FinExpert.cz

Přihlásit se


 Další stránka

Ochrana před měnovou reformou

Offline - Návštěvník Profil 
23. 11. 2022 21:29 Odeslat příspěvek
A pokud by došlo (ač to je nepravděpodobné) k "měnové reformě" co se stane s cizoměnovým účtem v bance v ČR?
Poslední příspěvek


Offline - Trvalý BAN Profil 
23. 11. 2022 21:39 Odeslat příspěvek
Tak se to cizí měny logicky nedotkne.


Offline - Administrátor Profil 
23. 11. 2022 21:50 Odeslat příspěvek
Pokud bych já dělal měnovou reformu, tak v den reformy všechny vklady v bankách v cizích měnách přepočítám na CZK (dále jen "rozhodný kurz") před reformou - provedu reformu - tedy převedu vklad do novýchCZK a ty v rozhodném kurzu převedu na cizí měnu.

Příklad - reforma 1:100, kurz 20 Kč / USD
Vklad v bance 10 000 USD
Převedu na CZK = 200 000 CZK
Provedu reformu = 2 000 novýchCZK
převedu na USD = 100 USD

A nazdar bazar. Přece nebudu Zápotocký.


Offline - Nadšenec Profil 
23. 11. 2022 23:30 Odeslat příspěvek
cosmicboy píše
Určitě nechci 100 % věřit aktuálnímu strašení od Nomury...

Ach jo, postrašit miliony lidí, to se povedlo. Kolik z nich tématu rozumí? Kolik novinářů píšících o jejiich Damocles Index to rozebralo? Kdo napsal, že ten index byl už v letech 2019 a 2020 výš, aniž by tu někdo panikařil?


Offline - Návštěvník Profil 
24. 11. 2022 06:30 Odeslat příspěvek
Rop píše
Pokud bych já dělal měnovou reformu, tak v den reformy všechny vklady v bankách v cizích měnách přepočítám na CZK (dále jen "rozhodný kurz") před reformou - provedu reformu - tedy převedu vklad do novýchCZK a ty v rozhodném kurzu převedu na cizí měnu.

Příklad - reforma 1:100, kurz 20 Kč / USD
Vklad v bance 10 000 USD
Převedu na CZK = 200 000 CZK
Provedu reformu = 2 000 novýchCZK
převedu na USD = 100 USD

A nazdar bazar. Přece nebudu Zápotocký.


Je ale otázkou (na kterou asi nikdo nedokáže odpovědět), jak by to skutečně vypadalo, jestli by tedy došlo i k znehodnocení vkladů v cizí měně. A pokud ano, tak mě napadá ještě účet u zahraniční banky a nebo to vzít úplně jinak, koupit zlato.


Offline - Inventář Profil 
24. 11. 2022 07:36 Odeslat příspěvek
Tak měnové reformy bych se úplně nebál, ale nějak mám pocit, že USD na cizoměnovém účtu v české bance nejsou před rukama nenasytného českého státu v nějaké krizové situaci úplně v bezpečí. Takže ač nejsem obvykle příznivce matrace, uvažoval bych o hotovosti či zlatu. Ovšem to jsem měl ideálně udělat již dříve. :) Účet v zahraniční bance mě sice napadl, ale obávám se, že ho nelze snadno založit, resp. bude nepěkně zpoplatněn.


Offline - Návštěvník Profil 
24. 11. 2022 08:26 Odeslat příspěvek
Právě, nejsem příznivcem mít doma nějakou závratnou hotovost, takže jak na to... Možná to zlato, které se dá dobře "ukrýt" a je malé nebo pak ta hotovost, ale s tím je spojeno mnoho rizik.


Offline - Návštěvník Profil 
24. 11. 2022 08:54 Odeslat příspěvek
USD či EUR účet v české bance vás před měnovou reformou neochrání


Offline - Trvalý BAN Profil 
24. 11. 2022 09:01 Odeslat příspěvek
Měnové reformy bych se nebál. Dneska se místo toho používá inflace. Plus odčerpání přebytečných prostředků cestou energetické lichvy.


Offline - Inventář Profil 
24. 11. 2022 09:24 Odeslat příspěvek
S tou inflací bych souhlasil, zbytek jsou jen tvé rudé slzy.


Offline - Návštěvník Profil 
24. 11. 2022 09:59 Odeslat příspěvek
Takže zlato, hotovost a nebo účet vyloženě v zahraničí...


Offline - Návštěvník Profil 
24. 11. 2022 10:01 Odeslat příspěvek
ideálně v zahraničí a samozřejmě ideálně se zahraničním občanstvím


Offline - Mírně pokročilý Profil 
24. 11. 2022 10:14 Odeslat příspěvek
Na tohle by se hodilo udělat nové téma něco jako "Ochrana před měnovou reformou"


Offline - Diskutér Profil 
24. 11. 2022 10:17 Odeslat příspěvek
100%, a přidat související stav dev. rezerv...je probíráno zde jako OT viewtopic.php?f=312&t=1308625&st=0&sk=t&sd=a&start=495

Jinak já používám držení CP v EUR/USD jako přirozený hedging proti potenc. měnové reformě (devalvaci koruny).


Naposledy upravil tom brava dne 24. 11. 2022 22:31, celkově upraveno 2


Offline - Návštěvník Profil 
24. 11. 2022 10:31 Odeslat příspěvek
Na základě tipu od uživatele Leeroy Jenkins (díky!) ve vedlejší diskuzi zakládám toto nové téma. Takže jaké jsou vaše tipy ochrany úspor před případnou měnovou reformou? Účet v zahraniční měně založený v zahraničí, hotovost v cizí měně, zlato...?
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, #  Další stránka
Stránka 1 z 5 [ Příspěvků: 68 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies