FinExpert.cz

Přihlásit se


 Další stránka

RozumnyInvestor.cz

Offline - Návštěvník Profil 
7. 10. 2021 21:59 Odeslat příspěvek
Co si myslíte o
https://www.rozumnyinvestor.cz/portal/
https://www.youtube.com/channel/UCHZBx-13vmV8CVBH1pgbU_w
Já osobně nemám chuť ani čas řešit jednotlivé akcie. Nicméně tenhle chlapík se chlubí výnosem 108% v období 8/2018 – 3/2021, což je celkem pěkné. Moje myšlenka je investovat podle něho, nicméně za informace kdy/kolik/kam investuje (plus další neveřejné materiály, což mě zas tolik nezajímá) chce necelých 6k kč ročně, takže by to asi chtělo mít pro ten účel alespoň nějaké nižší stovky tisíc, aby to mělo smysl. A to už je celkem závazek.

Viděl jsem celkem dost jeho videí na internetu a zdá se, že se vybírání akcií (plus té jeho stránce) věnuje fulltime a jde celkem do hloubky, tak by snad mohl porazit trh. Na druhou stranu tohle a více má každý fond a přesto jich většina index neporazí. Plus samozřejmě minulé výnosy nezaručují budoucí a to, že měl za jedno období cca 2x takový výnos co trh neznamená, že to bude fungovat v budoucnu.
Poslední příspěvek


Offline - Diskutér Profil 
8. 10. 2021 06:49 Odeslat příspěvek
Má občas zajímavá videa. Dokonce ho považuji za jednoho z mála chytráků mediálního prostoru, kteří jen nepindají nesmysly a něco o tom ví.

Ovšem investovat podle jeho tipů? Proč by zrovna on měl vědět víc než trh, proč by zrovna on měl znát podhodnocené akcie, které překonají trh? A zároveň. Abych na tom skutečně vydělal víc než průměr trhu, pak musí po mně celý trhy zjistit, že to tak je. No a odpověz si na otázku: skutečně jsi ty nebo on chytřejší než celý trh a zjistí to trh záhy, aby vyhnal cenu vašich akcií nad průměr? Když všechny veřejné informace jsou všem k dispozici?


Offline - Diskutér Profil 
8. 10. 2021 11:55 Odeslat příspěvek
Nevím, co má za akcie, ale třeba Nasdaq index za to období udělal cca 85 %. Takže 108 % je hezký výsledek, ale neřekl bych, že to nutně svědčí o nějaké jeho genialitě. 2 a půl roku je dost krátká doba na to to soudit. Navíc zrovna tak divné období od srpna do března, 31 měsíců, to trochu budí dojem, že jde o nejlepší číslo a třeba do dnes, nebo za celé roky by to tak hezky nevypadalo.


Offline - Návštěvník Profil 
9. 10. 2021 10:25 Odeslat příspěvek
To už mi přijde lepší investice do těchto borců https://www.fool.com/, kteří tvrdí, že dlouhodobě překonávají index s&p 500 (631% vs. 135% od roku 2002) za 199$ ročně. Ale nezkoušel jsem.


Offline - Diskutér Profil 
9. 10. 2021 15:45 Odeslat příspěvek
Jako že SPX za posledních 19 let 135 %? Nebo jak je to myšleno?


Offline - Návštěvník Profil 
13. 10. 2021 10:34 Odeslat příspěvek
Díky za alternativu. Hloubš jsem ten fool.com teda nestudoval, ale jak píše saabik, to jejich zhodnocení je přínejmenším podivné. Resp. pokud člověk bere to co jsi napsal a mají na titulní straně. Tenhle graf už vypadá rozumněji
https://www.fool.com/order/fe_offers/wf ... m-homepage
resp. alespoň to co je S&P 500 +- sedí. A ten jejich výnos vypadá velice hezky. Zatím je to pro mě ale náhodná stránka, chtělo by to víc prostudovat + jsou US based, což může znamenat, že některé věci bude těžké koupit +možné jiné zdanění divident apod…

Každopádně kdo jiný by měl překonat trh, než někdo, kdo se tomu věnuje full-time? Ale možná je blbost se snažit překovat index, když i ty fondy, kde by na to měli mít lidi to většinou nedokážou. Na druhou stranu fondy mají většinou moc peněz, tak neinvestují do malých společností…


Offline - Diskutér Profil 
13. 10. 2021 14:46 Odeslat příspěvek
I když se trhům budu věnovat 24/7, tak nemám jistotu, že index překonám. Statistika říká, že jej překoná menšina. A také platí, že lidi, kteří index překonávají, inklinují časem do průměru, tedy některé období zase underperformují. Čest výjimkám.


Offline - Diskutér Profil 
13. 10. 2021 14:52 Odeslat příspěvek
A co recenze na
https://www.trustpilot.com/review/fool.com ??


Offline - Návštěvník Profil 
13. 10. 2021 19:01 Odeslat příspěvek
Tak podle těch recenzí bych do toho teda nešel.


Offline - Poslední varování Profil 
27. 10. 2021 18:56 Odeslat příspěvek
Pokora dela stockpicking, ne? Ale proc si myslis, ze to nedela prave pro to, aby mohl inkasovat za clenstvi?

Takovych nabidek, kdy platis na patreon je spousta (desitky a stovky) a kazdy jede ten svuj byznys.

A ja nejsem schopen rozlisit, nakolik to co delaji, delaji prave pro ten byznys se clenstvim a jinak by to nedelali/delali jinak :-))

Ps: prekonat trh? To je spise o nahode nebo insider info, nez o analyze :hm


Offline - Návštěvník Profil 
30. 10. 2021 12:02 Odeslat příspěvek
Díky za odkaz. Ty recenze na Montley Fool teda nic moc. Ale ty články, které mají zdarma se mi docela líbí. Otázka jestli Pokora bude lepší.


Offline - Nadšenec Profil 
30. 10. 2021 15:40 Odeslat příspěvek
Rozumny investor hodně kopíruje Svena C., jinak kdo pogoooglí najde možnost mít členství za par stovek na rok, na dost místech se na to lidi skládají a kupují to dohromady a vše si přeposílají nebo stahují offline a poskytují si vždy co vyjde..


Offline - Kolemjdoucí Profil 
1. 11. 2021 19:20 Odeslat příspěvek
Muzete byt konkretnejsi s tim sdilenim? :) Je plno moznosti na sdileni ruznych netflixu, spotify apod., ale clenstvi v investicnich skupinach tedy najit nemohu...


Offline - Kolemjdoucí Profil 
28. 6. 2023 11:31 Odeslat příspěvek
Zdravím. Máte někdo nějaké nové zkušenosti s portálem Rozumný Investor? Mým cílem je dle jeho informací investovat do vybraných akcií. Je tu někdo, kdo portál používá? Díky


Offline - Nadšenec Profil 
29. 6. 2023 10:15 Odeslat příspěvek
Stačí sledovat 2 americké youtubery a máš to zdarma, on to jen kopíruje a překládá do CZ z velký části.. sdílení účtu je kolem 300-500kč na osobu, je několik skupin kam se můžeš přidat..
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, #  Další stránka
Stránka 1 z 2 [ Příspěvků: 18 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies