Těch 66,7% předpokládám asi mají už zajištěných.
Těch cca 3+7+4 hrubého vypadá na první pohled mnohem lépe, je tam ale hodně "ale". Dividenda 7 Kč příští rok není jistá - souhlas ČNB, dále je vázaná na čistý zisk 3,6 mld. - s tím se dá účetně "hrát". Dále odkup PPF za 90 taky není jistý. Celkově tahle nabídka je ale mnohem hratelnější.

-- 19. 11. 2021 09:29 --

Hodnocení od Fio:
Citace
Navrhovaná dohoda by akcionářům Monety mohla přinést hodnotu, která podle našich propočtů po zdanění dosahuje přibližně 101,9 Kč. Uvažujeme povinnou nabídku převzetí za alespoň 90 Kč, ze strany ČNB již schválenou dividendu 3 Kč (v čisté výši 2,55 Kč), navrhovanou dividendu vyplacenou před vypořádáním 7 Kč (v čisté výši 5,95 Kč) a hodnotu práv po zdanění (za předpokladu práva akcionářů upsat 1 novou akcii Monety za 2 stávající za 82 Kč, prodeje Skupině PPF za 90 Kč a zdanění) ve výši 3,4 Kč.

Je ovšem nutné zohlednit nejistoty (mj. Moneta musí pro výplatu dividendy 7 Kč získat souhlas ČNB) a časovou hodnotu peněz.


Online - Diskutér Profil 
19. 11. 2021 10:14 Odeslat příspěvek
Nějak se v těch číslech ztrácím. Co bude výsledkem schválené akce bororo? Která banka zůstane? Nebo bude vyroben jeden kočkopes?


Offline - Mírně pokročilý Profil 
19. 11. 2021 11:38 Odeslat příspěvek
Chápu ten krok 2, kdy se počká na to vykoupení za 90kč + dostanu teoreticky 2x divi. Nerozumím tomu upsání nových v poměru 1:2 ke staré, je to naředění akcií? Můžu dokoupit 50%ks akcií, co mám, tzn. mám např. 100ks, takže si můžu dokoupit 50ks á 82Kč.
Řekněme, že se někomu nechce do toho dávat další peníze, takže se tohoto kroku nezúčastní. Má to potom nějaký vliv na ten krok 2? Je to tak, že buď budu mít pouze 100ks, nebo když si dokoupím, tak budu mít 150ks, který ode mě kdyžtak PPF za 90Kč odkoupí?


Offline - Mírně pokročilý Profil 
21. 11. 2021 02:16 Odeslat příspěvek
stanickess
PPF od tebe ráda odkoupí za 90kč. To jasně napsali. Ale musím uznat krásně to vymsleli. Zvýší si tím průmerku o 4 až 5 korun nákup a maj to doma. Podle mého počítání ten poměr na VH dají. Dokoupil Tykač, má Hubáček, x procent jim to lidi za vyšší cenu pustí. At je Air Bank jakákoliv já v tom výhodu spojení vidím. Moneta má širší sít poboček i tam kde Air není. Dá se s tím pracovat. Uspora na straně karet, zustane jeden bank systém, otázka základního kapitálu, druhé bankovní licence. Která značka zůstane. Je v Monetě velká část podnikatelů, bývalý wustenrot, který teprve naběhne a ukáže čísla. Až se divím že na to jiní necílili. Obě banky mají výbornou digitalizaci apky který považuji za lepší u nás. Pokud apky sjednotí vyladí doplní o brokera je to jasná jednička ve smyslu toho co dostaneš za bezplatný učet. No jsem zvědavý ne Petruse jak v nějakém rozhovoru poblije celou transakci.


Offline - Trvalý BAN Profil 
21. 11. 2021 05:26 Odeslat příspěvek
Každá z těch bank ale rozdílně přistupuje k reklamacím klientů, já kvúli tomu u Airbank skončil, takže žádnou radost z převzetí Monety nemám. Snad si Moneta dosavadní přístup ke klientům ponechá a nepřevezme praktiky Airbank.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
22. 11. 2021 02:25 Odeslat příspěvek
No tak asi záleží co kdo reklamuje. Ale pokud šlo o pár korun asi bych na tím mávl rukou.
No jestli počítám dobře převzalo by PPF monetu s tím novým návrhem za 35mld 30% , mají dále 15% po 82 korunách, 15% za 90 korun. Když si vemu že se jim akcie namnoží, dividenda tomu říkám obchod.
Ono obecně věřím tomu že air bank jako název zůstane má lepší vnímání u lidi. O čem si nejsem jist je kod banky.


Offline - Diskutér Profil 
22. 11. 2021 11:32 Odeslat příspěvek
vypadá to na dobrý kšeft. dividenda zdarma proti hodnotě akcie, jestli počítám správně


Offline - Diskutér Profil 
22. 11. 2021 12:24 Odeslat příspěvek
Menton píše
Ono obecně věřím tomu že air bank jako název zůstane má lepší vnímání u lidi. O čem si nejsem jist je kod banky.

Moneta je na burze, Moneta má o 2/3 víc klientů, Moneta má firemní klienty, Moneta kupuje Airbank... Já osobně ponechání jména Airbank a zrušení jména Moneta dávám tak 5 procent, možná ani to ne.


Offline - Trvalý BAN Profil 
22. 11. 2021 12:42 Odeslat příspěvek
Moneta kupuje Airbank a Airbank pak bude ovládat Monetu. :D


Offline - Nadšenec Profil 
22. 11. 2021 12:59 Odeslat příspěvek
Moneta kupuje Airbank a PPF pak bude přes Airbank ovládat Monetu.


Offline - Diskutér Profil 
22. 11. 2021 13:14 Odeslat příspěvek
Ne, Monetu bude ovládat PPF (respektive mít hlavní slovo, možná ne opravdu většinu).

Jako jasně, jméno Airbank historicky mělo své čaro, ale hodnota toho jména a celé identity (2 bankéři, pobočky bez přepážek) byla v době, kdy oni měli většinu služeb zdarma a ostatní placené. Čili ukazovali, že to jde i jinak.
Za 10 let Airbank nijak nezlepšila svou nabídku, naopak lehce zhoršila (třeba zpoplatnění více účtů), zatímco ostatní banky poplatky a podmínky zrušily (2 karty zdarma jsou již standard, výběry z cizích bankomatů jsou standard "všude kromě airbank", podmínky pro vedení účtu zdarma už nemá ani ČS a ČSOB). Krom toho asi těžko budou firemní zákazníci Monety chodit jednat do těch cool poboček AB.
Podle mého se jim prodej AB hodí hlavně proto, protože nebudou muset hledat novou cestu, když ta stávající už se vyčerpala.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
22. 11. 2021 14:12 Odeslat příspěvek
Já myslím, že to to udělají v několika krocích. Nejdřív se budou řešit záležitosti, které povedou k úspoře nákladů a změna názvů přijde až v pozdější fázi fúze. A jedna z bank se přejmenuje např. na Moneta Airbank a pak na AB nebo MMB.

Pokusí se někdo z Vás upsat nové akcie? Váhám nad tím jestli taky upisovat nebo to prodat a přelít kapitál do Komerčky.

Rozum mi říká, že až PPF ovládne Monetu, tak mě z ní vytěsní a to ve chvíli, kdy se mi ta cena za squeeze out nebude vůbec líbit, takže bych se na to měl vykašlat.


Offline - Diskutér Profil 
22. 11. 2021 14:50 Odeslat příspěvek
ty práva úpisů nově vydaných akcií ke stávajím dle počtu vlastnictví pův. akcií jsou zpravidla definovány all-in nebo nic, že? nebo půjde využít nárok i jen částečně?
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Další stránka
Stránka 12 z 15 [ Příspěvků: 216 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies