FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Nejlepší broker na ETF

Offline - Mírně pokročilý Profil 
13. 5. 2021 12:03 Odeslat příspěvek
@Tučňák DCA je určitě správná volba. Obzvláště teď, když se neví, co udělá FED se sazbama.
Poslední příspěvek


Offline - Mírně pokročilý Profil 
13. 5. 2021 13:27 Odeslat příspěvek
No ja premyslim, jaka je treba castka, kterou by clovek nekde chtel drzet (ted narazim na tu stabilitu)...mam Degiro, ale nejsem si jisty, ze bych u nich chtel mit treba milion...mozna paranoia, ale mam to tak :-D


Offline - Mírně pokročilý Profil 
13. 5. 2021 15:55 Odeslat příspěvek
Ty obavy také sdílím. Přecijen, kdo si dá do banky víc, než je limit pojištění vkladu. Tipl bych, že asi nikdo. A u těch brokerů je to podobné. Navíc tam je limit pojištění "pouhých" 20000 EUR a ten se tuším vztahuje jen na hotovost.

Blbý je, že tohle asi řešení nemá. Buďto to riziko člověk podstoupí a (asi) vydělá, nebo se zkrátka musí poohlídnout jinde.


Offline - Diskutér Profil 
13. 5. 2021 18:17 Odeslat příspěvek
http://www.gfo.cz


Garanční fond poskytuje náhradu za 90% nevydaného zákaznického majetku, nejvýše však částku odpovídající protihodnotě 20 000 EUR.

Pro výpočet náhrady je rozhodná hodnota majetku ke dni, kdy Garanční fond obdržel oznámení České národní banky.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
13. 5. 2021 19:44 Odeslat příspěvek
Ale DEGIRO přece nemá s GF nic společnýho, ne? To funguje pod holandskou licencí.


Offline - Diskutér Profil 
13. 5. 2021 19:56 Odeslat příspěvek
Garanční fond není český výmysl, vychází ze směrnice 97/9/ES, která stanovuje to minimální krytí 90 % a 20000 ECU.
Chtěl jsem tím odkazem říct, že nejde o krytí peněz.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
13. 5. 2021 21:30 Odeslat příspěvek
OK


Offline - Poslední varování Profil 
14. 5. 2021 11:53 Odeslat příspěvek
Pokud ty papiry jsou psany u depozitare na tebe (coz poznas zjednodusene tak ze to nejsou ani zlomky ani cfd ani ti nesekaji 30% dividendu), tak asi neni potreba tolik resit jejich presah pres 20K€, a naopak…

Zlomkovy papiry tak to je vynalez pro decka, zacal s tim revolut nebo kdo? :-)


Offline - Mírně pokročilý Profil 
14. 5. 2021 13:28 Odeslat příspěvek
Tohle jsme řešili pár měsíců zpět ve vláknu DEGIRA. Pointa byla, že drtivá většina brokerů (včetně DEGIRA nebo IB) má CP psaný na sebe. Nebo to jinak?

O CFD se nemá smysl bavit, u zlomkových jsou CP samozřejmě psány na brokera.


Offline - Poslední varování Profil 
14. 5. 2021 13:52 Odeslat příspěvek
To i Fio u sveho master uctu. Co by bylo v pripade krachu u master uctu, radeji nechtej vedet, nikdo nevi :-))

Degiro to ma tak, ze ty akcie jsou v jine entite, omnibus spv. Tedy v pripade krachu degiro by na ne konkurzni veritele nemohli, kdyz ale odtamtud je nekdo vytahne (tunel), tak smolik :-))

https://www.bankeronwheels.com/how-to-c ... ck-broker/


Offline - Mírně pokročilý Profil 
14. 5. 2021 13:56 Odeslat příspěvek
Super :hm


Offline - Kolemjdoucí Profil 
24. 5. 2021 07:53 Odeslat příspěvek
Tak jsem trošku hledal, abych našel to co bych chtěl. Měl bych k tomu dotaz.

Jeden z fondů, do kterého chci investovat je S&P500. Evropská varianta by měla být např. toto:
https://www.ishares.com/uk/individual/e ... ts/253743/

Přes FIO jsem pod jeho ISIN (IE00B5BMR087) našel variantu, která se obchoduje na pražské burze pod symbolem BAASXR8, takže bych přes FIO mohl investovat v korunách a s relativně nízkým poplatkem. Je to tak nebo mi něco uniká?

Druhý fond do kterého chci investovat je Information Technology ETF. Vanguard má např. fond pod značkou VGT - opět jsem ho našel přes FIO, nicméně poplatek 7,99 USD se mi pro pravidelnou a nižší investici moc nelíbí.

Našel jsem opět evropskou variantu od iShares: https://www.ishares.com/uk/individual/e ... -ucits-etf

I ten je na FIO pod značkou QDVE, nicméně to je tuším německá burza, takže poplatek asi taky nebude malý.

Našel jsem ho ovšem i na XTB, burza v Londýně a nákup v USD. Nicméně bez poplatku. Dolary bych do XTB dostal přes revolut nebo ani ten 0,5% poplatek za konverzi mi u XTB nepřijde hrozný.

Takže přemýšlím, že bych S&P500 nakupoval u FIO v korunách a Information Technology u XTB v dolarech. Oba fondy od iShares, evropské varianty.

iShares jako společnost/vydavatel je ok, ne? Vidíte na mé úvaze něco špatného, případně něco, na co si dát pozor?


Offline - Mírně pokročilý Profil 
24. 5. 2021 09:11 Odeslat příspěvek
Jaká je likvidita těch ETF na FIO?


Offline - Poslední varování Profil 
24. 5. 2021 09:43 Odeslat příspěvek
95 kusů denně u Fio

"bych přes FIO mohl investovat v korunách a s relativně nízkým poplatkem" - můžeš to kvantifikovat?

"0,5% poplatek za konverzi mi u XTB nepřijde hrozný" - tak to jsou dobré kontroverze, by tady někteří vraždili za zisk 0,5% za rok

A na Degiro máš oba dva ZDARMA: XET | SXR8 | IE00B5BMR087 | EUR resp. XET | QDVE | IE00B3WJKG14 | EUR - tedy na XET s denním objemem 36064 resp. 102116 kusů a konverze CzkEur je myslím taky stále zdarma, takže mi uniká, proč uvažovat o XTB nebo Fiu - protože chceš být v USD jedině


Offline - Kolemjdoucí Profil 
24. 5. 2021 10:30 Odeslat příspěvek
@vpe: Díky moc! Já se nejdřív zaměřil na FIO a XTB a na Degiro jsem se nedíval. Proto jsem se ptal co je v té mojí úvaze špatně. Ta likvidita u FIO mě taky hned nenapadla.

Nemám žádný důvod mít investici v USD, pokud navíc DeGiro má EUR/CZK zdarma, tím líp. Hledám nejoptimálnější řešení.

Ad poplatky u FIO, myslel jsem, že platí toto, čili max 0,4%

https://ibb.co/L8rsffn
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další stránka
Stránka 2 z 6 [ Příspěvků: 85 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies