FinExpert.cz

Přihlásit se


 Další stránka

Podvod Letadlo Pyramida

Offline - Diskutér Profil 
11. 9. 2021 09:09 Odeslat příspěvek
Nový český podvod - pyramida Ponziho schéma
28-letý Ondřej Janata ze společnosti Growing Way je obviněný z podvodu na 4000 klientech, kteří svěřili 1,5 miliardy korun jeho firmě Growing Way. Policie o případu informovala ve středu. Díky včasnému zásahu policie a spolupráci s Finančním analytickým úřadem se podařilo zajistit majetek v hodnotě jedné miliardy korun. Kauzu dozoruje Vrchní státní zastupitelství v Olomouci.
Podle zjištění SZ Byznys je hlavním aktérem kauzy Janata a jeho fond Growing Way. Ten vznikl teprve 2020.
Klientům sliboval roční výnos 30%.
Podle údajů v katastru nemovitostí policie zaplombovala i Janatův dům v Praze-Chuchli.
Kontakty na Janatu nejsou oficiálně dostupné. Společnost Growing Way na sebe neuvádí telefon. V nových pražských kancelářích firmy nikdo nebyl.
Zisky Growing Way měly pocházet z obchodování na finančních trzích a to na denní bázi. V první polovině letošního roku se Janata rád ukazoval v ekonomických médiích, líčil své velké plány a chlubil se drahými hodinkami a auty.
Janatův fond fungoval podle paragrafu 15 zákona o investičních společnostech a investičních fondech. Podniky zřízené podle tohoto paragrafu jsou alternativní investiční vehikly, které jsou sice evidovány u České národní banky, ale jinak nad nimi už ČNB dohled nevykonává.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/vide ... odu-174251

Příloha
Janata.jpg
Janata.jpg
[ 51.62 | Zobrazeno 13092 krát ]


Sranda publikovaná v Dikobrazu: 30. 12. 2020
:-) Geniální český mladík, ve 27 letech vydělal zázračně stamilióny korun. Prozradil, kolik nejvíce »urval« za den.
Jeho jméno se s velkou pravděpodobností brzo začne objevovat v žebříčcích nejbohatších Čechů. Ondřejovi Janatovi je pouhých 27 let, ale už spravuje fond, ve kterém je více než miliarda korun. Jeho osobní majetek pak dosahuje hodnot ve stovkách miliónů. Každý rok dokáže svěřené peníze zvětšit o desítky procent. Jeho »hřištěm« je obchodování na burze.
Za dvanáct let, ve kterých se pohybuje na burze, si vytvořil unikátní know how, díky němuž zvládne ročně rozmnožit peníze svého fondu o desítky procent. "Můj osobní rekord je výdělek miliónu dolarů za den,“ přiznal spokojeně Ondřej Janata.
"Několikrát jsem přišel úplně o všechno a musel jsem začít znovu. Vždycky když jsem zkrachoval, tak to bylo proto, že jsem se přestal držet své strategie."
Janata v několika rozhovorech prohlásil, že jeho cílem je jednou být nejbohatším Čechem. :-)

:( Dnes si ukážeme na tomto příkladu, jak poznat pochybnou investici již před tím, než do ní vstoupíme.
Video 9 minut :( https://www.youtube.com/watch?v=nRmrbj3Pw2g
:(
Poslední příspěvek


Offline - Diskutér Profil 
11. 9. 2021 13:03 Odeslat příspěvek
Hlava mi stále nebere, jak někdo může skočit na to, že mu něco nebo někdo bude vydělávat 30%. Umím si představit, že Janata tu a tam na něčem těch 30% mohl trhnout, ale kdo kdy v životě investoval a sestavoval byť i hodně agresivní portfolio, dobře ví, že dlouhodobě udržitelné takové zisky jsou naprosto scifi. Kdyby mi někdo sliboval 10%, považoval bych to jednoznačně za podezřelé, natož 30%.


Offline - Diskutér Profil 
12. 9. 2021 12:00 Odeslat příspěvek
Když správce majetku nebo manažer podivného fondu publikuje foto s drahým autem,
hezkým domem, jachtou nebo s drahými slečnami, musí každý zájemce o investici větřit,
že jeho peníze budou zpronevěřeny za další nákupy aut, jacht, letadla, slečen.


Offline - Diskutér Profil 
17. 11. 2021 07:42 Odeslat příspěvek
Nový český podvod Ponziho schéma se dnes oznamuje
= zločinná česká firma HP Next - pan vedoucí František Petera

Pavel Nedvěd, nyní viceprezident Juventusu Turín, v roce 2003 nejlepší fotbalista Evropy, byl hlavním klientem firmy HP Next, za kterou vystupovali jako jednatelé Zlatuše Hejduková, manželka hokejového hrdiny - Milan Hejduk a František Petera.

Firma HP Next upadla do insolvence. Na jejích účtech není ani halíř.
Zjišťuje se, jestli firma peníze svých klientů jen špatně investovala, nebo zda došlo k jejich ukradení. Z došlých odpovědí oslovených orgánů veřejné správy a soukromých subjektů nebyl zjištěn žádný nemovitý ani movitý majetek. Zůstatky na běžných bankovních účtech dlužnice HP Next nebyly také zjištěny. V pokladně se nenacházejí žádné finanční prostředky.

''František Petera se jevil jako celkem solidní člověk. Bylo zjevné, že cenným papírům rozumí. Hovořil o evropských garantovaných fondech s výnosy 10%. To jsou reálná zhodnocení. Kdyby mi řekl, že mi moje peníze rozmnoží o 25% ročně, bylo by jasné, že je to podvodník.'' říká jeden z klientů.

Pavel Nedvěd žádá od firmy zpátky 49 milionů korun, jeho někdejší spoluhráč z reprezentace či Juventusu Zdeněk Grygera 35,2 milionu, bývalý hráč basketbalové NBA Jiří Welsch 20,8 milionu korun.
Případ insolvence HP Next řeší soud, celou věc prověřuje i policie.
V insolvenčním řízení se přihlásilo celkem 21 věřitelů. Na jistinách, tedy základních částkách, jež do HP Next vložili, jim firma dluží celkem 135,7 milionu korun.
:arrow: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/nedv ... eny-180581

8-S Pak nám stodola shořela, jenom hrábě jsem vytáhl z popela. Však život není zlej. Dokud ještě žijem, je všechno oukej.
Jestli někdo před 30 lety ztratil na podvodníky jen 676.000 korun a v prvním roce důchodu má pozitivního vlastního kapitálu 10x víc, nemusí se vůbec trápit. Vždyť zaplatil jen 676.000 korun za poučení, že peníze se nesmí dávat podvodníkům, ale musí rozdělit pravidelně na 30 různých levných akcií s dividendou z hlavních západních akciových indexů. 8-S

Přílohy

prisoners.jpg
prisoners.jpg
[ 38.31 | Zobrazeno 10615 krát ]




Offline - Návštěvník Profil 
17. 11. 2021 13:19 Odeslat příspěvek
Další v pořadí bude xixoio. Mají to i v názvu, lidi si budou muset protřít oči (xix) a pak budou koukat (oio), jak přijdou o peněžní prostředky. Koupit si nikde neobchodovaný token :-)


Offline - Trvalý BAN Profil 
17. 11. 2021 17:28 Odeslat příspěvek
Hmm, vypadá to, ža mají appku, která umožňuje token xix koupit, ale ne prodat. V tom přípdě jim je ten blockchain k ničemu, když to můžou klienti jen koupit a držet. Navíc to je appka jen pro tenhle token.


Offline - Návštěvník Profil 
17. 11. 2021 21:21 Odeslat příspěvek
Za mě je to megapodvod!


Offline - Trvalý BAN Profil 
18. 11. 2021 08:39 Odeslat příspěvek
Nemusí být, ale může. To ukáže čas. Já bych ten token ale nekoupil, když se nedá okamžitě kdykoliv prodat. V cryptu je to standard, že se to dá prodat hned po nákupu.


Offline - Návštěvník Profil 
18. 11. 2021 10:37 Odeslat příspěvek
zásadní otázka zní z čeho je hrazena ta velkolepá reklamní kampaň (spoty v TV v hlavním vysílacím čase)? Zejména pokud má firma 11 mio ztrátu :-D


Offline - Trvalý BAN Profil 
18. 11. 2021 11:22 Odeslat příspěvek
V cryptu jsou teď velké prachy od zákazníků, tady budou také.
Třeba taková firma crypto.com utratila 700 milionů USD za přejmenování jednoho stadionu na příštích 20 let.
https://trader20.sk/2021/11/17/17-11-21-jeden-z-najznamejsich-sportovych-stadionov-sveta-zmeni-nazov-na-crypto-com-arena/

A viděl jsem už jejich reklamu i na českých televizích, na MS v hokeji, atd. Také to jsou určitě peníze od klientů za prodej tokenů.
Já od nich koupil tokeny za 250000 Kč, bylo to sice riskantní, ale teď mají hodnotu přes 2 miliony. :D

Obrázek


Offline - Mírně pokročilý Profil 
18. 11. 2021 11:48 Odeslat příspěvek
Já teda tomu bitcoinu houby rozumím, ale co je podstata toho podnikání crypto.com? Na první pohled mi to připadá jako ultra mega sofistikované Ponzi schéma...? Mají nějaké příjmy z něcěho, či o čem to je?


Offline - Trvalý BAN Profil 
18. 11. 2021 12:05 Odeslat příspěvek
Vydali určitý počet tokenů CRO, které prodávali zpočátku jen na vlastní menší crypto burze společně s jinými známějšími tokeny např. BTC, ETH, apod., ale jejich token CRO začla prodávat nedávno i větší cryptoburza Coinbase, od té doby vystřelila cena tokenu nahoru. Pravděpodobně vystřelí ještě výš, pokud je začne prodávat i největší cryptoburza Binance. Zpočátku fungovali na ETH blockchainu, ale později spustili i vlastní blockchain s validátory, díky tomu tam jsou nižší poplatky za transakce. Přijmy mají z poplatku za transakce na vlastním blockchainu, protože část validátorů jsou jejich. Dále provize z obchodování, tedy zákazníci přes jejich cryptoburzu kupují a prodávají cryptoměny a za to jim platí poplatky. Aby získali další a další nové zákazníky, investují hodně do reklamy.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
18. 11. 2021 12:44 Odeslat příspěvek
Zajimavý, dík za info. Mají i masivní reklamu ve Formuli 1. Za mě osobně zůstává otázka nakolik je ta obří reklama pro zvýšení obratu firmy a nakolik je to pro pump-and-dump na ten token, kterýho předpokládám dost drží. Ta druhá varianta může vlastně být geniální byznys plán.


Offline - Diskutér Profil 
19. 11. 2021 08:28 Odeslat příspěvek
Na crypto.com burze je základní poplatek 0,4 %, který s objemem postupně klesá.
Přímo crypto.com app má provizi tuším 1,5 %, plus poplatek za vklad kreditkou, plus pokud pošlete eura (i převodem zdarma), tak první nákup nejde na burze, ale musí být v apce. Na rozdíl třeba od coinbase burza crypto.com podporuje jen stable coiny (USDC, USDT) a ne eura.

Z těchto poplatků jsou extrémní příjmy. Takže já myslím, že o růst hodnoty CRO tokenu v jejich plánu nejde. Naopak, pro své využití je lepší, pokud by byl co nejvíc stabilní. Lidé, co zamknuli CRO na určitou kartu, teď při nárůstu hodnoty vlastně můžou odemknout, část tokenů prodat, a zase zamknout (pozdější pokles třeba na 1/10 jim nevadí, level se nijak nesníží). Na level 2 je třeba 350 EUR, level 3 3500 EUR, atd. Jelikož za poslední měsíc vzrostla hodnota na trojnásobek, stačí na každý level jen třetina CRO. Jenže kdyby to udělal každý, až bublina praskne, bude najednou v systému jen třetina CRO a tím pádem ještě o třetinu méně peněz, než o kolik spadne kurz.


Offline - Trvalý BAN Profil 
23. 11. 2021 12:05 Odeslat příspěvek
https://hlidacipes.org/ztracene-miliard ... ku-podvod/

Nějak nemůžu pochopit co vede tisíce lidí kupovat si nekryté, nepojištěné firemní dluhopisy a navíc i firem bez vydaných účetních uzávěrek a zveřejněných výročních zpráv ?? Lehce nabyli, lehce pozbyli..?
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, 3, #  Další stránka
Stránka 1 z 3 [ Příspěvků: 36 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies