FinExpert.cz

Přihlásit se




All Commodity Intertrading GmbH - ďalší "zlatý" MLM ?

Offline - Kolemjdoucí Profil 
1. 9. 2021 11:52 Odeslat příspěvek
Čaute,

založil som si tu účet, aby som sa opýtal na pár informácií (a aby som si nejaké aj overil).
Ešte než prejdem k podstate - nie, nikomu som nikam zatiaľ žiadne peniaze neposielal. ;-)


Pred pár dňami som mal stretnutie s kamarátom, ktorý mi prezentoval možnosť investovať do zlata. Celý jeho prednes znel, ako keby som počul finančného poradcu, takže som si okamžite začal na papier písať všetky poznámky, ktoré sa mi na papier zmestili.

01) Firma sa volá "All Commodity Intertrading GmbH" - ich webové stránky (ako človeka z IT ma zaráža dizajn webu, ktorý vypadá ako urobený cez šablónu - a doména samotná vo mne vzbudzuje príliš veľa otázok...)
02) Podľa kamaráta sídlia v Lichtenštajnsku, ale s tou krajinou majú spoločný len názov ulice - v skutočnosti sídlia tu: 1090 Vienna, Liechtensteinstraße 63/6, Austria
03) Dostal som typický "pep talk":

- o investovaní do zlata ako najstabilnejšej komodity;
- že daná firma určuje kúpnu cenu (a pre ich klientov je znížená vďaka "poplatku za príkaz (?)");
- boli mi prezentované možnosti v akej výške investovať (pravidelné mesačné nákupy);
- že zlato je uchovávané v Rakúsku v trezoroch (boli mi ukázané fotky, a mal som možnosť si do ruky chytiť aj fyzický kus, samozrejme zabalený do obalu ako baterka do hodiniek);

04) zlato kupujeme od 2 najkvalitnejších spoločnosti - nezapísal som si, ktoré presne to sú, ale ich webové stránky, ktoré som uviedol vyššie, uvádzajú "London Bullion Market Association’s (LBMA)" (a ich logo som videl vyrazené na tom fyzickom kuse, ktorý som mal v rukách);
05) firma vraj funguje "len na odporúčanie" = pyramída (ak niekoho donesiem do systému, dostanem 1g zlata ako bonus) (tu som s kamarátom spadol do diskusie, že "aj banky sú pyramída" - zrušil som ho otázkou, že ak ja donesiem známeho do banky (za ktorého dostanem nejaký bonus), či dostanem bonus aj vtedy, keď on donesie niekoho ďalšieho ? ... cvrčky :D


A teraz to skutočne dôležité:

06) All Commodity Intertrading GmbH je partnerskou spoločnosťou Phoenix Investor - ZDROJ
07) Ľudia stojaci za Phoenix Investor sú podľa všetkého prebehlíci zo zbankrotovanej spoločnosti Ertrag & Sicherheit - tiež z Rakúska - ZDROJ
08) A fakt, že Ertrag & Sicherheit cez inú spoločnosť EVVE tiež robila sprostredkovanie nákupu zlata (čo sa ukázalo ako podvod), moje domnienky potvrdilo ešte viac - ZDROJ 1, ZDROJ 2, ZDROJ 3


Týmto príspevkom samozrejme netvrdím, že All Commodity Intertrading GmbH alebo Phoenix Investor sú firmy, ktoré sa opäť dopustia podvodu. K prvej v Googlu existuje veľmi málo relevantných výsledkov vyhľadávania, ale k druhej som našiel jeden príspevok na tunajšom fóre, na inom fóre sa sťažovali na príliš vysoké poplatky, a ostatné odkazy som už uviedol vyššie.

Mám za to, že akékoľvek investovanie cez tieto firmy bude niesť dosť značné riziko, ktoré presahuje bežné investovanie a stratu, "lebo trhy". Chcem sa aj preto opýtať, či už s týmito firmami niekto niečo zažil ?


S pozdravom,
GWIB
Poslední příspěvek


Offline - Kolemjdoucí Profil 
2. 9. 2021 20:56 Odeslat příspěvek
370 ľudí toto videlo a žiadna reakcia ? :(

Chcem ešte upresniť pár vecí:

- viem, že môj účet je nový, a nebolo mojim cieľom robiť niekomu reklamu - práve naopak, chcel som dvihnúť povedomie o týchto spoločnostiach s ohľadom na fakty, ku ktorým som sa dopátral;
- rád by som sa ale dozvedel, či moje "vyšetrovanie" bolo vedené správne, alebo či som vynechal nejaké detaily ? Kamarátovi tak či tak poviem "nie", pretože veci, ktoré som ja našiel, považujem za silne pochybné a podozrivé, ale dúfal som, že sa v tomto fóre nájde niekto, kto mi potvrdí, že som našiel / spojil správne info;

S pozdravom,
GWIB


Offline - Nadšenec Profil 
3. 9. 2021 12:55 Odeslat příspěvek
To se nediv, že už to nikomu ani nestojí za koment, podobné MLM nesmysly tímhle forem protékají už 20 let a místní jsou z toho nejspíš už dost unavení.

To je něco na způsob Emgoldex nebo Swissgolden?

To už je dneska na úrovni "Nigerijského prince".... :-D

A ty blbosti se točí pořád dokola, takže už to za to lidem ani nestojí komentovat. Kdo je ale mladý, věří motivačním blábolům a bezpracným výdělkům a potřebuje si narazit ústa, zaplatit školné a udělat ze sebe před známými idiota, tak hrrr do toho....


Offline - Kolemjdoucí Profil 
3. 9. 2021 13:40 Odeslat příspěvek
Poviem to takto: v minulosti sa ma už rôzni ľudia snažili dostať do MLM, a v 1 systéme som nakoniec rozbil peniaze. Práve preto som sem napísal, aby som si overil, že moje predpoklady boli správne, a aby som neskočil druhý krát niekomu na lep ;-)

A písal som sem aj preto, pretože tento typ investovania som predtým nevidel, takže to, čo niektorí už považujú za unavujúcu záležitosť, bolo pre mňa úplnou novinkou. Chcel som len sekundárne overenie, že nie som debil, a vidím to v reálnom svetle.

V každom prípade: o Emgoldex a Swissgolden počujem prvý krát (od vás). Na prvú firmu bolo vydané varovanie, a informácie o druhej (a jej praktikách) mi momentálne stačia na to, aby som dal ruky preč aj od tej firmy, ktorú som prezentoval v hlavnom príspevku.


Offline - Návštěvník Profil 
3. 9. 2021 15:47 Odeslat příspěvek
Nejsem žádný expert a v investování se považuji za nováčka, ale nevidím smysl investice do fyzického zlata, které nemáš pod svojí kontrolou. Zlato je obecně spíš uchovatel hodnoty než investiční prostředek a jeho hlavní výhoda je v poměru hodnoty ku hmotnosti, takže pokud chceš mít něco uloženého ve zlatě, tak bys k tomu měl mít taky přístup, pokud možno neomezený - což nějaký trezor v bance a tuplem v Rakousku vážně nesplňuje.
Kecy o tom jak kupují zlato od nějakých nejkvalitnějších marketů jsou jen pohádky pro neznalé, investiční slitky a mince se prodávají v mnoha zavedených obchodech, kde se vážně o pravost bát nemusíš (prostě to nesmíš kupovat od snědých cizinců v průjezdu :D), globálně uznávaných typů a značek je také dost.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 5 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies