FinExpert.cz

Přihlásit se




Co s neobchodovatelnými akciemi?

Offline - Mírně pokročilý Profil 
9. 1. 2022 11:18 Odeslat příspěvek
Otec "mě přenechal" akcie zemědělského družstva. Na kurzy.cz jsem při vyhledání nenašel nic, takže předpokládám, že tyto akcie nejsou veřejně obchodovatelné.
Netuším tedy co mám v ruce. Pokud budu vycházet z posledního dokumentu z roku 2013, tak je to "hromadná listina na jméno o jmenovité hodnotě 150 000,-Kč nahrazující 310ks kmenových listinných akcií" (jedna akcie hodnota 500,-).
Co tedy mám v ruce - těch 310ks akcií na jméno? Jak se prokazuje jejich držení, občanským průkazem? Jak je mohu prodat - napsat družstvu jestli je nechce odkoupit? nebo si někde podat inzerát?
Jinak myslím, že minimálně občas byly dividendy 1000-2000 Kč....
Díky moc za radu.
Poslední příspěvek


Offline - Inventář Profil 
9. 1. 2022 11:35 Odeslat příspěvek
Akcie družstva mi přijde trochu protimluv. :) Ale máš listinné akcie na jméno, jejichž vlastnictví/držení se prokazuje tou listinou. Protože jsou na jméno, soudím, že družstvo si vede seznam akcionářů. Kontaktoval bych družstvo (pokud nemají informace někde na svém webu), protože jejich převoditelnost může být nějak omezená - např. předkupní právem ostatních akcionářů, souhlasem družstva. Jinak ano, je třeba si nějak najít kupce, a nejsnazší je najít kupce z okruhu stávajících akcionářů (pokud to vůbec někdo bude chtít koupit). Převádí se to rubopisem (to si najdi někde na netu co to je, já tuším jen mlhavě), a minimálně to budeš muset (nebo kupující) opět nahlásit na družstvo. Co to je za společnost? (klidně SZ)


Offline - Mírně pokročilý Profil 
9. 1. 2022 11:55 Odeslat příspěvek
A také, jestli to družstvo ještě existuje.


Offline - Administrátor Profil 
16. 1. 2022 19:49 Odeslat příspěvek
Jantars: odpověď na tvůj původní dotaz - bez IČO toho "družstva" se těžko odpovídá.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
17. 1. 2022 18:43 Odeslat příspěvek
@ROP: DrKarel mi přes SZ poradil, nejsem si jistý jestli je z taktických důvodů vhodné to veřejně postnout.....


Offline - Mírně pokročilý Profil 
4. 2. 2022 20:07 Odeslat příspěvek
k tématu nezařazená evidence v BCPP.

Ahoj, nevíte jestli platí ještě tohle? (zdroj jeden článek z 8/2021)

"Obecně nejvýhodnější podmínky má zřejmě Fio banka: samotné zjištění, zda člověk má nezařazený účet z kuponovky, je zdarma."

Teď u Fia v ceníku vidím za výpis 70kč. Ale nepotřebuji konkrétní výpis, spíš jen jestli tam akcie jsou nebo ne, tak jak to bylo zadarmo dříve dle rč na stránkách depozitáře. Nevím proč už tu službu zrušili.
Vím, že když jsem tehdy zadával rč různých členů rodiny, tak u pár lidí nám to našlo, že něco mají. Teď bych to chtěl zjistit znovu, ale nechci za každé ověření sypat 70kč.
Nějaký nápad jak se to dá zjistit?
Díky.


Offline - Inventář Profil 
5. 2. 2022 06:51 Odeslat příspěvek
Obávám se, že snadný způsob zdarma již není. Ale myslím si, že samotnou existenci nezařazeného účtu Ti zjistí u Fia zdarma, ovšem po osobní návštěvě každé z osob.


Offline - Trvalý BAN Profil 
5. 2. 2022 08:49 Odeslat příspěvek
A co přes tohle? Nám ale nic nenašli.
https://www.zapomenutemiliardy.cz/


Offline - Inventář Profil 
5. 2. 2022 11:01 Odeslat příspěvek
Tam bych si myslel, že když něco, co má hodnotu, najdou, platíš.

"Za naši službu platíte pouze v případě, když díky ní vyděláte, tedy když vám nalezneme hodnotné akcie. Poplatek se platí až na samotném konci. Tedy žádné poplatky předem. Jeho výše se vždy řídí aktuálním Sazebníkem.

Za všechny naše služby nezaplatíte nikdy více než 15% z hodnoty majetku, který vám najdeme."


Offline - Mírně pokročilý Profil 
9. 2. 2022 08:55 Odeslat příspěvek
drkarel píše
Obávám se, že snadný způsob zdarma již není. Ale myslím si, že samotnou existenci nezařazeného účtu Ti zjistí u Fia zdarma, ovšem po osobní návštěvě každé z osob.


díky. Myslel jsem že už to není zadara, a tahat všechny na pobočku se mně nechce. Asi to risknu a těch 70kč zaplatím.

EDIT:
odpoved z Fia:

"Dobrý den,
zjištění, zda je na Vaše jméno evidován účet v nezařazené evidenci je možné pouze osobně na pobočce Fio banky.
Zjištění, zda Vás evidují je zdarma.
Zjištění majetkového čísla je zpoplatněno 60,- CZK a výpis z nezařazené evidence je zpoplatněn 130,-CZK."

V ceníku Fia jsem viděl 70 kč. Úplně nechápu k čemu by mi bylo to číslo za 60 korun.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 10 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies