FinExpert.cz

Přihlásit se


 Další stránka

Akcie telekomunikačních firem

Offline - Nadšenec Profil 
5. 1. 2022 20:35 Odeslat příspěvek
Myslím, že nyní začíná být správný čas k nadvážení defenzivních akcií, mezi něž počítám i telekomunikace. V portfoliu mám dlouhodobě SK Telecom (DIVI 7%) ,z minulého týdne mám AT&T (DIVI 8% slíbená) a VOD (DIVI 6,5%). Dnes jsem chtěl nabírat VEON (bývalý Vimpelcom), ale vzhledem k výjimečnému stavu v Kazachstánu, kde je také exponován raději počkám.
V plánu mám španělskou TEF, která nepodává dobré výkony(ale DIVI 9%), pár kolegů mě od ní zrazuje, ale přesto bych zkusil vzít jako černého koně, ačkoli ORANGE vypadá zajímavěji.
TLK - Telkom Indonesia už trochu vyrostl, ale je to super zisková firma vyplácející dividendu nižší než ostatní, v rámci diverzifikace ji nejspíš taky naberu, i když už není levná. A nakonec CEL - izraelský propadák, kdysi dividendový král, dnes žebrák nevyplácející nic, toho vynechám. Má někdo nějaký další zajímavý tip?
Poslední příspěvek


Offline - Mírně pokročilý Profil 
6. 1. 2022 09:15 Odeslat příspěvek
Ja vzal z exotiky Mobile TeleSystems a China Unicom.


Offline - Návštěvník Profil 
6. 1. 2022 09:42 Odeslat příspěvek
Já mám v portfoliu AT&T, Verizon a Vodafone. Na Téčko pozor, protože nás čeká spin-off a dividend cut, proto je i tolik vyklesané (i když poslední dny rostlo). Já tu zprávu zatím beru neutrálně a čekám jak se to bude dál vyvíjet, nicméně s nákupem bych byl obezřetný.


Offline - Diskutér Profil 
12. 1. 2022 10:01 Odeslat příspěvek
Já mám na stálo a jen kvůli dividendám akcie AT&T a Deutsche Telekom, od které dividendy mám právo nechat nezdaněné.
Jestli se letos část AT&T oddělí a dostanu akcie Discovery a budou mít nízký dividendový výnos, prodám Discovery a přikoupím AT&T nebo Tesco. :)
Prodal jsem akcie Telefónica S.A.
Rád bych koupil, kdybych měl volných 6.000 €, japonskou telekom KDDI.
https://www.morningstar.com/stocks/pinx/kddif/quote


Offline - Poslední varování Profil 
15. 1. 2022 15:01 Odeslat příspěvek
A zjišťoval sis nějak, v excelu či jinak, jestli náhodou za posledních 20 let

Tvé výnosy z dividend < (tvé poplatky na daních státu + brokerum)

Pokud bys do toho zahrnul čas, byť i jen v ceně 5€/hodinu, tak jsi na tuti v červených číslech?

Votesak: proc jsi nam nerekl 12.12. Ze mame nakupovat ATT? :-))


Offline - Nadšenec Profil 
17. 1. 2022 11:05 Odeslat příspěvek
vpe píše
proc jsi nam nerekl 12.12. Ze mame nakupovat ATT? :-))

To lokální dno jsem nechytil, nebyl jsem si jistý, zda formace dvojté dno udrží a pak to rychle vylítlo, takže jsem nabíral až o dolar výše. Ale zítra hodlám nabrat výše avizovaný VEON, je na supportu, chtěl bych ho vyvézt hodně vysoko. Co se týká stockpickingu, je to jedno, pokud velcí hráči uznají za vhodné nadvážit defenzivu, tak pojedou nahoru všechny telekomunikace jako celek a je celkem fuk, co zvolíš. V akciích zatím funguje globalizace, to je jasně vidět v posledních letech. U drahých kovů čekám na finální výkles před růstem na nová maxima, pak budu nabírat těžaře (AEM za 40, HL za 4, KGC za 4).
A za 23 jsem dokoupil zpět URA vyklopenou na 28.(Nechce se mi hledat to vlákno s ETF, kam jsem loni psal tip, který nikdo nevyužil.........)


Offline - Návštěvník Profil 
3. 2. 2022 15:55 Odeslat příspěvek
1.2. vykopli T z dividendových aristokratů a tím oficiálně to musí vyprodat ETF jako je NOBL a také Ladislav.

Proč kupujete tak odpadní akcie jako je T? Kdyby kdysi Ladislav koupil místo toho kvalitu jako třeba Comcast, tak vydělal 17% ročně a yield on cost by byl dnes 3x takový než yield trap AT&T.

Taky ti Ladislave gratuluji, že případné Discovery/Warner media prodáš. Tedy prodáš jedinou dobrou věc na AT&T, co byla posledních 5 let schopná růst a nebyla prašivá jako celek. Tak si užij ten nový 3,8% yield při $30 nákupce rostoucí závratných 2% ročně. Takže za 10 let si za to díky inflaci koupíš leda tak suchý rohlík.


Offline - Nadšenec Profil 
17. 3. 2022 19:25 Odeslat příspěvek
vpe píše
Gotesak: proc jsi nam nerekl 12.12. Ze mame nakupovat ATT? :-))

Tak nyní můžeš nabrat za 23,20, pokud máš za co :hmm:


Offline - Diskutér Profil 
17. 3. 2022 21:39 Odeslat příspěvek
a jak ses povozil na Veonu? prý jsou zadlužení až na půdu a chystají se přemlouvat věřitele maturujících dluhopisů, aby jim posečkali.....poslední křeč před kolapsem?


Offline - Nadšenec Profil 
17. 3. 2022 22:03 Odeslat příspěvek
tom brava píše
a jak ses povozil na Veonu?

Ještě se vezu, naštěstí jsem začal opatrně, dvakrát jsem ředil, momentálně jsem na zelené nule a upouštět začnu po zavření gapu nad 0,80 . Byly to trochu nervy, ale menší než na číňanech, DIDI jsem ředil na 1,9 a TME na 3,2, tam jsem ještě v mínusu, nad plán jsem nabral JD a FXI. Nešlo odolat. To mi dorovnalo ztráty na ostatních číňanech-zatím vše nerealizované. Kdy jindy nakupovat, než na 10Y minimech?
Když jsem tady propagoval zlato a zlaté těžaře od r.2018, když lízali dno, tak nikdo nereagoval. Nyní nakupují, na vrcholu, kdy já postupně vyprodávám................tím ovšem netvrdím, že zlato spadne. Naopak, nejspíš půjde nad 2500USD/Tr, ale nechci dopadnout jako v r.2013, kdy jsem přišel o 60% nerealizovaných zisků.

-- 17. 3. 2022 22:22 --

tom brava píše
prý jsou zadlužení až na půdu a chystají se přemlouvat věřitele maturujících dluhopisů, aby jim posečkali.....poslední křeč před kolapsem?

To si nemyslím, věřím, že přežijou, sítě fungují v 9 zemích světa i v RF i na UA. Obsluhují 220 milionů zákazníků a čísla vypadají dobře(pokud se dá výkazům věřit). Veon má 2,1 miliardy dolarů v hotovosti a vkladech, včetně 1,5 miliardy dolarů držených v Amsterdamu v eurech nebo dolarech.
Samotná společnost VEON nepodléhá sankcím a přijala opatření k zajištění kontinuity služeb a provozu. Navíc, zatímco sankce měly dopad na některé akcionáře, dopad těchto individuálních sankcí neprochází na VEON způsobem, který by ji podroboval sankcím,“ uvedl zástupce společnosti, aniž by uvedl, zda najali poradce či nikoli.
Po zveřejnění této zprávičky akcie posílily o 16%. Zatím.


Offline - Diskutér Profil 
18. 3. 2022 06:49 Odeslat příspěvek
Z telekom akcií připadají v úvahu jen: AT&T, Deutsche Telekom, KDDI.


Offline - Nadšenec Profil 
18. 3. 2022 08:57 Odeslat příspěvek
To víš, že jsem na Tebe vzpomínal při ředění 70% čínské ztráty minulé týdny.............že jsem "dědka" neposlechl a nevysral se na ty "***** šikmooke"
Ladislav 1. píše
25. 7. 2021 08:59 - Každý správný ruský agent musí oznámit, že koupil akcie Gazprom a Sberbank a jiný komunistický podvod,
zatímco Putin si vzal 10% akcií těchto podniků zcela zadarmo.
Každý správný čínský agent musí oznámit, že koupil akcie Alibaba a Tencent a jiný komunistický podvod,
registrovaný na Kajmanových ostrovech :(
zatímco čínský předseda vlády a prezident si vzal haldu akcií těchto podniků zcela zadarmo.
Ve skutečnosti možná ten agent ty akcie nemá a dělá na ně jenom reklamu.

Moji psychickou odolnost zocelilo obchodování růžovýma papírkama na OTC před 10 lety, tam to lítalo neskutečně. Ale zase dobrá škola. Takže když mě okradli v Čechách na KITD, tak jsem ani nebyl moc překvapenej.


Offline - Diskutér Profil 
18. 3. 2022 15:02 Odeslat příspěvek
gotesák píše
tom brava píše
a jak ses povozil na Veonu?

Ještě se vezu, naštěstí jsem začal opatrně, dvakrát jsem ředil, momentálně jsem na zelené nule a upouštět začnu po zavření gapu nad 0,80 . Byly to trochu nervy.....


za posl. 3 dny zregeneroval z klinické smrti, ale -90% během měsíce bylo jen pro odolné týpky...dnes slušná raketa 40% up, žeby světlo na konci tunelu? (včera vyšla zpráva o novém italské tlouštíkovi s 5% mezi shareholders, tak jen doufám, že to myslí konstruktivně strategicky a pomůže s likviditou nebo bank. refinancováním, a není to škodná s nekalými úmysly), taky jsem Veon koštnul, ale je malou lopatičku odpovídající risku

jinak hrátky s gapy u firmy, která balancuje na hranici insolventnosti (tržby v měkké měně, dluhy v tvrdé, zatím tvrdí že mají dost keše ale jak dlouho to můžou vydržet při takové měnové disproporci), mnoo nevím...na tomhle papíru je to spíš boj o přežití ne o technice


Offline - Nadšenec Profil 
29. 3. 2022 08:23 Odeslat příspěvek
tom brava píše
jinak hrátky s gapy u firmy, která balancuje na hranici insolventnosti (tržby v měkké měně, dluhy v tvrdé, zatím tvrdí že mají dost keše ale jak dlouho to můžou vydržet při takové měnové disproporci), mnoo nevím...na tomhle papíru je to spíš boj o přežití ne o technice

Gap vyplněn předpisově, půlka pozice prodána.
Pokud vyjede vyplnit ten vyšší gap, tam prodám zbytek. Pokud spadne, doberu(když bude fungovat burza během Armageddonu :-l )
Je s podivem, že v této nejisté době se naprosto dokonale obchoduje, supporty i resistance na indexech jedou jako podle pravítka, zlato běhá v pásmu nahoru dolů, jen to umět přečíst a zobchodovat 8-)
Uvidíme, jak dlouho to vydrží.
Momentálně je to kdo z koho, záleží, jestli Rusko omezí dodávky plynu do Evropy, pokud nedostane zaplaceno v rublech. A to zjistíme docela brzo. Armageddon nemusí být jen rakety, zhroucený průmysl by byl hodně bolestivý pro Západ, resp. pro všechny.

Pro zájemce o studium grafů: Joe Ross-Zákon grafů
https://uloz.to/file/G36s9gz/joe-ross-zakon-grafu-pdf


Offline - Diskutér Profil 
29. 3. 2022 17:25 Odeslat příspěvek
u Veonu to byl ukázkový vodraz ne sice mrtvé, ale dost omráčené kočky:
On March 4, Fitch downgraded the Veon's credit ratings to junk status, saying that together Russia and Ukraine accounted for 62% of 2021 earnings before interest, taxes, depreciation and amortization (EBITDA) of $3.3 billion.

já čekám na jediné - až se dohodne UK s RU, pak to pojede 300% up i bez patternu.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, 3, #  Další stránka
Stránka 1 z 3 [ Příspěvků: 35 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies