FinExpert.cz

Přihlásit se




Podřízený vklad

Offline - Kolemjdoucí Profil 
23. 11. 2022 13:07 Odeslat příspěvek
Zdravím, chci někam uložit 5 mil. s co největším úrok.

Našel jsem podřízený vklad, libí se mi, že se vyplácí měsíčně, ale bojím se, že nejsou pojištěny.

V ČR jsem našel banku CREDITAS a J&T Banku

Jaký máte názor, kterou banku spíš, nebo peníze raději i na termínák?
Poslední příspěvek


Offline - Diskutér Profil 
23. 11. 2022 13:16 Odeslat příspěvek
Podřízený vklad je i přes takový název investice. Není tedy pojištěn. Každý si musí zvážit, zda podstoupit rizika spojená s touto investicí za cenu mírně vyššího úroku. Rozhodně není dobré dávat do jednoho produktu celou plánovanou částku.
https://www.mesec.cz/clanky/podrizene-v ... si-riziko/


Offline - Mírně pokročilý Profil 
23. 11. 2022 19:35 Odeslat příspěvek
co třeba portu investiční rezerva?
Nebude to lepší? Dáš tu konzervativní variantu máš tam 6,25% a likviditu v řádu 7 dnů.
A je to pojištěný. teda do 2,5M.


Offline - Inventář Profil 
23. 11. 2022 20:54 Odeslat příspěvek
Do Creditasu bych určitě nevrazil ani jednu nepojištěnou korunu, stačí se podívat, jak vydupali s klienty se svou garancí úročení a v jiných případech. J&T lepší, ale do jejich obchodů taky člověk nevidí.

Za mě je u těch podřízených vkladů strašně malá prémie, aby člověk v podstatě té bance ručil za byznys. Takže zůstává buď pojištěný produkt (vklad), nebo něco rizikovějšího, např. akcie...


Offline - Administrátor Profil 
23. 11. 2022 21:22 Odeslat příspěvek
Jak v Creditas vydupali? Já jsem všechny úroky dostal. Dokonce bych řekl, že nezdaněné :lol:


Offline - Nadšenec Profil 
23. 11. 2022 22:37 Odeslat příspěvek
icemat píše
co třeba portu investiční rezerva?
A je to pojištěný. teda do 2,5M.

Ne, to opravdu není! Minimálně ta investiční část.


Offline - Nadšenec Profil 
24. 11. 2022 09:26 Odeslat příspěvek
xls píše
J&T lepší, ale do jejich obchodů taky člověk nevidí.
Za mě je u těch podřízených vkladů strašně malá prémie, aby člověk v podstatě té bance ručil za byznys.

Já měl u J&T podřízený vklad na 5 let, když byly úroky 1,5%. Tenkrát dávali 5%, to byla dobrá prémie. A stejně jsem měl docela nervy v době, když koketovali s Číňanem a podělalo se to, ale nakonec z toho vybruslili se ziskem, přesto dnes už bych u nich do nepojištěného produktu nešel. Tím nechci říct, že nejsou šikovní, to ano, ale vidím tam riziko.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 7 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies