FinExpert.cz

Přihlásit se


 Další stránka

Nejlepší broker pro menší objemy investic

Offline - Kolemjdoucí Profil 
13. 3. 2020 11:13 Odeslat příspěvek
Zdravím, chtěl bych se vás zeptat na zkušenosti s brokery, které využíváte. Já si nedávno založil účet u XTB, jakožto dobře hodnoceného brokera, a zatím jsem investoval do jednoho ETF a jsem s jejich službou spokojen. Jediné co mě trochu vadí, je min. poplatek za uskutečnění transakce. U ETF je poplatek 0,12 %, u akcií 0,2 %, což je super, akorát je k tomu ještě stanoven min. poplatek, který musí být 256 Kč, resp. 350 Kč u akcií. Takže když chci koupit jen menší objemy tak narážím na to, že u investice např. 10000 Kč to dělá 3,5 %, což se mi zdá poměrně dost. Tím jak teď aktuálně ceny na trhu padají střemhlav dolů, bych rád praktikoval strategii kupování po menších objemech a častěji. Znáte tedy nějakou platformu, kde nemají tento minimální poplatek a je to tak přívětivější pro tento typ investování? Snažil jsem se googlit, ale vždy jsem našel jen tu procentní sazbu, tu minimální nikde neuvádí. Předem děkuji :)
Poslední příspěvek


Offline - Nadšenec Profil 
13. 3. 2020 11:26 Odeslat příspěvek
Interactive brokers, ale musíš být každý měsíc aktivní. Degiro má nějaké ETF každý měsíc zdarma. Pokud to tedy ještě platí. A Lynx nemá taky špatné poplatky.


Offline - Návštěvník Profil 
13. 3. 2020 11:54 Odeslat příspěvek
Za mňa DeGiro. Ako píše Inev, majú zoznam ETF, ktoré nakupuješ bez poplatku. Čo sa týka akcií, priemerne platím poplatok 0.55€, takže ideálne aj pre malý objem.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
19. 3. 2020 00:54 Odeslat příspěvek
Tak u IB je minimální vklad tuším 50k, tomu se maloobjemáři většinou vyhýbají. Pokud hledáš někoho na CP a neplánuješ tam lít nějaký větší peníze, tak bych třeba zkusil eToro. Oni už nějakou dobu nabízí fyzické akcie a ETF úplně bez poplatku - viz eToro akcie . Nejsou tam ani správní poplatky nebo poplatky za převod pozice do dalšího obchodního dne. U Degiro jsou sice některý ETF zdarma, ale u akcií platíš vždycky, tady ne.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
14. 7. 2020 12:56 Odeslat příspěvek
No spíš na obchodování akcií doporučil XTB, než EToro. V česku mají kanceláře a patří mezi nejlepší firmy na českém trhu, můžete tam obchodovat i české akcie a podle recenzí uživatelů XTB - https://www.jakobchodovat.cz/forex-trading/xtb-recenze a i podle mých zkušeností, se jedná o férového brokera.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
18. 7. 2020 14:27 Odeslat příspěvek
Ohledně toho Interactive Brokers, nezměnili teď ty limity? Původně tam bylo minimum vkladu a hlavně minimální měsíční marže tuším $10/$20. Teď mi ale podle jejich webu přijde, že člověku stačí využít IBKR Lite a tam není žádný minimální poplatek ani žádný minimální měsíční poplatek. Nebo je tam nějaký problém, že v ČR nemůžeme to IBKR Lite využít?
Nyní používám LYNX, ale tohle mi přijde výrazně výhodnější.


Offline - Nadšenec Profil 
19. 7. 2020 01:46 Odeslat příspěvek
IBKR Lite je standardně jen pro US klienty.


Offline - Diskutér Profil 
19. 7. 2020 10:16 Odeslat příspěvek
retros1 píše
Tím jak teď aktuálně ceny na trhu padají střemhlav dolů, bych rád praktikoval strategii kupování po menších objemech a častěji.

retros1: Neblbni. Nepouštěj se do naivních strategií. Vyber si levný + diverzifikovaný fond. Jakmile budeš mít nějakou úsporu, tak zainvestuj % dle tvého rizikového apetitu. Zbytek konzervativně.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
19. 7. 2020 23:57 Odeslat příspěvek
jednadva píše
retros1 píše
Tím jak teď aktuálně ceny na trhu padají střemhlav dolů, bych rád praktikoval strategii kupování po menších objemech a častěji.
retros1: Neblbni. Nepouštěj se do naivních strategií. Vyber si levný + diverzifikovaný fond. Jakmile budeš mít nějakou úsporu, tak zainvestuj % dle tvého rizikového apetitu. Zbytek konzervativně.

Vždyť to se přeci nevylučuje. Já bych to chápal přesně tak, že si vybere levný a diverzifikovaný ETF fond, kam bude investovat po menších objemech častěji, třeba každý měsíc.

Každý tu ví, že pouštění se do spekulací může skončit špatně a tak jsou právě pravidelné investice nejvhodnější způsob investování. Nebo snad ne?


Offline - Diskutér Profil 
20. 7. 2020 00:14 Odeslat příspěvek
peliculiar: Menších než co?


Offline - Inventář Profil 
21. 7. 2020 15:09 Odeslat příspěvek
OT: co rikate na Baldwin reklamu na eToro https://youtu.be/TK3r5vxtS5Y

Ale tohle maji vymysleny dobre https://youtu.be/gpmtrWbV780 - maji nejake fee za obchody?


Offline - Mírně pokročilý Profil 
25. 7. 2020 13:07 Odeslat příspěvek
jednadva píše
peliculiar: Menších než co?

Moje představa je dejme tomu v řádech nižších jednotek (1-5) tisíc každý měsíc.


Offline - Diskutér Profil 
25. 7. 2020 13:34 Odeslat příspěvek
Ok. O absolutní částku nejde. Ta závisí na tom, jaký máš plat. Pouze se mi nelíbí omílaný mýtus pravidelného investování, protože to je samozřejmost: pravidelně nám chodí výplata, takže pravidelně spoříme (pokud něco uspoříme).

Pokud jsi to myslel tak, že máš teď třeba 100k ve Sporoinvestu a chceš si po zralé úvaze za těch 100k koupit rizikový akciový fond, ale někde ses dočetl, že se má investovat pravidelně (postupně), tak bys měl zdůvodnit (a spočítat), proč a jak hodně se ti vyplatí investovat do akcií postupně, mají-li zároveň vždy vyšší očekávaný výnos než ten Sporoinvest, ze kterého ty peníze přesouváš. A to ti nezávidím, protože se při tom zdůvodňování a počítání dost nadřeš.


Offline - Inventář Profil 
25. 7. 2020 16:39 Odeslat příspěvek
“ samozřejmost: pravidelně nám chodí výplata, takže pravidelně spoříme”
Nechtels napsat: pokud vsechno neprozereme? (Jako 30% tech rozumem nejmene obdarenych lidicek - drive se rikalo blbych*). To ze se ma postupne, tak to tady radil nejaky radil, bo si to nekde precetl... doma jdu význam pouze v případě, že se bojím propadu nebo mám jinou nejistotu.
____
*Allgemeines bürgerliches Gesetzbuch 946/1811 Sb. zák. soud. § 21
Kdož pro nedostatek let, pro duševní vadu nebo jiné poměry nejsou způsobilí sami své záležitosti řádně spravovati, jsou pod zvláštní ochranou zákonů. Sem náležejí: děti, které ještě nedokonaly roku sedmého; nedospělci, kteří ještě nedokonali roku čtrnáctého; nezletilci, kteří ještě nedokonali roku dvacátého čtvrtého svého života; pak: zuřiví, šílení a blbí, kteří jsou užívání svého rozumu buď zcela zbaveni, neb alespoň nejsou s to poznati následky svých činů; rovněž ti, jimž, jakožto osobám prohlášeným za marnotratníky, soudce zakázal další správu jejich jmění; konečně nepřítomní a obce. 


Offline - Nadšenec Profil 
25. 7. 2020 20:28 Odeslat příspěvek
jednadva píše
Pouze se mi nelíbí omílaný mýtus pravidelného investování, protože to je samozřejmost: pravidelně nám chodí výplata, takže pravidelně spoříme (pokud něco uspoříme).


Jak to myslíš? Co se ti nelíbí na tom, posílat např. každý měsíc 1500 kč na investování do ETF? Pokud to bude třeba Degiro zadarmo. Pokud s poplatky, tak třeba jednou za 1/4, 1/2 roku nebo za rok, dle poplatků.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další stránka
Stránka 1 z 7 [ Příspěvků: 91 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies