Alternativní kryptoměny

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod gotesák 22. 3. 2021 14:08

Největší výhodou kryptoměn údajně je, že kryptoměny je předem daný počet a nejde dotisnout. Bohužel není omezen počet nově vznikajích kryptoměn a také ne všechny využívají vychvalovaný blockchain. Pokud kryptoměnu, tak rozhodně pouze jednu z TOP desítky. Každý den vznikají nové a už jich jsou tisíce, stovky jich už skončilo v likvidaci a další stovky skončí. Tím neříkám, že zrovna tato se nechytí a neporoste, ale je to podobné, jako si koupit los.
Život je příliš krátký na to, aby člověk chodil do práce.
gotesák
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dockalacek 22. 3. 2021 16:30

Jak píše gotesák. Já jsem v kryptu od ledna, takže nováček, ale o koupi BTC jsem uvažoval už v době, kdy stál jeden 5 000 korun. Ale vykašlal jsem se na to, dodnes toho lituji. Mám bitcoin, kousíček etherea, litecoin, trochu cardana a z legrace dogecoin. Příští rok plánuji jet pouze bitcoin, litecoin a cardano.

Na rychlé zmnožení peněz jsou altcoiny dobré, třeba cardano se za rok zhodnotilo sedmapadesátkrát, takže z 10 tisíc v březnu 2020 by v březnu 2021 bylo 570 tisíc. Na stranu druhou, když letí dolů bitcoin, ostatní měny letí o to rychleji a klidně můžou ztratit 90 % hodnoty, takže na rychlý vejvar dobrý, ale je tam dost rizik.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod socialmaniac 30. 3. 2021 11:53

Ahoj,
jsem úplný nováček v kryptu a jeden známý mi doporučil tuhle stránku na trading:https://coinmate.io/home.
Máte s tím někdo zkušenosti? Vypadá docela fajn a hlavně se zdá být intuitivní.
Děkuji předem za pomoc :)
socialmaniac
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tmx643 30. 3. 2021 14:25

Jde tam nakupovat za koruny, to je velká výhoda. Jinak asi bych doporučil spíš coinbase.com, binance.com, případně na takové seznámení i crypto.com, které má navíc i cashbackovou kartu pro běžné placení (nevím, jestli jsou na některé ze stránek nějaké referraly, kdyžtak napiš a pošlu kód).

Obecně u krypta jde hodně o peníze a o důvěru.
Nejlepší je nakoupené krypto převést do hardwarové peněženky, ale vzhledem k ceně a cenám za transfery to nemá moc smysl pro částky nižší než nějakých 30000 Kč. Nebudeš kupovat krypto za 5000 Kč a k tomu peněženku za 2000 Kč a platit 300 Kč za transfer (možná i víc v současné době).

Nebo budeš věřit dané burze a crypto mít v jejich peněžence, kde se vyhneš těm poplatkům za převod. Dnes už není tak divoká doba jako nějakých 7 let zpět, takže i krypto na burze (ideálně ale v jejich peněžence a s dvouúrovňovou autentifikací) by mělo být víceméně chráněné. Obvykle burzy uvádí, že tak 98 % krypta drží offline, aby je nešlo ukrást při hacknutí.
Postupem času to asi bude zcela běžné a heslo "not your keys not your coins" bude už jen poněkud úsměvná vzpomínka na dávné časy.
tmx643
Nadšenec

Odeslat příspěvekod hgfdsa 30. 3. 2021 17:14

Crypto chtělo konkurovat penězům a bankám rychlými a levnými transakcemi, nějak se to ale nedaří. Spíš začlo konkurovat akciím.
hgfdsa
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Aldapo 1. 4. 2021 20:02

Gotesák:
Dovolím si poopravit že pokud krypto tak jedině výběr z TOP jedničky:) . Ostatní jsou klasické shitcoiny a ta jakože TOP desítka je každý rok v podstatně jiná. Tím neříkám že se na tom nedá královsky vydělat, ale trefit jestli vystřelí cardano co je k ničemu nebo jinej shitcoin třeba polkadot nebo solana... ok, dá se tam pár desítek tisíc strčit místo losu, ale pokud někam skutečný love tak jedině do toho co bylo a je aktuálně TOP jednička.

A poplatky budou u btc doufejme co nejdřív pár stovek Dolarů aby to pod pár stovek tisíc korun nepřeváděl každej jouda:).

Jinak samo vše k sobě nic nenechávat na centralizovaných burzách, hlavně ne těch v USA kam se říká že šáhnou první. Executive Order 6102 na btc a zdarec pokud jste tam něco měli.

Čas rychlých plateb teprve přijde,ale fundament jedničky to spíše posílí a je jedno jestli to bude Solana nebo Lightning... .
Aldapo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod cz.hook 6. 4. 2021 12:26

Coinmate je úplně v pohodě, výhoda je rychlost nabití z czk účtu.

Pokud už máš v kryptu více peněz, než o kolik by ti bylo jedno přijít, tak coiny určitě nenechávat nikde jinde nez v HW peněžence - ideálně Trezor nebo Ledger. Ani non-custodial SW peněženka není úplně bezpečná. Na burze bych coiny také nenechával.
cz.hook
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tomsln 6. 4. 2021 16:47

Coinmate sice podporuje CZK, ale vybrat v CZK nelze. Tím ta burza defacto ztrácí svou hlavní konkurenční výhodu. Já po těch jejich problémech s FIO přešel k Binance a nelituji - nižší poplatky, mnohonásobně vyšší likvidita, nesrovnatelně více kryptoměn.
tomsln
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dockalacek 13. 4. 2021 15:49

Asi jsem tupoun, ale mě burzy děsí, já radši nakupuji na českých směnárnách.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod yxcv 13. 4. 2021 17:47

Není tam horší kurz?
yxcv
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dockalacek 27. 4. 2021 11:25

Je, ale já to moc neřeším...
dockalacek
Mírně pokročilý