FinExpert.cz

Přihlásit se


 Další stránka

Vyplatí se v bance pravidelně investovat?

Offline - Návštěvník Profil 
12. 1. 2022 17:03 Odeslat příspěvek
Mám účet v KB a můj bankéř mi dal na typ účtu Můj účet GOLD slevu ve 100% poplatku za vedení účtu ve výši 100%. Teď v březnu mi sleva končí a začal by se účtovat poplatek ve výši 169 Kč.

Řekl mi, že pokud si založím trvalý příkaz na částku 500,- Kč měsíčně na některý z fondů Amundi, tak bude sleva z účtu prodloužena o 3. roky. Prý stačí nějaký akciový fond. Co jsem se díval, tak vstupní poplatky jsou ve výši 3%, což už je platba bance.

Chci se zeptat, zda se to vyplatí nebo se radši na tento typ účtu vykašlat ( přejít na typ účtu Můj účet PLUS) a případně investovat jinýmvýhodnějším způsobem?

Sám říkal, že nemusím investovat pořád, můžu investici později ukončit a majetkový účet zrušit. (třeba za rok)
Poslední příspěvek


Offline - Trvalý BAN Profil 
12. 1. 2022 17:08 Odeslat příspěvek
Tomu bych spíše říkal platba bance a nikoliv investice, proboha.


Offline - Návštěvník Profil 
12. 1. 2022 17:11 Odeslat příspěvek
To je pravda, jde o malou měsíční částku, ve výši 3% z 500 Kč tj. 15 Kč měsíčně má banka jistých na poplatcích.


Offline - Diskutér Profil 
12. 1. 2022 18:13 Odeslat příspěvek
Nevím co je super na tom KB Gold, ale pokud ti vyhovuje tak KB má slušný indexový fond. Na druhou stranu, kromě těch jistých 15Kč, budeš platit i poplatky tomu fondu (než kdybys investoval sám).
Za sebe nevidím důvod proč to dělat, ale pokud tahle banka a ten účet mají pro tebe nějakou přidanou hodnotu, tak mi to až tak strašné nepřijde.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
12. 1. 2022 18:56 Odeslat příspěvek
Vyplatí se to. Ale bance, ne tobě.


Offline - Trvalý BAN Profil 
12. 1. 2022 21:28 Odeslat příspěvek
Vstupní poplatky 3 % a výstupní kolik? :D


Offline - Inventář Profil 
13. 1. 2022 03:08 Odeslat příspěvek
Nevím, co furt tazatel řeší (řeší to léta a opakovaně). Buď se bez Můj účet Gold nemůže obejít (a vypadá to na závislost), pak je teda jasné, že platit 15,- namísto 169,- je pro něj výhodnější (za předpokladu, že investice neprodělají). Nebo se bez něj obejde a založí si normální bezplatný účet.


Offline - Diskutér Profil 
13. 1. 2022 07:50 Odeslat příspěvek
Já říkám jednoznačně ano. Pokud jsou dvě tyto varianty - první neinvestovat a platit za účet, druhá investovat a neplatit za účet - tak určitě druhá možnost, dlouhodobě se investování vyplatí. Takže nejen že bude mít účet zdarma, ale ještě ho banka naučí investovat, tedy dlouhodobě správně zhodnocovat finance. Za to si banka vezme malou odměnu, že ho naučila investovat. Za několik let na tom bude líp než by neinvestoval, i přes ty údajné vyšší poplatky.


Offline - Návštěvník Profil 
13. 1. 2022 09:21 Odeslat příspěvek
libol píše
Nevím co je super na tom KB Gold, ale pokud ti vyhovuje tak KB má slušný indexový fond. Na druhou stranu, kromě těch jistých 15Kč, budeš platit i poplatky tomu fondu (než kdybys investoval sám).
Za sebe nevidím důvod proč to dělat, ale pokud tahle banka a ten účet mají pro tebe nějakou přidanou hodnotu, tak mi to až tak strašné nepřijde.


Jaký je to konkrétně ten slušný idexovaný fond?

-- 13. 1. 2022 09:54 --

Jinak já osobně vím, že jsou tady jiné účty bez poplatků, ale Můj účet GOLD aktuálně mám zdarma do 31.3.2022. Výhodou u něho vidím, jednak cestovní pojištění zdarma po Evropě a druhá věc jsou asistenční služby pro motoristy. Už asi 2x jsem využil asistenční službu Global asistence u osobního auta.


Offline - Diskutér Profil 
13. 1. 2022 10:09 Odeslat příspěvek
https://www.amundi-kb.cz/fondy/detail/LU1049757393


Offline - Diskutér Profil 
13. 1. 2022 11:08 Odeslat příspěvek
přesně jak píše: tmx643


Offline - Poslední varování Profil 
14. 1. 2022 17:36 Odeslat příspěvek
A opravdu se něco naučí tím, že si dá trvalý příkaz? Ale kdyžtak nutně potřebuje ten gold… to vlastně zaplatí 3 procentní daň a budeš si tam spořit jen proto aby měl účet zdarma. TER je taky 2x vyšší jak u SXR8.

A po 3 letech přijde stejné dilema

Chtelo by to nasimulovat jak se to projevi za 10 let :-)


Offline - Diskutér Profil 
14. 1. 2022 19:26 Odeslat příspěvek
Banka: Vezmeme si "pouze 1. procento" ze zisku, z připsaných financí, z objemu apod.
To si odborně překládám jako "právo 1. noci". Nebo výpalné při odchodu. A přesně po tom ale vůbec netoužím.
To si to raději pohnojím sám, než abych za to někomu platil (za vlastní lenost, blbost...).
Třeba tady máš kalkulačku https://www.mojeinvestice.cz/ Zadej si tam položky a pak si přidej 1%, které si nechá banka. V dlouhodobém horizontu a větších úložkách to může být dost děsivé a odstrašující :shock: :-\
Nejlepší, nejjednodušší a nejvýnosnější je indexové ETF s nízkým TER, tak do 0,09%. A těch je na výběr mnoho, jedná se vcelku o konzervativní investici s diverzifikovaným prtf, okamžitou likviditou a výplatou do 1D. Easy a klidné spaní. Pokud se chceš nechat oebrat u banky, tak si to vyzkoušej jen krátce a s malým obnosem. Ale jinak souhlas raději investovat možná trochu nešikovně nákladněji než vůbec. Nejdůležitější je začít a postupně si upřesnovat, co bude na dlouhodobé horizntu.
Pokud mají banky nějaké kvalitní investiční příležitosti, tak šup sem s nimi. Kde a jaké to jsou ?


Offline - Diskutér Profil 
3. 3. 2022 06:55 Odeslat příspěvek
:( České banky musí platit lidem peníze, které ztratili na kontech u Sberbank Praha, pomocí pojištění.
:( Lidé chtěli mít peníze v bance s Putinem dohromady, protože dostali o 0,1 % vyšší úrok z vkladu, nebo platili o 0,1 % nižší úrok z půjčky a teď všechny peníze u Sberbank ztratili.
:( Pokud měli s Putinem dohromady příliš moc peněz u Sberbank Praha, dostanou jen část peněz zpátky od jiných bank a zbytek peněz ztratili, neboť peníze u Sberbank nebyly ze 100 % pojištěny proti ztrátě.
:) Na druhé straně, když Sberbank Praha půjčila někomu na nákup bytu 5 milionů korun, už by dlužník nemusel platit úvěr zkrachované Sberbank Praha zpátky, protože také vkladači nedostanou peníze od Sberbank zpátky, jen část peněz od jiných bank přes pojištění. :( https://www.sberbank.cz/cs-cz/novinky/i ... ceni-uveru


Offline - Návštěvník Profil 
5. 3. 2022 12:02 Odeslat příspěvek
DrumSession píše
Banka: Vezmeme si "pouze 1. procento" ze zisku, z připsaných financí, z objemu apod.

1 procento ze zisku by mi přišlo super - pokud předpokládáme výnos 9%, tak to odpovídá tomu tvému TER 0.09%, ne? Jenže ono to bohužel není 1% ze zisku.

Co mi ale přijde divné a nechápu je, že když si u toho odkazovaného fondu otevřeš KIID, tak to konzistentně ztrácí 2% na benchmark - jak je to proboha možné? Ptal jsem se kamarádů a říkali že to může být třeba tím, že benchmark simuluje reinvestování dividend ihned, zatímco fond musí logicky počkat, nebo že benchmark nepočítá zdanění dividend. Ani z toho všeho dohromady se mi ale nepodařilo uvařit -2%.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, #  Další stránka
Stránka 1 z 2 [ Příspěvků: 21 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies