FinExpert.cz

Přihlásit se




Kam s penězi když jich není moc

Offline - Kolemjdoucí Profil 
17. 6. 2022 17:29 Odeslat příspěvek
Zdravím,

Na spořícím účtu mi leží cca 300 000Kč (4% p.a.), na platformě Portu cca 130 000Kč (aktuálně -7%, pravidelná investice 3 000Kč měsíčně). Peníze na běžné výdaje s rezervou mám na běžném účtu a nebudou použity jinak.

Krom zmíněného Portu mám založeno XTB, znalosti o investování mám nevelké zkušenosti nulové. Existuje produkt, který by tyto peníze ochránil před inflací a v případě nouze z něj bylo možné prostředky vybrat, řekněme do měsíce bez výrazných penalizací? Děkuji

//Zároveň je na mé jméno psaná hypotéka na byt jednoho z rodičů, úrok 2%, nízké splátky, reálně neplatím já ale rodič ze svého důchodu. Nejsem jediný dědic. Dává v této situaci smysl předčasně (v době výročí) vložit část peněz k umoření dluhu?
Poslední příspěvek


Offline - Mírně pokročilý Profil 
17. 6. 2022 18:44 Odeslat příspěvek
Žádný takový produkt bez rizika neexistuje. Leda tak risknout nějakou akcii, která teď poklesne a třeba rok bude stoupat (ČEZ, MONETA?). Ale to je čistá spekulace, kterou s takovou trochou peněz bych neriskoval.
Raději ty peníze nechat na spořicím účtu, úroky ještě porostou. Než na chvíli někde spekulovat, většina akcií zřejmě půjde dolů.

Do hypotéky s 2% úrokem je nesmysl dávat mimořádný vklad.


Offline - Přeborník Profil 
17. 6. 2022 23:30 Odeslat příspěvek
Co je „výrazná penalizace“? 0 / 1 / 2 / 5 / 10 / 20 / 50 %?


Offline - Kolemjdoucí Profil 
18. 6. 2022 10:25 Odeslat příspěvek
3% nad rámec poplatků za zřízení, státních příspěvků apod.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 4 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies