FinExpert.cz

Přihlásit se




Investiční poradce

Offline - Kolemjdoucí Profil 
2. 9. 2021 22:14 Odeslat příspěvek
Dobrý den,
je regulace investičních poradců, a dalších podobných pozic v investiční firmě, která jim zakazuje provádět svoje osobní investice? Chápu, že je to blízko nebo dokonce by mohlo dojít k insider tradingu, zajímá mě jestli je to nějak regulováno přímo zákonem anebo je to o firemní politice?
Snažil jsem si to sám najít, ale nenašel jsem žádnou přímou odpověd, abych si byl jistý.

Děkuji za jakoukoliv reakci.
Poslední příspěvek


Offline - Inventář Profil 
3. 9. 2021 04:03 Odeslat příspěvek
Co já vím, tak to třeba makléři mají zakázané dělat obchody na vlastní účet (firemní politikou určitě, zákonem nevím). Jiná otázka je, jestli to dodržují. Nakolik vím, dělají své investice přes účty na příbuzné a další osoby.


Offline - Diskutér Profil 
3. 9. 2021 06:43 Odeslat příspěvek
Jen bych upřesnil, že burzovní makléři nemají trading na vlastní účet zakázaný. Jen si musí nechat schválit obchod od compliance officera a pololetně hlásit seznam uskutečněných obchodů.
Aby se vyhnuli tomuto nařízení, někteří skutečně obchodují na cizí účet. Pozor, makléř má povinnost hlásit i obchody rodinného příslušníka (sestra, bratr, matka, otec, manžel/ka). Ne vždy se to však dodržuje.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
3. 9. 2021 17:33 Odeslat příspěvek
Velmi vám děkuji za reakce, pomohly mi. :)


Offline - Návštěvník Profil 
3. 9. 2021 19:19 Odeslat příspěvek
Investiční poradci u své firmy neinvestují.
Vědí, že to není výhodné.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 5 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies