FinExpert.cz

Přihlásit se

Dividendove a REIT ETF - Akumulovana dividenda

- Kolemjdoucí Profil 
29. 3. 2021 17:07 Odeslat příspěvek
Chcel by som sa vas spytat,

vedeli by ste mi poradit, kde mozem kupit tieto ETF idealne s reinvestovanou dividendou (aby som sa vyhol zdaneniu)? Pripadne brokera ktory ich poskytuje? Na Trading212 ich nevidim.
1. Dividendove ETF: VYM, PEY, FNDF, SCHD, REGL, VIG, SDY
2. REIT ETF: VNQI
3. Azijske ETF: MCHI, AAXJ
4. Ostatne ETF:
AMUNDI STOXX EUROPE 600 UCITS ETF (C) – EUR
Vanguard FTSE Emerging Markets UCITS ETF Acc
Poslední příspěvek

- Diskutér Profil 
29. 3. 2021 17:39 Odeslat příspěvek
Pro účely zdanění potřebuješ, aby se dividenda nevyplácela (akumulační ETF), ne jen reinvestovala. I pokud nějaký broker nabízí automatické reinvestice, zdaníš to úplně stejně jako nereinvestované dividendy.

- Kolemjdoucí Profil 
29. 3. 2021 17:49 Odeslat příspěvek
Ok, takze s akumulovanou dividendou. A vedeli by ste mi poradit, kde mozem kupit tieto ETF pripadne cez akeho brokera?

- Kolemjdoucí Profil 
29. 3. 2021 22:27 Odeslat příspěvek
andresrockon píše
Vanguard FTSE Emerging Markets UCITS ETF Acc

je na DEGIRO, je tam i 600 STOXX, ale od iShares. (https://www.justetf.com/en/etf-profile. ... 0002635307).
Na ty REITs to bude nejspíš chtít nějakého US Brokera.

- Kolemjdoucí Profil 
30. 3. 2021 19:21 Odeslat příspěvek
Ja som zo Slovenska, u nas nie je bohuzial Degiro. Dalsi ETF, ktory neviem kupit je BLOK. Tieto ETF by som chcel kupit, ale nevidim ich u dostupnych brokerov. Neexituje nejaky nastroj, ktory by mi zobrazil brokera, kde ich mozem kupit alebo aspon ich europsky UCITS ekvivalent?

- Kolemjdoucí Profil 
31. 3. 2021 21:25 Odeslat příspěvek
A to ze si zo Slovenska je nejaky problem? Ja sice zijem v CR, ale vsetky doklady mam SK a Degiro bez problemov pouzivam. (No hate, realne ma zaujima s tym ma Degiro nejaky problem pri registracii)

- Kolemjdoucí Profil 
1. 4. 2021 10:19 Odeslat příspěvek
Ak sa nevies vyjadrit k teme diskusie, radsej ani neodpovedaj. https://www.google.com/search?q=degiro+ ... e&ie=UTF-8

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 7 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk

Hledat
Přeskočit na

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies