FinExpert.cz

Přihlásit se

ETF - ktere jsou nejlepsi v r. 2021 poradite?

Offline - Kolemjdoucí Profil 
21. 4. 2021 14:55 Odeslat příspěvek
Zdravím všechny odborníky českého finančního trhu. Prosím o názory, do kterých ETF investovat, aby byl výnos lepší než na spořících účtech (směšné úroky). V minulosti jsem ztratila docela dost na Titan Invest III od CSOB, proto bych raději něco jistějšího. Poradíte kam cca s 200 tis?
Poslední příspěvek

Offline - Návštěvník Profil 
21. 4. 2021 16:00 Odeslat příspěvek
Jak jde ztratit "docela dost" peněz v zajištěném fondu garantujícím navratnost alespoň 95% investované částky?

Pokud Vám tohle nepřišlo jisté, tak už jedině 100% garantované fondy, ale ty mezi ETFky nenajdete.

21. 4. 2021 16:39 Odeslat příspěvek
Bohužel to jde, dostala jsem právě jen těch 95% při investovaných 300 tis, odečteném vstupním poplatku, je to pro mě celkem dost a to i pokud vezmu v úvahu, že to byla 6-ti letá smlouva, ztráta hodoty peněz a úroky žádné. Proto jsem doufala tady v konkrétní tip na spolehlivější ETF. Nebo byste poradil jiný konkrétní fond, prosím?

Offline - Diskutér Profil 
21. 4. 2021 16:57 Odeslat příspěvek
ETF v českých korunách (vůbec?) neexistují, takže s ETF je vždy kurzové riziko, a to může 5% udělat kdykoli.

Nehodily by se ti s takovou tolerancí k riziku spíš https://www.sporicidluhopisycr.cz ?

Offline - Návštěvník Profil 
21. 4. 2021 19:04 Odeslat příspěvek
MarciS píše
Bohužel to jde, dostala jsem právě jen těch 95% při investovaných 300 tis, odečteném vstupním poplatku, je to pro mě celkem dost a to i pokud vezmu v úvahu, že to byla 6-ti letá smlouva, ztráta hodoty peněz a úroky žádné. Proto jsem doufala tady v konkrétní tip na spolehlivější ETF. Nebo byste poradil jiný konkrétní fond, prosím?

Žádný běžný podílový fond není bezrizikový, pokud není řeč o zajištěných fondech. A ETF v českých korunách zatím nejsou. A právě jen spread (rozdíl) mezi nákupní a prodejní cenou deviz udělá 5% ztrátu okamžitě. A pak už podstupujete nejen riziko investiční v rámci Vašeho výběru - akcie, dluhopisy atp., ale zároveň i měnové riziko. Pokud je pro Vás ale 5% ztráta hodně, pak se fondům vyhněte, případně počítejte s mnohem delším investičním horizontem než je jen 6 let.

Buď vyzkoušejte ty fc70 doporučované spořící dluhopisy a nebo se zkuste obrátit například na Komerční banku, která čas od času nabízí zajištěné fondy se 100% návratností investované částky v případě negativního vývoje trhů. I když to taky není úplně 100% návratnost, protože je tam vstupní poplatek 3%, tedy dostanete zpět 97% při nejhorší možné variantě.

Pokud ale i to by pro Vás byla moc velká ztráta, pak už bohužel opravdu přichází v úvahu jen běžné spořící produkty jako jsou stavební spoření nebo termínované vklady, které stále nabízí o něco větší zhodnocení než spořící účet.

Offline - Mírně pokročilý Profil 
21. 4. 2021 19:34 Odeslat příspěvek
Pojem jistější je hodně relativní ... Pro vyšší výnos člověk podstupuje i vyšší riziko, že to nevyjde a skončí ve ztrátě.

Ještě stojí za zmínku robo-advisor Portu, kam lze investovat CZK je měnově zajištěný a investuje především do ETF.

Online - Diskutér Profil 
21. 4. 2021 19:49 Odeslat příspěvek
Princip zajištěných fondů dnes znamená, že pravděpodobně proděláte. Proto dávám hlas spořícímu dluhopisu. Nic lepšího bezpečného dnes není.

21. 4. 2021 21:12 Odeslat příspěvek
Moc Vam vsem dekuju, jsem ted ve fin.svete dost ztracena :-) Zkusim ty sporici dluhopisy. Snad neco najdu. DEKUJU!

Offline - Diskutér Profil 
22. 4. 2021 08:02 Odeslat příspěvek
Taky jsem pro velice konzervativní investory příznivcem státních dluhopisů. Tam aspoň člověk zůstane na svým a neplatí tučný bakšiš bankovním vyžírkům.

Pro investování s vyšším ziskem jsou pak samozřejmě jiné rizikovější možnosti, ale zase ideálně se vyhnout zbytečným poplatkům.

Offline - Nadšenec Profil 
24. 4. 2021 08:48 Odeslat příspěvek
A nějaká fundovaná odpověď na otázku v názvu vlákna - pro ty co už mají dluhopisy, akcie a chtějí diverzifikovat do dalších ETF? Ideálně nějaký akumulační a vedený v EUR. Máte někdo tip na nějaký takový?

Online - Diskutér Profil 
24. 4. 2021 09:16 Odeslat příspěvek
Pokud by to mohl být ETF na globální index, ACWI, tak třeba SPYY GY. ISIN je IE00B44Z5B48.
Může být?

https://www.justetf.com/en/etf-profile. ... 8#overview

Offline - Nadšenec Profil 
24. 4. 2021 17:17 Odeslat příspěvek
Já bych spíš doporučil Vanguard FTSE All World - https://www.justetf.com/en/etf-profile. ... 0#overview

TER je poloviční, nominální cena nižší. Degiro ho má v ETF zdarma, XTB ho má taky...

Online - Mírně pokročilý Profil 
24. 4. 2021 18:39 Odeslat příspěvek
Nebo kombinace IWDA a EM IMI, což je totéž jako výše uvedené, jen rozdělné na dvě ETF, kdy lze dokupovat, co je zrovna "levné".

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 13 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk

Hledat
Přeskočit na

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies