FinExpert.cz

Přihlásit se

Nejlepší broker na ETF

Offline - Kolemjdoucí Profil 
6. 5. 2021 22:26 Odeslat příspěvek
Dobrý večer,
rád bych se zeptal jaký je podle Vás nejlepší, nejvýhodnější broker na dlouhodobé investování do ETF (hlavně abych nemusel kupovat CFD, neboť chci na dlouhodobější investování, viz QQQ, SPY, NASDAQ ...)
Děkuji za zpětnou vazbu
Poslední příspěvek

Offline - Inventář Profil 
8. 5. 2021 20:30 Odeslat příspěvek
Degiro? Mozna xtb?

Offline - Mírně pokročilý Profil 
9. 5. 2021 11:41 Odeslat příspěvek
Americké ETF (QQQ, SPY, ...) u výše zmíněných nekoupí. Americká se dají koupit na RoboMarkets nebo u Fio.

10. 5. 2021 00:18 Odeslat příspěvek
Ty mas kyperskeho RoboMarkets? Tam se dobre vyhejbaji EU regulacim co?

Tusim ze tam na jihu jdou paky i 1:500… Na severu EU snad jen 1:5?

10. 5. 2021 00:45 Odeslat příspěvek
Registraci mám u tří ... Degiro, XTB a RoboMarkets, používám (prozatím?) jen XTB. Když jdou i u Fio koupit americká ETF, tak i oni se vyhýbají EU regulacím ... Páky vůbec nepoužívám, často je jejich nastavení rozdílem u nízkonákladového brokera mezi požíváním ETF (1x) a CFD (jiná multiplikace).

10. 5. 2021 23:32 Odeslat příspěvek
Řeším teď to samé. Hledám nejlepšího, respektive nějakého brokera, který by mi umožnil investovat do US ETF fondů od Vanguardu (VOO, VOOG, VGT). Všechny fondy jsem našel u Fio. Je tam někde možnost pravidelné měsíční investice v řádu pár tisíc (4000 Kč), kdy se prostě koupí poměrná část toho cenného papíru/podílu ve fondu, která odpovídá mnou investované částce? Při zadání nového pokynu je jen možnost zadat množství v celých číslech, takže vždy musím koupit jednu celou "akcii".

BTW co etoro jako vhodný broker? Ten i tohle poměrné nakupování zvládá úplně v pohodě, nehledě na to, že jejich aplikace vypadá a parník lépe. :-)

11. 5. 2021 06:55 Odeslat příspěvek
zalezi, zda se tu bavime o tom, kde to "jde koupit", nebo o tom, kde to "jde koupit s normalnim poplatkem"...

11. 5. 2021 08:14 Odeslat příspěvek
Fio - vyjimka ČNB.

Fio - neprodava zlomkove akcie. Ti kdo ano, tak si hlavne uvedom, ze ty akcie nejsou v depozitari na tebe napsane.

Etoro je dobry, pokud ti ale nevadi vyssi poplatky (schovane do spreadu). U krypta uz jsou giganticke, ale vzhledem k volatilite je to asi jedno. Proste neco za neco.

Ps: co vim tak jsem u tech jiznich videl ty obrovske paky 1:500 = jak rychle prijit o vsechno :-)

A je nejaky konkretni duvod se vyhybat EU variante a chtit primo USA verzi toho ETF? Ktera na Degiru ani etoro ani na IB evropskem neni dostupna?

11. 5. 2021 23:31 Odeslat příspěvek
Tučňák píše
Je tam někde možnost pravidelné měsíční investice v řádu pár tisíc (4000 Kč), kdy se prostě koupí poměrná část toho cenného papíru/podílu ve fondu, která odpovídá mnou investované částce? Při zadání nového pokynu je jen možnost zadat množství v celých číslech, takže vždy musím koupit jednu celou "akcii".
vpe píše
Fio - neprodava zlomkove akcie. Ti kdo ano, tak si hlavne uvedom, ze ty akcie nejsou v depozitari na tebe napsane.

Pokud je mi známo, tak Fio broker neumí frakce. Nemám dokonalý přehled, vím že frakce umí Trading 212, který zas neumí americká ETF. Ostatní případně doplní další brokery, kteří umí frakce ...

vpe píše
Etoro je dobry, pokud ti ale nevadi vyssi poplatky (schovane do spreadu).

Když člověk používá limit order, tak ho spread tuším trápit nemusí, ne? Prostě koupíš často za cenu, za jakou se prodává. Tedy nikoliv za nákupní (nabídkovou) cenu - market order.

... nebo je spread přirážkou brokera na nákupní i prodejní ceně? V tomto nemám úplně jasno, ale co jsem prozatím četl od znalejších, tak málokde byl spread signifikantně vyšší, aby to byl dobrý důvod proč brokera nepoužívat. Ale věřím, že se i takoví brokeři najdou, jen jsem o nich zatím třeba ani neslyšel. :-)

vpe píše
A je nejaky konkretni duvod se vyhybat EU variante a chtit primo USA verzi toho ETF?

Napadají mě dva důvody. Ten hlavní je, že americká ETF mají obvykle nižší TER, než jejich evropské alternativy. Druhý je, že chceš / vyhovuje ti, aby ETF vyplácelo dividendu a nereinvestovalo ji automaticky. To samozřejmě řeší v Evropě distribuční verze ... Americké ETF jsou ze zákona pouze distribuční.

12. 5. 2021 10:10 Odeslat příspěvek
vpe píše

Ano, FIO tohle neumi. Uz mi to potvrdili. Díky za tu poznámku o depozitáři, to jsem nevěděl.

vpe píše
A je nejaky konkretni duvod se vyhybat EU variante a chtit primo USA verzi toho ETF?

Nemám žádný konkrétní důvod. Popravdě jsem nevěděl, že každý ten fond má svou EU variaci. EU variantu lze tedy normálně nakoupit u většiny brokerů? Jsou tam nějaké rozdíly či úskalí oproti US verzi? O dividendy mi ani tak nejde. Čili klidně ať je reinvestují. Tohle beru jako určitou daň za nákup ETF oproti nákupu konkrétních akcií. Kdo vydává ty eu varianty těch Vanguard fondů? Předpokládám, že Vanguard to nebude. Jinými slovy, jak je můžu najít.

Chci do těch fondů investovat dlouhodobě (20 - 30 let) a pravidelně (každý měsíc). Proto hledám řešení, které doufám, že tady bude i za těch 30 let a bude pokud možno spolehlivé a bezpečné. Jak by se to vůbec řešilo, kdyby broker skončil? Lze to nějak prostředky převést k jinému?

BTW některé z těch mnou zmíněných Vanguard fondů lze koupit u XTB.

Offline - Nadšenec Profil 
12. 5. 2021 12:56 Odeslat příspěvek
V pár bodech:

- ne všechny americké etf mají evropské verze, ale u "hlavních" nebudeš mít problém (stále jde o tisíce etf, co jsou v Evropě dostupná)

- evropské varianty vydává normálně stejná společnost jako americké

- pokud nestojíš o dividendu, je akumulační etf lepší, protože se při splnění českých daňových podmínek vyhneš zdanění té dividendy, takže se dívej spíš na ta akumulační

- portfolia jdou převádět mezi brokery

Zkus stránky justETF, tam si zjistíš, jaké všechny fondy sledují stejný index, atd.
https://www.justetf.com/en/how-to/nasdaq-100-etfs.html
https://www.justetf.com/en/how-to/sp-500-etfs.html

Offline - Diskutér Profil 
12. 5. 2021 13:40 Odeslat příspěvek
Frakce ETF umí Patria. Pravidelná investice od 500Kč/20€. Ale ve výběru má jen pár fondů od Black Rock.
https://finance.patria.cz/etf/

12. 5. 2021 14:04 Odeslat příspěvek
Hlavně nechápu, proč to řešit. Spíš bych řešil celkové náklady, stabilitu a výběr. Člověk stejně potřebuje mít nějakou pořádnou rezervu, tak to z ní holt bude kupovat, vždycky když našetří.

12. 5. 2021 14:56 Odeslat příspěvek
Tučňák hledal něco pro pravidelnou měsíční investici.

12. 5. 2021 15:02 Odeslat příspěvek
Pro mě to je hlavně rozložení rizika v čase. Pokud budu kupovat jednou ročně může se mi stát, že koupím za nejvyšší cenu. Navíc nepotřebuji najednou velkou částku ale jedu prostě postupně - psychologicky mi to sedí víc :-)

Ale beru, že při investici na 20+ let to nemusí až tak vadit. Případně se to dá rozdělit na 2-3 nákupy za rok.

Souhlasím s tím, že je dobré řešit celkové náklady, stabilitu a výběr. Proto si rád nechám poradit vhodného brokera, přijde mi to, že každý má něco lepšího a něco horšího.

tmx643 píše
Zkus stránky justETF, tam si zjistíš, jaké všechny fondy sledují stejný index, atd.

Díky. Co se týče S&P500 našel jsem jich spoustu a taky nějaké čistě technologické.
https://www.justetf.com/en/etf-profile. ... 4#overview
https://www.ishares.com/uk/individual/e ... rough=true

Zběžně jsem koukl na XTB, kde jsem si udělal demo účet a tam zas je jen jeden z nich. :-)

13. 5. 2021 13:03 Odeslat příspěvek
@Tučňák DCA je určitě správná volba. Obzvláště teď, když se neví, co udělá FED se sazbama.

13. 5. 2021 14:27 Odeslat příspěvek
No ja premyslim, jaka je treba castka, kterou by clovek nekde chtel drzet (ted narazim na tu stabilitu)...mam Degiro, ale nejsem si jisty, ze bych u nich chtel mit treba milion...mozna paranoia, ale mam to tak :-D

13. 5. 2021 16:55 Odeslat příspěvek
Ty obavy také sdílím. Přecijen, kdo si dá do banky víc, než je limit pojištění vkladu. Tipl bych, že asi nikdo. A u těch brokerů je to podobné. Navíc tam je limit pojištění "pouhých" 20000 EUR a ten se tuším vztahuje jen na hotovost.

Blbý je, že tohle asi řešení nemá. Buďto to riziko člověk podstoupí a (asi) vydělá, nebo se zkrátka musí poohlídnout jinde.

13. 5. 2021 19:17 Odeslat příspěvek
http://www.gfo.cz

Garanční fond poskytuje náhradu za 90% nevydaného zákaznického majetku, nejvýše však částku odpovídající protihodnotě 20 000 EUR.

Pro výpočet náhrady je rozhodná hodnota majetku ke dni, kdy Garanční fond obdržel oznámení České národní banky.

13. 5. 2021 20:44 Odeslat příspěvek
Ale DEGIRO přece nemá s GF nic společnýho, ne? To funguje pod holandskou licencí.

13. 5. 2021 20:56 Odeslat příspěvek
Garanční fond není český výmysl, vychází ze směrnice 97/9/ES, která stanovuje to minimální krytí 90 % a 20000 ECU.
Chtěl jsem tím odkazem říct, že nejde o krytí peněz.

13. 5. 2021 22:30 Odeslat příspěvek
OK

14. 5. 2021 12:53 Odeslat příspěvek
Pokud ty papiry jsou psany u depozitare na tebe (coz poznas zjednodusene tak ze to nejsou ani zlomky ani cfd ani ti nesekaji 30% dividendu), tak asi neni potreba tolik resit jejich presah pres 20K€, a naopak…

Zlomkovy papiry tak to je vynalez pro decka, zacal s tim revolut nebo kdo? :-)

14. 5. 2021 14:28 Odeslat příspěvek
Tohle jsme řešili pár měsíců zpět ve vláknu DEGIRA. Pointa byla, že drtivá většina brokerů (včetně DEGIRA nebo IB) má CP psaný na sebe. Nebo to jinak?

O CFD se nemá smysl bavit, u zlomkových jsou CP samozřejmě psány na brokera.

14. 5. 2021 14:52 Odeslat příspěvek
To i Fio u sveho master uctu. Co by bylo v pripade krachu u master uctu, radeji nechtej vedet, nikdo nevi :-))

Degiro to ma tak, ze ty akcie jsou v jine entite, omnibus spv. Tedy v pripade krachu degiro by na ne konkurzni veritele nemohli, kdyz ale odtamtud je nekdo vytahne (tunel), tak smolik :-))

https://www.bankeronwheels.com/how-to-c ... ck-broker/

14. 5. 2021 14:56 Odeslat příspěvek
Super :hm

24. 5. 2021 08:53 Odeslat příspěvek
Tak jsem trošku hledal, abych našel to co bych chtěl. Měl bych k tomu dotaz.

Jeden z fondů, do kterého chci investovat je S&P500. Evropská varianta by měla být např. toto:
https://www.ishares.com/uk/individual/e ... ts/253743/

Přes FIO jsem pod jeho ISIN (IE00B5BMR087) našel variantu, která se obchoduje na pražské burze pod symbolem BAASXR8, takže bych přes FIO mohl investovat v korunách a s relativně nízkým poplatkem. Je to tak nebo mi něco uniká?

Druhý fond do kterého chci investovat je Information Technology ETF. Vanguard má např. fond pod značkou VGT - opět jsem ho našel přes FIO, nicméně poplatek 7,99 USD se mi pro pravidelnou a nižší investici moc nelíbí.

Našel jsem opět evropskou variantu od iShares: https://www.ishares.com/uk/individual/e ... -ucits-etf

I ten je na FIO pod značkou QDVE, nicméně to je tuším německá burza, takže poplatek asi taky nebude malý.

Našel jsem ho ovšem i na XTB, burza v Londýně a nákup v USD. Nicméně bez poplatku. Dolary bych do XTB dostal přes revolut nebo ani ten 0,5% poplatek za konverzi mi u XTB nepřijde hrozný.

Takže přemýšlím, že bych S&P500 nakupoval u FIO v korunách a Information Technology u XTB v dolarech. Oba fondy od iShares, evropské varianty.

iShares jako společnost/vydavatel je ok, ne? Vidíte na mé úvaze něco špatného, případně něco, na co si dát pozor?

24. 5. 2021 10:11 Odeslat příspěvek
Jaká je likvidita těch ETF na FIO?

24. 5. 2021 10:43 Odeslat příspěvek
95 kusů denně u Fio

"bych přes FIO mohl investovat v korunách a s relativně nízkým poplatkem" - můžeš to kvantifikovat?

"0,5% poplatek za konverzi mi u XTB nepřijde hrozný" - tak to jsou dobré kontroverze, by tady někteří vraždili za zisk 0,5% za rok

A na Degiro máš oba dva ZDARMA: XET | SXR8 | IE00B5BMR087 | EUR resp. XET | QDVE | IE00B3WJKG14 | EUR - tedy na XET s denním objemem 36064 resp. 102116 kusů a konverze CzkEur je myslím taky stále zdarma, takže mi uniká, proč uvažovat o XTB nebo Fiu - protože chceš být v USD jedině

24. 5. 2021 11:30 Odeslat příspěvek
@vpe: Díky moc! Já se nejdřív zaměřil na FIO a XTB a na Degiro jsem se nedíval. Proto jsem se ptal co je v té mojí úvaze špatně. Ta likvidita u FIO mě taky hned nenapadla.

Nemám žádný důvod mít investici v USD, pokud navíc DeGiro má EUR/CZK zdarma, tím líp. Hledám nejoptimálnější řešení.

Ad poplatky u FIO, myslel jsem, že platí toto, čili max 0,4%

https://ibb.co/L8rsffn

24. 5. 2021 19:41 Odeslat příspěvek
V případě Degira je roční poplatek 2,5 eura ročně za vstup na vybranou burzu a další za jiné burzy. XTB tento poplatek nemá.
Pokud jde o investování v dolarech, tak se obávám, že XTB neakceptuje prostředky přímo z Revolutu. Je třeba mít vlastní devizový účet, potom převod dolarů stojí ne zanedbatelné poplatky. Snad tomu časem (regulace / tlak na bankovní trh, podobně jako SEPA platby) zatnou tipec, v 21. století mi to přijde jako přežitek. To je ostatně hlavní důvod proč investuju eura namísto dolarů.

24. 5. 2021 20:24 Odeslat příspěvek
XTB se da dotovat v USD z Revolutu pres PayPal bez poplatku, ale protoze neumi W-8BEN tak bych to nedelal (v pripade nakupu na US burze).
Da se stejnym zpusobem dotovat i v EUR coz delam ja. Smenim CZK na EUR v Revolut a pres PayPal zdarma poslu do XTB.

24. 5. 2021 20:30 Odeslat příspěvek
@Stileth: Využívání PayPalu k transakcím je úplně bez poplatku? Mám ho a už mnoho let nepoužívám, při každé transakci se tehdy bral nějaký poplatek. Proto to dělám převodem, Revolut dobíjím debetní kartou a zbytek řeším převody mezi Revolutem a devizovým účtem.

24. 5. 2021 20:38 Odeslat příspěvek
Ano, presne tak. Je mi to zvlastni, ale za nekolik poslednich mesicu jsem zadny poplatek nezaplatil. Ani PayPalu ani XTB.

25. 5. 2021 16:57 Odeslat příspěvek
To se mi moc nechce věřit. Já si ho loni kvůli tomuhle rušil:

https://www.mesec.cz/clanky/paypal-zvys ... hled-zmen/

25. 5. 2021 23:00 Odeslat příspěvek
No, to jsou vzájemně si odporující reakce ... Každopádně by to asi patřilo spíš sem (PayPal), než do tohoto vlákna. Zvláštní je, že jsem si toho vlákna nikdy dřív nevšiml a nebo ho dlouho úspěšně ignoroval. Každopádně se necítím na to číst víc než 60 stran, ale rozhodně by mě zajímalo co se s tím dá dělat, resp. jak PayPal vhodně využít pro své účely.

27. 5. 2021 08:04 Odeslat příspěvek
SEPA platba z Revolutu přímo na účet u XTB zcela bez problému. Naposledy před měsícem jsem takto dotoval oba své účty u XTB (dolarový i eurový)

27. 5. 2021 18:20 Odeslat příspěvek
Aha, to jsem netušil. Měl jsem za to, že do XTB nejde "nalinkovat" Revolutí účet. Dosud jsem Revolutem směněné peníze posílal zpět na svůj devizový účet a z něj to potom posílal na XTB. Stojí převod dolarů z Revolutu do XTB nějaké poplatky?

27. 5. 2021 19:29 Odeslat příspěvek
Bez záruky - Euro bez poplatku neomezeně, u dolaru je jeden převod měsíčně zdarma, další za cca 4 dolary. Ale mám vyšší verzi - premium

Offline - Návštěvník Profil 
9. 6. 2021 12:47 Odeslat příspěvek
Právě řeším jak nejlevněji konvertovat CZK na EUR a poslat do XTB. Porovnávám kurzy a poplatky devizovek a Revolutu a chtěl bych to ještě porovnat s konverzí přímo u XTB. Vím, že tam je poplatek 0.5%, ale nevím z čeho? Je to 0.5% od středu deviz? Pokud ano, tak od jakého středu, každá banka má jiné kurzy a kurzy přímo u XBT jsem nenašel nebo je to od středu měnového páru obchodovaného u XTB, tam se ovšem střed neuvádí. Jak se to tedy počítá?
Díky.

9. 6. 2021 14:34 Odeslat příspěvek
Nevim, ale treba roklen tu marzi pocita nikoliv ke stredu, ale k nejakemu forex kurzu, pokud se nepletu?

9. 6. 2021 15:36 Odeslat příspěvek
To nevím, ale RoklenFX má na stránkách měnovou kalkulačku, kde je kurz vidět. Sice píší, že je orientační, ale aspoň na nějaké hrubé porovnání to stačí. Jenže u toho XTB není nic. Ani kurz, ani kalkulačka, takže to nemám jak porovnat.

9. 6. 2021 15:59 Odeslat příspěvek
Tak jim napiš
0,5% je ale dost vysoký vejvar pro ně i kdyby to bylo na střed

9. 6. 2021 16:23 Odeslat příspěvek
Tak ono záleží z čeho se to počítá. Např. Revolut má také 0.5% a vychází lépe než nějaká devizovka.

9. 6. 2021 19:35 Odeslat příspěvek
No pozor. Revolut je ale s 0% poplatkem do 25,000 Kč měsíčně.

9. 6. 2021 20:51 Odeslat příspěvek
Ano, ale mě zajímají vyšší sumy. Takže když chci např. koupit 10 000 EUR, tak je to s přirážkou 0.5%. Ale i s touto přirážkou vychází převod lépe než u některých devizovek.

9. 6. 2021 21:07 Odeslat příspěvek
Na vyšší částky se určitě vyplatí členství na Revolutu, tuším cca 180 Kč měsíčně za Premium účet bez poplatků.

10. 6. 2021 08:10 Odeslat příspěvek
Pfemir píše
Ano, ale mě zajímají vyšší sumy. Takže když chci např. koupit 10 000 EUR, tak je to s přirážkou 0.5%. Ale i s touto přirážkou vychází převod lépe než u některých devizovek.

A zkousel jsi exchange.cz ?

10. 6. 2021 08:46 Odeslat příspěvek
@ab84: Právě chci zvážit co se mi nejvíc vyplatí, proto dělám to porovnání. Ale narazil jsem, že u XTB nevím ten směnný kurz.
Co jsem zatím zjistil, tak se to počítá zřejmě z příslušného měnového páru, tzn. EUR/CZK jako cena "ask" + 0.5%.

@vpe: Zkoušel jsem Akcenta, RoklenFX, Europlatba a Revolut. Když se teď dívám na Exchange a porovnávám s Revolut, tak je tam rozdíl pouhých 40kč při směně 15 000 EUR a to včetně přirážky 0.5% u Revolutu. A to je to, na co jsem poukazoval, že Revolut i s přirážkou vychází stejně nebo i lépe než některé devizovky.

10. 6. 2021 09:26 Odeslat příspěvek
Nejlíp vycházet může, ale ještě jsem neslyšel o devizovce, kde by se peníze zasekly a nebylo možné to rychle vyřešit. On čas jsou taky peníze.

10. 6. 2021 10:20 Odeslat příspěvek
A Vy máte s Revolutem nějakou špatnou zkušenost? Já ho používám minimálně 2 roky, cca 10 - 15 plateb měsíčně a niky žádný problém nebyl. Nejdéle platba trvala asi 10s. Používám ho tedy ve spojení karta - paypal. Bankovní převod jsem ještě nepoužil.
S devizovkama zkušenost nemám žádnou.

10. 6. 2021 13:46 Odeslat příspěvek
Prolistuj si Revolut vlákno a uvidíš, nebo jejich forum na zkušenosti :D Obecně s nima je problém a nikdy nevíš, kdy na něho narazíš. Pokud s tím počítáš, tak pak není problém... Osobně částky nad 50 000 Kč výše dělám právě přes exchange devizovku a bez problému a to i s částkami o dva řády vyšší.

10. 6. 2021 14:53 Odeslat příspěvek
"Prolistuj si Revolut vlákno ...", obávám se, že to je nemožné. 270 stran nedám.
Nicméně, podrobně jsem si to četl někdy před 2-3 lety, kdy jsem si Revolut zakládal (to tam bylo asi 120 stran) a zdálo se to být OK. Teď tam nahlídnu jen občas a zaznamenal jsem nějaké problémy při převodu Revolut - bankovní účet (poplatky) a problémy s Google pay (limity a zamítnuté transakce). Ani jedno nepoužívám.
Uniklo mi tedy ještě něco zásadního, protože jak píši, používám hodně Revolut a nikdy problém. Ale pouze přes kartu a paypal a jednosměrně CZK - EUR (GBP).
Nebráním se použít devizovku, proto je také teĎ porovnávám, jen mi to přišlo zbytečné, zakládat si něco nového když už mám Revolut. Navíc v Revolutu je vše jednoduché na jeden klik.
Jinak abych se vrátil k porovnávání, kromě Revolutu mi nejlépe vychází Akcenta. Jakou s ní máte zkušenosti, popř. je tu nějaké vlákno zaměřené vyloženě na Akcentu?
Díky.

10. 6. 2021 15:29 Odeslat příspěvek
Já osobně moc problémy s Revolutem neměl, to je ale tím, že ho používám minimálně - při těch limitech směny, výběrů a s těmi příplatky mě napadlo použití jen v jednom případě, a ani to není žádná hitparáda. Měnit přes ně řádově stovky tisíc bych osobně nedělal. Přes devizovky to dělám více méně pravidelně, a až na zavádějící informace o kurzech na Roklenu jsem na problémy nenarazil.

No ale třeba poslední dobou 3x mail, že se mám urychleně doplnit nějaké údaje a nahrát nějaké dokumenty před dlaždici v aplikaci, jinak že mi to zruší. Tak jsem se tam vždycky podíval, nic tam nebylo, až po 3. mailu. Tam byla otázka na rezidenci, tu jsem zadal, a dál nic.

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 54 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk

Hledat
Přeskočit na

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies