FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Nejlepší broker na ETF

Offline - Nadšenec Profil 
24. 5. 2021 18:41 Odeslat příspěvek
V případě Degira je roční poplatek 2,5 eura ročně za vstup na vybranou burzu a další za jiné burzy. XTB tento poplatek nemá.
Pokud jde o investování v dolarech, tak se obávám, že XTB neakceptuje prostředky přímo z Revolutu. Je třeba mít vlastní devizový účet, potom převod dolarů stojí ne zanedbatelné poplatky. Snad tomu časem (regulace / tlak na bankovní trh, podobně jako SEPA platby) zatnou tipec, v 21. století mi to přijde jako přežitek. To je ostatně hlavní důvod proč investuju eura namísto dolarů.
Poslední příspěvek


Offline - Mírně pokročilý Profil 
24. 5. 2021 19:24 Odeslat příspěvek
XTB se da dotovat v USD z Revolutu pres PayPal bez poplatku, ale protoze neumi W-8BEN tak bych to nedelal (v pripade nakupu na US burze).
Da se stejnym zpusobem dotovat i v EUR coz delam ja. Smenim CZK na EUR v Revolut a pres PayPal zdarma poslu do XTB.


Offline - Nadšenec Profil 
24. 5. 2021 19:30 Odeslat příspěvek
@Stileth: Využívání PayPalu k transakcím je úplně bez poplatku? Mám ho a už mnoho let nepoužívám, při každé transakci se tehdy bral nějaký poplatek. Proto to dělám převodem, Revolut dobíjím debetní kartou a zbytek řeším převody mezi Revolutem a devizovým účtem.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
24. 5. 2021 19:38 Odeslat příspěvek
Ano, presne tak. Je mi to zvlastni, ale za nekolik poslednich mesicu jsem zadny poplatek nezaplatil. Ani PayPalu ani XTB.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
25. 5. 2021 15:57 Odeslat příspěvek
To se mi moc nechce věřit. Já si ho loni kvůli tomuhle rušil:

https://www.mesec.cz/clanky/paypal-zvys ... hled-zmen/


Offline - Nadšenec Profil 
25. 5. 2021 22:00 Odeslat příspěvek
No, to jsou vzájemně si odporující reakce ... Každopádně by to asi patřilo spíš sem (PayPal), než do tohoto vlákna. Zvláštní je, že jsem si toho vlákna nikdy dřív nevšiml a nebo ho dlouho úspěšně ignoroval. Každopádně se necítím na to číst víc než 60 stran, ale rozhodně by mě zajímalo co se s tím dá dělat, resp. jak PayPal vhodně využít pro své účely.


Offline - Nadšenec Profil 
27. 5. 2021 07:04 Odeslat příspěvek
SEPA platba z Revolutu přímo na účet u XTB zcela bez problému. Naposledy před měsícem jsem takto dotoval oba své účty u XTB (dolarový i eurový)


Offline - Nadšenec Profil 
27. 5. 2021 17:20 Odeslat příspěvek
Aha, to jsem netušil. Měl jsem za to, že do XTB nejde "nalinkovat" Revolutí účet. Dosud jsem Revolutem směněné peníze posílal zpět na svůj devizový účet a z něj to potom posílal na XTB. Stojí převod dolarů z Revolutu do XTB nějaké poplatky?


Offline - Nadšenec Profil 
27. 5. 2021 18:29 Odeslat příspěvek
Bez záruky - Euro bez poplatku neomezeně, u dolaru je jeden převod měsíčně zdarma, další za cca 4 dolary. Ale mám vyšší verzi - premium


Offline - Návštěvník Profil 
9. 6. 2021 11:47 Odeslat příspěvek
Právě řeším jak nejlevněji konvertovat CZK na EUR a poslat do XTB. Porovnávám kurzy a poplatky devizovek a Revolutu a chtěl bych to ještě porovnat s konverzí přímo u XTB. Vím, že tam je poplatek 0.5%, ale nevím z čeho? Je to 0.5% od středu deviz? Pokud ano, tak od jakého středu, každá banka má jiné kurzy a kurzy přímo u XBT jsem nenašel nebo je to od středu měnového páru obchodovaného u XTB, tam se ovšem střed neuvádí. Jak se to tedy počítá?
Díky.


Offline - Poslední varování Profil 
9. 6. 2021 13:34 Odeslat příspěvek
Nevim, ale treba roklen tu marzi pocita nikoliv ke stredu, ale k nejakemu forex kurzu, pokud se nepletu?


Offline - Návštěvník Profil 
9. 6. 2021 14:36 Odeslat příspěvek
To nevím, ale RoklenFX má na stránkách měnovou kalkulačku, kde je kurz vidět. Sice píší, že je orientační, ale aspoň na nějaké hrubé porovnání to stačí. Jenže u toho XTB není nic. Ani kurz, ani kalkulačka, takže to nemám jak porovnat.


Offline - Poslední varování Profil 
9. 6. 2021 14:59 Odeslat příspěvek
Tak jim napiš
0,5% je ale dost vysoký vejvar pro ně i kdyby to bylo na střed


Offline - Návštěvník Profil 
9. 6. 2021 15:23 Odeslat příspěvek
Tak ono záleží z čeho se to počítá. Např. Revolut má také 0.5% a vychází lépe než nějaká devizovka.


Offline - Poslední varování Profil 
9. 6. 2021 18:35 Odeslat příspěvek
No pozor. Revolut je ale s 0% poplatkem do 25,000 Kč měsíčně.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další stránka
Stránka 3 z 6 [ Příspěvků: 85 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies