FinExpert.cz

Přihlásit se


 Další stránka

Nejlepší broker na ETF

Offline - Kolemjdoucí Profil 
6. 5. 2021 21:26 Odeslat příspěvek
Dobrý večer,
rád bych se zeptal jaký je podle Vás nejlepší, nejvýhodnější broker na dlouhodobé investování do ETF (hlavně abych nemusel kupovat CFD, neboť chci na dlouhodobější investování, viz QQQ, SPY, NASDAQ ...)
Děkuji za zpětnou vazbu
Poslední příspěvek


Offline - Poslední varování Profil 
8. 5. 2021 19:30 Odeslat příspěvek
Degiro? Mozna xtb?


Offline - Nadšenec Profil 
9. 5. 2021 10:41 Odeslat příspěvek
Americké ETF (QQQ, SPY, ...) u výše zmíněných nekoupí. Americká se dají koupit na RoboMarkets nebo u Fio.


Offline - Poslední varování Profil 
9. 5. 2021 23:18 Odeslat příspěvek
Ty mas kyperskeho RoboMarkets? Tam se dobre vyhejbaji EU regulacim co?

Tusim ze tam na jihu jdou paky i 1:500… Na severu EU snad jen 1:5?


Offline - Nadšenec Profil 
9. 5. 2021 23:45 Odeslat příspěvek
Registraci mám u tří ... Degiro, XTB a RoboMarkets, používám (prozatím?) jen XTB. Když jdou i u Fio koupit americká ETF, tak i oni se vyhýbají EU regulacím ... Páky vůbec nepoužívám, často je jejich nastavení rozdílem u nízkonákladového brokera mezi požíváním ETF (1x) a CFD (jiná multiplikace).


Offline - Kolemjdoucí Profil 
10. 5. 2021 22:32 Odeslat příspěvek
Řeším teď to samé. Hledám nejlepšího, respektive nějakého brokera, který by mi umožnil investovat do US ETF fondů od Vanguardu (VOO, VOOG, VGT). Všechny fondy jsem našel u Fio. Je tam někde možnost pravidelné měsíční investice v řádu pár tisíc (4000 Kč), kdy se prostě koupí poměrná část toho cenného papíru/podílu ve fondu, která odpovídá mnou investované částce? Při zadání nového pokynu je jen možnost zadat množství v celých číslech, takže vždy musím koupit jednu celou "akcii".

BTW co etoro jako vhodný broker? Ten i tohle poměrné nakupování zvládá úplně v pohodě, nehledě na to, že jejich aplikace vypadá a parník lépe. :-)


Offline - Mírně pokročilý Profil 
11. 5. 2021 05:55 Odeslat příspěvek
zalezi, zda se tu bavime o tom, kde to "jde koupit", nebo o tom, kde to "jde koupit s normalnim poplatkem"...


Offline - Poslední varování Profil 
11. 5. 2021 07:14 Odeslat příspěvek
Fio - vyjimka ČNB.

Fio - neprodava zlomkove akcie. Ti kdo ano, tak si hlavne uvedom, ze ty akcie nejsou v depozitari na tebe napsane.

Etoro je dobry, pokud ti ale nevadi vyssi poplatky (schovane do spreadu). U krypta uz jsou giganticke, ale vzhledem k volatilite je to asi jedno. Proste neco za neco.

Ps: co vim tak jsem u tech jiznich videl ty obrovske paky 1:500 = jak rychle prijit o vsechno :-)

A je nejaky konkretni duvod se vyhybat EU variante a chtit primo USA verzi toho ETF? Ktera na Degiru ani etoro ani na IB evropskem neni dostupna?


Offline - Nadšenec Profil 
11. 5. 2021 22:31 Odeslat příspěvek
Tučňák píše
Je tam někde možnost pravidelné měsíční investice v řádu pár tisíc (4000 Kč), kdy se prostě koupí poměrná část toho cenného papíru/podílu ve fondu, která odpovídá mnou investované částce? Při zadání nového pokynu je jen možnost zadat množství v celých číslech, takže vždy musím koupit jednu celou "akcii".
vpe píše
Fio - neprodava zlomkove akcie. Ti kdo ano, tak si hlavne uvedom, ze ty akcie nejsou v depozitari na tebe napsane.

Pokud je mi známo, tak Fio broker neumí frakce. Nemám dokonalý přehled, vím že frakce umí Trading 212, který zas neumí americká ETF. Ostatní případně doplní další brokery, kteří umí frakce ...

vpe píše
Etoro je dobry, pokud ti ale nevadi vyssi poplatky (schovane do spreadu).

Když člověk používá limit order, tak ho spread tuším trápit nemusí, ne? Prostě koupíš často za cenu, za jakou se prodává. Tedy nikoliv za nákupní (nabídkovou) cenu - market order.

... nebo je spread přirážkou brokera na nákupní i prodejní ceně? V tomto nemám úplně jasno, ale co jsem prozatím četl od znalejších, tak málokde byl spread signifikantně vyšší, aby to byl dobrý důvod proč brokera nepoužívat. Ale věřím, že se i takoví brokeři najdou, jen jsem o nich zatím třeba ani neslyšel. :-)

vpe píše
A je nejaky konkretni duvod se vyhybat EU variante a chtit primo USA verzi toho ETF?

Napadají mě dva důvody. Ten hlavní je, že americká ETF mají obvykle nižší TER, než jejich evropské alternativy. Druhý je, že chceš / vyhovuje ti, aby ETF vyplácelo dividendu a nereinvestovalo ji automaticky. To samozřejmě řeší v Evropě distribuční verze ... Americké ETF jsou ze zákona pouze distribuční.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
12. 5. 2021 09:10 Odeslat příspěvek
vpe píše

Fio - neprodava zlomkove akcie. Ti kdo ano, tak si hlavne uvedom, ze ty akcie nejsou v depozitari na tebe napsane.



Ano, FIO tohle neumi. Uz mi to potvrdili. Díky za tu poznámku o depozitáři, to jsem nevěděl.

vpe píše
A je nejaky konkretni duvod se vyhybat EU variante a chtit primo USA verzi toho ETF?


Nemám žádný konkrétní důvod. Popravdě jsem nevěděl, že každý ten fond má svou EU variaci. EU variantu lze tedy normálně nakoupit u většiny brokerů? Jsou tam nějaké rozdíly či úskalí oproti US verzi? O dividendy mi ani tak nejde. Čili klidně ať je reinvestují. Tohle beru jako určitou daň za nákup ETF oproti nákupu konkrétních akcií. Kdo vydává ty eu varianty těch Vanguard fondů? Předpokládám, že Vanguard to nebude. Jinými slovy, jak je můžu najít.

Chci do těch fondů investovat dlouhodobě (20 - 30 let) a pravidelně (každý měsíc). Proto hledám řešení, které doufám, že tady bude i za těch 30 let a bude pokud možno spolehlivé a bezpečné. Jak by se to vůbec řešilo, kdyby broker skončil? Lze to nějak prostředky převést k jinému?

BTW některé z těch mnou zmíněných Vanguard fondů lze koupit u XTB.


Offline - Diskutér Profil 
12. 5. 2021 11:56 Odeslat příspěvek
V pár bodech:

- ne všechny americké etf mají evropské verze, ale u "hlavních" nebudeš mít problém (stále jde o tisíce etf, co jsou v Evropě dostupná)

- evropské varianty vydává normálně stejná společnost jako americké

- pokud nestojíš o dividendu, je akumulační etf lepší, protože se při splnění českých daňových podmínek vyhneš zdanění té dividendy, takže se dívej spíš na ta akumulační

- portfolia jdou převádět mezi brokery

Zkus stránky justETF, tam si zjistíš, jaké všechny fondy sledují stejný index, atd.
https://www.justetf.com/en/how-to/nasdaq-100-etfs.html
https://www.justetf.com/en/how-to/sp-500-etfs.html


Offline - Diskutér Profil 
12. 5. 2021 12:40 Odeslat příspěvek
Frakce ETF umí Patria. Pravidelná investice od 500Kč/20€. Ale ve výběru má jen pár fondů od Black Rock.
https://finance.patria.cz/etf/


Offline - Inventář Profil 
12. 5. 2021 13:04 Odeslat příspěvek
Hlavně nechápu, proč to řešit. Spíš bych řešil celkové náklady, stabilitu a výběr. Člověk stejně potřebuje mít nějakou pořádnou rezervu, tak to z ní holt bude kupovat, vždycky když našetří.


Offline - Diskutér Profil 
12. 5. 2021 13:56 Odeslat příspěvek
Tučňák hledal něco pro pravidelnou měsíční investici.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
12. 5. 2021 14:02 Odeslat příspěvek
Pro mě to je hlavně rozložení rizika v čase. Pokud budu kupovat jednou ročně může se mi stát, že koupím za nejvyšší cenu. Navíc nepotřebuji najednou velkou částku ale jedu prostě postupně - psychologicky mi to sedí víc :-)

Ale beru, že při investici na 20+ let to nemusí až tak vadit. Případně se to dá rozdělit na 2-3 nákupy za rok.

Souhlasím s tím, že je dobré řešit celkové náklady, stabilitu a výběr. Proto si rád nechám poradit vhodného brokera, přijde mi to, že každý má něco lepšího a něco horšího.

tmx643 píše
Zkus stránky justETF, tam si zjistíš, jaké všechny fondy sledují stejný index, atd.


Díky. Co se týče S&P500 našel jsem jich spoustu a taky nějaké čistě technologické.
https://www.justetf.com/en/etf-profile. ... 4#overview
https://www.ishares.com/uk/individual/e ... rough=true


Zběžně jsem koukl na XTB, kde jsem si udělal demo účet a tam zas je jen jeden z nich. :-)
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další stránka
Stránka 1 z 6 [ Příspěvků: 85 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies