FinExpert.cz

Přihlásit se




Úvěr ze stavebního spoření jako peníze zdarma?

Offline - Kolemjdoucí Profil 
20. 9. 2022 13:05 Odeslat příspěvek
Mám na stavebku garantovanou sazbu úvěru 4,3%. Když bych si půjčil 1m a koupil státní dluhopisy s variabilní sazbou, aktuálně s vynosem pres 6%, budu vydělávat pres 15tis rocne. Za nic.

Je to tak nebo mi něco uniká?

Samozrejme me napadlo i dat to do JT na terminak treba na 10let s 5,7%, ale tam téměř cely vynos sezere daň.

A myslim, ze spousta lidi bude mit ještě lepsi sazbu na stavebku.... Udelal jste nekdo něco podobného?
Poslední příspěvek


Offline - Diskutér Profil 
20. 9. 2022 13:15 Odeslat příspěvek
Tato úvaha by platila pouze v případě, pokud jsi schopen prokázat účelově vynaložené prostředky z úvěru na bydlení. Stavební spořitelna ti nedá úvěr jen tak.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
20. 9. 2022 13:57 Odeslat příspěvek
Aha, myslel jsem, ze se dá jako hypo i neúčelove.

Tak nic, no free lunch :-)


Offline - Mírně pokročilý Profil 
20. 9. 2022 14:25 Odeslat příspěvek
Přesně tak, jak se uvádí nade mnou, celou částku půjčenou od stavební spořitelny je nutné účelově doložit (kupní smlouva na nemovitost, faktury za opravu nemovitosti, vypořádání SJM apod.). Zdanění připsaných úroků do porovnání nepočítejte, protože zároveň u úvěru ze stavebního spoření se dají zaplacené úroky (15 %) odečíst z daní, takže jste na nule.


Offline - Diskutér Profil 
20. 9. 2022 14:41 Odeslat příspěvek
Mám to stejně, ukončené stav spoření s pěknou úrokovou sazbou z úvěru ale nízkou úrokovou sazbou z vkladu. Tak to buď zruším a dám jinam, třeba to JT ale ne tedy na 10 let a nebo založím nové SS neb teď jsou lepší úrokové sazby z vkladu.


Offline - Inventář Profil 
20. 9. 2022 21:25 Odeslat příspěvek
Úvěr ze stavebka za 4,3 % p.a. je už docela drahý (leč u současných sluv, kde je sazba na spoření 2 % bude ještě hůř), vzhledem k tomu, že jde o účelově poskytované peníze - a s ohledem na částky, při kterých se pohybují nezajištěné úvěry se už leckdy může vyplatit si sjednat rovnou nějaký levnější spotřebitelský úvěr (třeba u Expobank lze získa za 4,88 % p.a. při dodržení celé délky splatnosti, atd.) - teď bez ohledu, jestli je použitý spekulativně nebo ne...
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 6 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies