FinExpert.cz

Přihlásit se


 Další stránka

ETF - ktere jsou nejlepsi v r. 2021 poradite?

Offline - Kolemjdoucí Profil 
21. 4. 2021 14:55 Odeslat příspěvek
Zdravím všechny odborníky českého finančního trhu. Prosím o názory, do kterých ETF investovat, aby byl výnos lepší než na spořících účtech (směšné úroky). V minulosti jsem ztratila docela dost na Titan Invest III od CSOB, proto bych raději něco jistějšího. Poradíte kam cca s 200 tis?
Poslední příspěvek


Offline - Návštěvník Profil 
21. 4. 2021 16:00 Odeslat příspěvek
Jak jde ztratit "docela dost" peněz v zajištěném fondu garantujícím navratnost alespoň 95% investované částky?

Pokud Vám tohle nepřišlo jisté, tak už jedině 100% garantované fondy, ale ty mezi ETFky nenajdete.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
21. 4. 2021 16:39 Odeslat příspěvek
Bohužel to jde, dostala jsem právě jen těch 95% při investovaných 300 tis, odečteném vstupním poplatku, je to pro mě celkem dost a to i pokud vezmu v úvahu, že to byla 6-ti letá smlouva, ztráta hodoty peněz a úroky žádné. Proto jsem doufala tady v konkrétní tip na spolehlivější ETF. Nebo byste poradil jiný konkrétní fond, prosím?


Offline - Diskutér Profil 
21. 4. 2021 16:57 Odeslat příspěvek
ETF v českých korunách (vůbec?) neexistují, takže s ETF je vždy kurzové riziko, a to může 5% udělat kdykoli.

Nehodily by se ti s takovou tolerancí k riziku spíš https://www.sporicidluhopisycr.cz ?


Offline - Návštěvník Profil 
21. 4. 2021 19:04 Odeslat příspěvek
MarciS píše
Bohužel to jde, dostala jsem právě jen těch 95% při investovaných 300 tis, odečteném vstupním poplatku, je to pro mě celkem dost a to i pokud vezmu v úvahu, že to byla 6-ti letá smlouva, ztráta hodoty peněz a úroky žádné. Proto jsem doufala tady v konkrétní tip na spolehlivější ETF. Nebo byste poradil jiný konkrétní fond, prosím?


Žádný běžný podílový fond není bezrizikový, pokud není řeč o zajištěných fondech. A ETF v českých korunách zatím nejsou. A právě jen spread (rozdíl) mezi nákupní a prodejní cenou deviz udělá 5% ztrátu okamžitě. A pak už podstupujete nejen riziko investiční v rámci Vašeho výběru - akcie, dluhopisy atp., ale zároveň i měnové riziko. Pokud je pro Vás ale 5% ztráta hodně, pak se fondům vyhněte, případně počítejte s mnohem delším investičním horizontem než je jen 6 let.

Buď vyzkoušejte ty fc70 doporučované spořící dluhopisy a nebo se zkuste obrátit například na Komerční banku, která čas od času nabízí zajištěné fondy se 100% návratností investované částky v případě negativního vývoje trhů. I když to taky není úplně 100% návratnost, protože je tam vstupní poplatek 3%, tedy dostanete zpět 97% při nejhorší možné variantě.

Pokud ale i to by pro Vás byla moc velká ztráta, pak už bohužel opravdu přichází v úvahu jen běžné spořící produkty jako jsou stavební spoření nebo termínované vklady, které stále nabízí o něco větší zhodnocení než spořící účet.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
21. 4. 2021 19:34 Odeslat příspěvek
Pojem jistější je hodně relativní ... Pro vyšší výnos člověk podstupuje i vyšší riziko, že to nevyjde a skončí ve ztrátě.

Ještě stojí za zmínku robo-advisor Portu, kam lze investovat CZK je měnově zajištěný a investuje především do ETF.


Offline - Diskutér Profil 
21. 4. 2021 19:49 Odeslat příspěvek
Princip zajištěných fondů dnes znamená, že pravděpodobně proděláte. Proto dávám hlas spořícímu dluhopisu. Nic lepšího bezpečného dnes není.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
21. 4. 2021 21:12 Odeslat příspěvek
Moc Vam vsem dekuju, jsem ted ve fin.svete dost ztracena :-) Zkusim ty sporici dluhopisy. Snad neco najdu. DEKUJU!


Offline - Diskutér Profil 
22. 4. 2021 08:02 Odeslat příspěvek
Taky jsem pro velice konzervativní investory příznivcem státních dluhopisů. Tam aspoň člověk zůstane na svým a neplatí tučný bakšiš bankovním vyžírkům.

Pro investování s vyšším ziskem jsou pak samozřejmě jiné rizikovější možnosti, ale zase ideálně se vyhnout zbytečným poplatkům.


Offline - Nadšenec Profil 
24. 4. 2021 08:48 Odeslat příspěvek
A nějaká fundovaná odpověď na otázku v názvu vlákna - pro ty co už mají dluhopisy, akcie a chtějí diverzifikovat do dalších ETF? Ideálně nějaký akumulační a vedený v EUR. Máte někdo tip na nějaký takový?


Offline - Diskutér Profil 
24. 4. 2021 09:16 Odeslat příspěvek
Pokud by to mohl být ETF na globální index, ACWI, tak třeba SPYY GY. ISIN je IE00B44Z5B48.
Může být?

https://www.justetf.com/en/etf-profile. ... 8#overview


Offline - Nadšenec Profil 
24. 4. 2021 17:17 Odeslat příspěvek
Já bych spíš doporučil Vanguard FTSE All World - https://www.justetf.com/en/etf-profile. ... 0#overview

TER je poloviční, nominální cena nižší. Degiro ho má v ETF zdarma, XTB ho má taky...


Offline - Mírně pokročilý Profil 
24. 4. 2021 18:39 Odeslat příspěvek
Nebo kombinace IWDA a EM IMI, což je totéž jako výše uvedené, jen rozdělné na dvě ETF, kdy lze dokupovat, co je zrovna "levné".


Offline - Mírně pokročilý Profil 
31. 7. 2021 10:47 Odeslat příspěvek
Momentálně je hezká vstupní cena na YINN. Jedná se o pákovaný produkt, tudíž není vhodný úplně pro každého. Je třeba průběžně sledovat a pozici upravovat dle situace na trhu. Na dlouhodobé držení(roky) tyto pákové instrumenty úplně vhodné nejsou, ale na kratší(měsíce) se není čeho bát (kromě ztráty vložených peněz :mrgreen: ). ETF je navázáno na index FTSE China 50, obchodován v Hongkongu a i z tohoto důvodu nynější propad, způsobený zásahy regulátorů a nejistotou ohledně budoucnosti HongKongu a Taiwanu (resp. neradostnou jistotou). Ve spodním grafu je hezky vidět, že jsme na několikaletých minimech a pokud nepřijde globální výplach, jedná se o lákavou investici s potencionálním ziskem 50% za půl roku 8-) .
Příloha
yinn.jpg
yinn.jpg
[ 234.41 | Zobrazeno 13 krát ]-- 31. 7. 2021 10:56 --

Na doplnění přidávám toto čtení, ze kterého vyplývá, že ti, kteří 20 let kradli a zneužívali data se dostali do situace, kdy se bojí, že totéž budou činit i ostatní a nyní již mají co ztratit.............
https://www.patria.cz/zpravodajstvi/474 ... ulace.html


Offline - Mírně pokročilý Profil 
1. 8. 2021 11:01 Odeslat příspěvek
Mobius: Současná korekce na čínském trhu představuje podle investora nákupní příležitost, která se týká právě technologií. Mělo by ovšem jít o menší firmy, ne o společnosti jako Alibaba, které nyní trhu dominují. Čínská ekonomika je obrovská a na trhu se obchodují tisíce firem. Globální investor tak nemůže tento trh ignorovat, „s výjimkou toho, že by na něj americká vláda zavedla totální embargo.“ Což je ale „velmi nepravděpodobné“. Další korekce na čínských akciích je možná, ale investoři by podle investora měli chápat, že kroky čínské vlády nejsou negativní pro všechny firmy.
https://www.patria.cz/zpravodajstvi/474 ... indii.html
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, #  Další stránka
Stránka 1 z 2 [ Příspěvků: 17 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies