FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Nejlepší broker na ETF

Offline - Návštěvník Profil 
9. 6. 2021 19:51 Odeslat příspěvek
Ano, ale mě zajímají vyšší sumy. Takže když chci např. koupit 10 000 EUR, tak je to s přirážkou 0.5%. Ale i s touto přirážkou vychází převod lépe než u některých devizovek.
Poslední příspěvek


Offline - Nadšenec Profil 
9. 6. 2021 20:07 Odeslat příspěvek
Na vyšší částky se určitě vyplatí členství na Revolutu, tuším cca 180 Kč měsíčně za Premium účet bez poplatků.


Offline - Poslední varování Profil 
10. 6. 2021 07:10 Odeslat příspěvek
Pfemir píše
Ano, ale mě zajímají vyšší sumy. Takže když chci např. koupit 10 000 EUR, tak je to s přirážkou 0.5%. Ale i s touto přirážkou vychází převod lépe než u některých devizovek.


A zkousel jsi exchange.cz ?


Offline - Návštěvník Profil 
10. 6. 2021 07:46 Odeslat příspěvek
@ab84: Právě chci zvážit co se mi nejvíc vyplatí, proto dělám to porovnání. Ale narazil jsem, že u XTB nevím ten směnný kurz.
Co jsem zatím zjistil, tak se to počítá zřejmě z příslušného měnového páru, tzn. EUR/CZK jako cena "ask" + 0.5%.

@vpe: Zkoušel jsem Akcenta, RoklenFX, Europlatba a Revolut. Když se teď dívám na Exchange a porovnávám s Revolut, tak je tam rozdíl pouhých 40kč při směně 15 000 EUR a to včetně přirážky 0.5% u Revolutu. A to je to, na co jsem poukazoval, že Revolut i s přirážkou vychází stejně nebo i lépe než některé devizovky.


Offline - Inventář Profil 
10. 6. 2021 08:26 Odeslat příspěvek
Nejlíp vycházet může, ale ještě jsem neslyšel o devizovce, kde by se peníze zasekly a nebylo možné to rychle vyřešit. On čas jsou taky peníze.


Offline - Návštěvník Profil 
10. 6. 2021 09:20 Odeslat příspěvek
A Vy máte s Revolutem nějakou špatnou zkušenost? Já ho používám minimálně 2 roky, cca 10 - 15 plateb měsíčně a niky žádný problém nebyl. Nejdéle platba trvala asi 10s. Používám ho tedy ve spojení karta - paypal. Bankovní převod jsem ještě nepoužil.
S devizovkama zkušenost nemám žádnou.


Offline - Nadšenec Profil 
10. 6. 2021 12:46 Odeslat příspěvek
Prolistuj si Revolut vlákno a uvidíš, nebo jejich forum na zkušenosti :D Obecně s nima je problém a nikdy nevíš, kdy na něho narazíš. Pokud s tím počítáš, tak pak není problém... Osobně částky nad 50 000 Kč výše dělám právě přes exchange devizovku a bez problému a to i s částkami o dva řády vyšší.


Offline - Návštěvník Profil 
10. 6. 2021 13:53 Odeslat příspěvek
"Prolistuj si Revolut vlákno ...", obávám se, že to je nemožné. 270 stran nedám.
Nicméně, podrobně jsem si to četl někdy před 2-3 lety, kdy jsem si Revolut zakládal (to tam bylo asi 120 stran) a zdálo se to být OK. Teď tam nahlídnu jen občas a zaznamenal jsem nějaké problémy při převodu Revolut - bankovní účet (poplatky) a problémy s Google pay (limity a zamítnuté transakce). Ani jedno nepoužívám.
Uniklo mi tedy ještě něco zásadního, protože jak píši, používám hodně Revolut a nikdy problém. Ale pouze přes kartu a paypal a jednosměrně CZK - EUR (GBP).
Nebráním se použít devizovku, proto je také teĎ porovnávám, jen mi to přišlo zbytečné, zakládat si něco nového když už mám Revolut. Navíc v Revolutu je vše jednoduché na jeden klik.
Jinak abych se vrátil k porovnávání, kromě Revolutu mi nejlépe vychází Akcenta. Jakou s ní máte zkušenosti, popř. je tu nějaké vlákno zaměřené vyloženě na Akcentu?
Díky.


Offline - Inventář Profil 
10. 6. 2021 14:29 Odeslat příspěvek
Já osobně moc problémy s Revolutem neměl, to je ale tím, že ho používám minimálně - při těch limitech směny, výběrů a s těmi příplatky mě napadlo použití jen v jednom případě, a ani to není žádná hitparáda. Měnit přes ně řádově stovky tisíc bych osobně nedělal. Přes devizovky to dělám více méně pravidelně, a až na zavádějící informace o kurzech na Roklenu jsem na problémy nenarazil.

No ale třeba poslední dobou 3x mail, že se mám urychleně doplnit nějaké údaje a nahrát nějaké dokumenty před dlaždici v aplikaci, jinak že mi to zruší. Tak jsem se tam vždycky podíval, nic tam nebylo, až po 3. mailu. Tam byla otázka na rezidenci, tu jsem zadal, a dál nic.


Offline - Návštěvník Profil 
8. 9. 2021 20:20 Odeslat příspěvek
Momentálně mám Degiro, ale už přes to mám zainvestováno tolik, že přemýšlím nad něčím jiným, abych diverzifikoval i na úrovni brokera. Nakupoval bych ETF (viz téma), jednou za měsíc, popř. ob měsíc. Co tady kromě Degira používáte? Zběžne jsem na něco koukal, ale celkem se bojím nějakých „skrytých“ poplatků. Typicky převod měn, třeba taková Patria má za převod poplatek 1,5% pokud se nepletu.

Je dobrý třeba XTB? Nebo Interactive Brokers? Lynx (což jsem pochopil, je jen dražší, lehce přívětivejší nástavba nad IB)?

Ještě je možnost použít nějaké 3rd party řešení pro převod měn. Např. někdo doporučuje Revolut. Používá někdo něco jiného?


Offline - Poslední varování Profil 
9. 9. 2021 08:35 Odeslat příspěvek
Kolik mega? Nevztahuje se ten limit jen na nezainvedtovsny peníze?


IB zrušil poplatky, tak druhy nejvýhodnější bude pravděpodobně on.


Offline - Nadšenec Profil 
9. 9. 2021 09:04 Odeslat příspěvek
Já mám většinu ETF nakoupeno na XTB. Bez poplatku, akorát tam nemusí mít všechny co bys možná chtěl.


Offline - Návštěvník Profil 
9. 9. 2021 09:27 Odeslat příspěvek
2vpe: Miliony bohužel zatím přenechám majetnějším členům fóra. :) Pokud vím, tak na zainvestované prostředky je ten limit 20k€. Mně jde ale spíš o dobrý pocit/ dobré spaní. Nechci mít všechny zainvestované peníze na jednom místě ať už v limitu, nebo ne.

Každopádně díky za typy, až něco založím dám vědět.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
9. 9. 2021 11:20 Odeslat příspěvek
Mne ten IBRK prijde dobry, ac je to na me mozna az moc profesionalni (=slozity). Jestli to neni takova bazuka na to, ze chce clovek jen kupovat ETF. :-) A poplatkove to je v pohode.

Kdybys chtel 1% navic ke vkladum v podobe akcii IBRK (ktere ale musis drzet alespon rok), tak mozna pres link https://ibkr.com/referral/josef659 (ja bych dostal odmenu kdybys mel za rok portfolio nad 10k USD nebo tak nejak).

Drazsi jsou prevody na IBRK bud musis pres Revolut nebo poslat SWIFT platbu (u air bank za 100 Kč).


Offline - Návštěvník Profil 
29. 11. 2021 21:37 Odeslat příspěvek
Nakonec skončím u XTB. Přemýšlel jsem o tom a říkám si, že 3 brokeři jsou tak akorát. Takže zatím mám Degiro, jako druhý je XTB.

Trochu mi vadí to půl procento za směnu, ale asi to při mých obratech nebudu řešit. O Revolutu jsem viděl až moc článku se zablokovaných účtem apod., takže tomu moc nevěřím. A řešit nějaký Roklen, co někteří používají to mi přijde práce navíc (plus prostě další instituce přes kterou člověk přeposílá peníze) a oni také mají nějaké poplatky, takže to není ušetřit celých 0,5%, ale méně.

Jako třetí broker to vidím Interactive Brokers. Hlavní důvod pro tohle pořadí je, že čekám na otevření českého sběrného účtu. Je tu možnost, že se nedočkám na druhou stranu v minulosti ho měli a pokud aspoň trochu sledují z5nou vazbu české komunity, tak musejí vědět, že tohle je #1. V minulosti ho měli, tak nevidím důvod proč by to nebylo zase.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další stránka
Stránka 4 z 6 [ Příspěvků: 85 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies