FinExpert.cz

Přihlásit se


 Další stránka

Xixoio — tokenizační platforma

Offline - Návštěvník Profil 
25. 8. 2021 12:53 Odeslat příspěvek
Máte někdo zkušenosti s Xixoio.com? Vypadá to jako platforma, kde je možné investovat do firem skrz tokeny, které firma přes Xixoio vydá.

Nechce se mi věřit, že do toho lidi nasypali půl miliardy, jak uvádí na webu. Tím spíš, že tam zatím není žádná firma, do které jde investovat, jenom samotné Xixoio.

Trochu to na mě působí jako český pokus svézt se na dávno minulé ICO vlně a za usilovného zaklínání "blockchain" a "tokenizace" dostat z lidí prachy.

Setkali jste se s tím někde?
Poslední příspěvek


Offline - Nadšenec Profil 
26. 8. 2021 08:08 Odeslat příspěvek
četl jsem o tom celkem dost, kolega z práce zná toho týpka co to vede, tak mi to doporučoval, ale zatím radši kupuju běžný akcie nebo běžný crypto, mají teď upisovat první firmy přes ty jejich tokeny,

chlapík je od Český Lípy a dá se i leckde setkat, po registraci mi každou chvíli chodili maily ať koupim tokeny a dokonce mi i 3x volala nějaká lady od nich :D což mě lehce doodradilo..


Offline - Přeborník Profil 
4. 12. 2021 15:21 Odeslat příspěvek
https://www.cnb.cz/cs/dohled-financni-t ... ti-XIXOIO/


Offline - Nadšenec Profil 
4. 12. 2021 21:33 Odeslat příspěvek
Tím ovšem nejasnosti nekončí – spíš naopak. S Watzkeho tokeny XIX, kterých už lidem prodal za čtvrt miliardy, se nedá nijak obchodovat, neexistuje pro ně sekundární trh ani je neakceptují známé krypto burzy a směnárny. Firma navíc ve svých podmínkách píše, že není povinna krypto mince od lidí vykupovat zpět, takže se z nich může stát bezcenný digitální majetek. Zároveň se ale společnost chlubí, že hodnota tokenů XIX stoupá. Jak je to možné, když se s nimi nikde neobchoduje?

Principál poradenské společnosti Boston Consulting Group v Praze David Antoš k tomu na Twitter napsal: „Token XIX není obchodovatelný a nemá tedy tržní cenu. Přesto Xixoio tvrdí, že vzrostla o 577 procent. Jak? Prostě sami určili ‚správnou cenu‘. Zítra ji mohou vynásobit dvakrát a bude to stejně pravdivé.“

I další čtení tohoto dokumentu by mělo zájemce varovat. Xixoio v něm ze sebe na mnoha místech snímá odpovědnost, uvádí například, že není a nebude povinno přerozdělovat zisk, že s vybranými penězi nebude investovat, ale že je použije na provozní náklady včetně odměn pro konzultanty, že sekundární trh s tokeny nemusí nikdy vzniknout a že šance na vznik celého projektu je nejistá.


Offline - Trvalý BAN Profil 
5. 12. 2021 06:08 Odeslat příspěvek
Už se to tu řešilo, umožňují klientům token koupit, ale ne prodat.
http://superforum.zive.cz/viewtopic.php?p=13041657#p13041657


Offline - Mírně pokročilý Profil 
5. 12. 2021 10:47 Odeslat příspěvek
Ale zase byste v tom nebyli sami :-)
https://finmag.penize.cz/penize/430462- ... ny-onecoin


Offline - Mírně pokročilý Profil 
6. 12. 2021 18:05 Odeslat příspěvek
Moc přesvědčivě na mě hlavní pilot Xixoia svým rozhovorem pro Seznam nepůsobil. Firma má náklady 6,5 M měsíčně, při jednoduchých počtech vychází roční náklady v rozmezí 70-80M a jediným zdrojem příjmů jsou pro ně prodej jejich tokenů. Obchoďákům dávají provize 3-8%. Takže, aby mohli takto dál fungovat, musí měsíčně prodávat tokeny za 7 M nebo víc.

Veškerá rizika nese investor a když se Xixioio rozhodne ze dne na den zavřít krám, jsou všichni namydlení a žádnému arbitrovi nebo regulátorovi se nedovolají.

Nevím jak vy ostatní, ale bych do toho nedal ani halíř

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-firmy-jsem-podvodnik-nebo-cestny-chlap-pta-se-prodejce-tokenu-xixoio-182649#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_req_id=9BYHZaJLGf1-202112061539&dop_id=182649&source=hp&seq_no=4&utm_campaign=abtest182_boxik_sport_bez_dopo_varBB&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz


Offline - Nadšenec Profil 
6. 12. 2021 18:38 Odeslat příspěvek
a ještě platí callcentrum které volá pořád dokola jesli náhodou nechci nakoupit :D
staromládenec Wazke pořá posílá super maily jak to stojí za to .. :D
dobré věci se prodávají sami..


Offline - Mírně pokročilý Profil 
7. 12. 2021 07:58 Odeslat příspěvek
Já osobně si myslím, že by se co nejdřív mělo začít pracovat na tom, aby v tomto oboru vznikla regulace a pravidla, jinak to může skončit průšvihem.

Mě by osobně zajímalo, podle čeho Xixoio vychází z toho, že hodnota XIX vzrostla o 500%? Cenu za tokeny si určují sami, tak proč to není o 300% nebo 1000%? Celý jejich business stojí na tom, že budou prodávat nějaké krypto-dluhopisy (tokeny), ať už své nebo cizí. Co se asi stane, až vyplave na povrch nějaký problém firmy, která prodávala svoje tokeny přes Xixoio. Bude to obrovský reputační problém a zájem o tokeny emitované přes ně půjde dramaticky dolů. Jak v budoucnu vysvětlí potenciálním investorům, že před 2-3 lety prodávali něco, co zkrachovalo a teď nabízí tokeny zase jiné tokeny další firmy? O kamna se člověk většinou spálí jen jednou, vezme-li si z toho nějaké ponaučení.


Offline - Nadšenec Profil 
7. 12. 2021 08:42 Odeslat příspěvek
ČNB varuje před virtuálními tokeny (např. XIXOIO) https://www.novinky.cz/ekonomika/clanek/cnb-varuje-pred-investicemi-do-virtualnich-tokenu-40380278


Offline - Nadšenec Profil 
7. 12. 2021 10:47 Odeslat příspěvek
Tyhle varování ... Když jsem to četl, tak jsem si vzpomněl na korporátní dluhopisy, kterým prospekt schválila ČNB. Ač by se mohlo zdát, že nad nimi drží dohled a činí je důvěryhodnými, tak jde jen o formalitu. Kolik lidí to ví? Varuje před tím také ČNB? Obojí je hodně rizikové ...


Offline - Přeborník Profil 
7. 12. 2021 10:54 Odeslat příspěvek
https://www.cnb.cz/cs/spotrebitel/ochra ... opisy.html


Offline - Nadšenec Profil 
7. 12. 2021 11:03 Odeslat příspěvek
To naneštěstí zajímá minimum lidí ... Většina běžných lidí si takovou hrubou rešerši udělat nedokáže a nebo jsou závěry ke kterým došli spíš zavádějící. Sám mám pochybnosti o tom, že bych to zvládl.


Offline - Přeborník Profil 
7. 12. 2021 16:45 Odeslat příspěvek
Jo, ale zadat „dluhopisy ČNB“ do vyhledávače a najít (teď už) dlouhé roky diskusí o tom, jak to nic neznamená, není tak těžké.

Samozřejmě do dluhopisů může investovat i člověk, který to neudělá, ale je otázka, jak tomu pomoci. Úplně zakázat prodej takových investic jinak než přes bankovní fondy by nám tu zavedlo ošklivý kartel, který by zrovna nám uškodil…


Offline - Nadšenec Profil 
7. 12. 2021 18:13 Odeslat příspěvek
Nevím, osobně se z principu korporátním dluhopisům vyhýbám, protože ve většině případů si firmy mohou půjčit levněji, což pro mě znamená, že tam asi nebude něco úplně v pořádku. Jasně, je to hodně zjednodušené vnímání, ale momentálně to tak mám.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, #  Další stránka
Stránka 1 z 5 [ Příspěvků: 74 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies