FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka 

Investiční plán

Offline - Mírně pokročilý Profil 
8. 9. 2021 10:00 Odeslat příspěvek
Já se taky snažím nakupovat v dobách propadu. Loni v březnu jsem nedokázal odolat, trochu jsem přibral i o měsíc později v dubnu a nemůžu si stěžovat.

Pro takové situace se řídím indexem volatility. Když vystřelí nad 30 bodů, vždy trochu zbystřím, protože to většinou znamenaná, že ceny na trhu padají a podívám se do svého short-listu, co by připadalo v úvahu k nákupu. Jen teda poslední rok a půl se VIX drží celkem vysoko a pod 15 bodů se dostal za celou dobu korona-krize až letos v červnu.

Aktuálně moc zajímavých příležitostí nevidím, jednu z mála vidím ve Viatrisu (VTRS). V porovnání s konkurencí mi přijde, že je podhodnocený.

Má někdo z vás názor na Palantir (PLTR)?
Poslední příspěvek


Offline - Nadšenec Profil 
8. 9. 2021 13:29 Odeslat příspěvek
No já v současnosti žádné velké propady nečekám. Očekávám obdobný vývoj jako v letech 2015 - 2019. Nejdříve konec QE, následně pomalý růst úrokových sazeb v USA a na závěr obnovu QT z let 2018 - 2019.
V současnosti tak růst S&P 500 , následně do strany a v poslední fázi pokles (viz 2018).
To umožní narovnat cenu přehřátých cen akcií se ziskovostí firem.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1, 2, 3, #
Stránka 3 z 3 [ Příspěvků: 32 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies