FinExpert.cz

Přihlásit se
Automatický pravidelný nákup ETF

Offline - Kolemjdoucí Profil 
29. 7. 2021 13:51 Odeslat příspěvek
Zdravím,
Existuje pro českého občana na trhu služba umožňující automatické pravidelné investování do jednoho až dvou ETF fondů za rozumné poplatky?
Chci investovat stále stejnou částku každý týden/měsíc. V podstatě mi jde o to, abych se nemusel pokaždé přihlašovat do XTB/Degiro a tam realizovat nákup za určitou částku bez ohledu na aktuální cenu ETF. Chci jen v bance nastavit pravidelnou platbu, u brokera pravidelný nákup a o nic víc se nestarat.
Portu/Fondee/Indigo sice automatickou pravidelnou investici umožňují, ale za cenu 1% poplatku z hodnoty celého portfolia, což mi dlouhodobě nedává smysl, když si portfolio od nich nechci nechat vytvořit ani rebalancovat. Chci jen tu automatizaci. Blízko je tomu také Patria se službou pravidelné investice, kde je vstupní poplatek 0,8 %, ale za měnovou konverzi mají 1,5 %. Navíc nabídka ETF je velmi malá.
Předem díky za radu
Poslední příspěvek


Offline - Inventář Profil 
29. 7. 2021 20:01 Odeslat příspěvek
Pokud se nic nezměnilo, tak prakticky jediná platforma, která něco podobného umožňuje v současnosti je Trading 212 - lze si nastavit funkci autoinvest, které umí zainvestovat do předem připraveného "koláče" (pie), akorát to funguje jen za určitých podmínek - nejde to zapnout tak, aby se zainvestovaly jen volné peníze na investičním účtu (stačilo by jen pak nastavit trvalý příkaz na sběrný účet - to je naprosto zásadní nedostatek), ale v současnosti lze nastavit jen opakovanou platbu kartou - na tom by nebylo až tak nic špatného, jenomže bez poplatku jsou platby jen do dosažení 2000 eur kumulovaně, další vklady kartou jsou už za poplatek 0,7 % a jiný způsob plateb zatím neexistuje - plánuje se SEPA direct debit, už mělo dojít ke spuštění, ale zatím pořád nic, ale třeba to bude ještě letos. Každopádně z toho vyplývá mimo jiné, že účet si má smysl otevírat spíše jen v eur - u jiných měn nic podobného nejspíš nebude a kromě toho sběrné účty jsou stejně jen v UK, takže je nutno posílat vklady přes SWIFT a to něco taky stojí (SEPA platby za cenu stejnou jako místní platby, ale pozor na to, že některé platby zpoplatňují SEPA platby mimo EU)...


Offline - Kolemjdoucí Profil 
30. 7. 2021 10:15 Odeslat příspěvek
Moc díky za tip. To vypadá moc dobře a i s tím poplatkem za kartu je to pořád o desetinu procenta nižší než Patria.
Bohužel mají momentálně pozastavené nové registrace. Údajně z důvodu enormního zájmu. Tak budu čekat:-)


Offline - Kolemjdoucí Profil 
15. 9. 2021 15:19 Odeslat příspěvek
Když si s tím člověk chce hrát, tak je fajn DeGiro nebo eToro. Pokud stačí nastavit trvalý příkaz tak Portu.

https://fintree.cz/fintech/portu-roboavisory-investice/
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 4 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies