FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Ochrana před měnovou reformou

Offline - Nadšenec Profil 
25. 11. 2022 09:17 Odeslat příspěvek
Není třeba budovat, co vybudovali předci ... každý rok přikupuji v aukci od armády nějakou nepotřebnou fortifikaci. Počítám, že do konce příštího roku budu mít pokrytou celou republiku a v každém kraji alespoň jeden řopík, nebo jiné opevnění. Tam se vejde zlata a zásob, abych až to přijde mohl žít jako poustevník, či partyzán a přesouvat se dle potřeby ... :D :D 8-P
Poslední příspěvek


Offline - Diskutér Profil 
25. 11. 2022 13:19 Odeslat příspěvek
prej je teď žhavý kandidát na odstřel HKD, tak to bude mít CZK ještě nějakou dobu klid, min. zmizí z centra pozornosti
https://www.kurzy.cz/zpravy/683482-mili ... rovazanou/


Offline - Poslední varování Profil 
27. 11. 2022 03:07 Odeslat příspěvek
Alfréd z hor píše
Není třeba budovat, co vybudovali předci ... každý rok přikupuji v aukci od armády nějakou nepotřebnou fortifikaci. Počítám, že do konce příštího roku budu mít pokrytou celou republiku a v každém kraji alespoň jeden řopík, nebo jiné opevnění. Tam se vejde zlata a zásob, abych až to přijde mohl žít jako poustevník, či partyzán a přesouvat se dle potřeby ... :D :D 8-P


Jako for dobry, kdyz 99% z nich je bud na cizim pozemku nebo nema pristupovou cestu (typicky nekde v poli) :-) Takze se tam nedostanes, kdyz majitel okolniho pozemku zaveli.

-- 27. 11. 2022 03:13 --

area52 píše
A až budou mít všichni zlato nakoupeno, tak se jeho vlastnictví zakáže zákonem a zkonfiskuje. :hm :idea:


To uz se historicky stalo jak u nas tak v Usa. A pravda je, ze zlato taky neni investice, zlato nic negeneruje.

Nejjednoduzsi odpoved na otazku mi prijde ty penize vcas poslat na ucet u brokera (Degiro) a ani se za ne nemusi nic nakupovat… Nebo jsem mimo?


Offline - Návštěvník Profil 
27. 11. 2022 06:45 Odeslat příspěvek
vpe: díky za jednu z mála rozumných odpovědí a ano, pochopils dotaz správně - prostě mi jde o to, kde mít uložené peníze a v jaké formě, aby byly v případě potřeby takřka ihned použitelné, to vše i za cenu, že nebudou nijak zhodnocovány.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
27. 11. 2022 12:53 Odeslat příspěvek
To Degiro me taky napadlo, neinvestovane penize jsou pojistene do 100T EUR. Podobne treba Revolut. Pripadne nejaka kryptoburza /nemysleno ironicky viz FTX:)/, kdyby bylo nejhur.

Edit: Mozna ty EUR rovnou zainvestovat /Degiro - akcie, ETF, cokoliv/. Protoze pokud nekdo prijde a rekne, ze "musite prodat svoje investice" z toho a toho duvodu, tak asi posledni, co me bude zajimat, jsou penize...to uz spis pujde o zivot.


Naposledy upravil Valnik dne 27. 11. 2022 13:01, celkově upraveno 2


Offline - Diskutér Profil 
27. 11. 2022 12:58 Odeslat příspěvek
Staci, aby stat zadupal a Degiro penize odevzda. Velke spolecnosti se statem rady kolaboruji.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
27. 11. 2022 13:08 Odeslat příspěvek
Kazdopadne v soucasnem statnim zrizeni mi to prijde jako nerealna zalezitost. Nemame tady prece diktaturu /ani KSC-ANO u moci:))/


Offline - Trvalý BAN Profil 
27. 11. 2022 13:58 Odeslat příspěvek
Nikdy nevíš, kdo bude u moci po příštích volbách. A ani těm současným nevěřím, Piráti jsou schopni schválit cokoliv, pokud jim bude na oplátku schválena legalizace marihuany.

Takové cryptopeněženky státní moci nikdy nepodlehnou, tam to bude v bezpečí, když si tam uložíš stablecoiny.


Online - Diskutér Profil 
27. 11. 2022 17:43 Odeslat příspěvek
Tak pozor! Konfiskace je zabavení bez náhrady. V USA bylo zlato povinně odprodáno státu, o konfiskaci tedy nešlo. Příčiny a následky tohoto aktu jsou jiné než v tomto vláknu. Trochu objektivity by neškodilo.


Offline - Trvalý BAN Profil 
27. 11. 2022 18:05 Odeslat příspěvek
Jaký je v tom rozdíl? Zlodějna nebo zlodějna s lidskou tváří?
Díky modroptákům jsem utrpěl vytěsnění z několika akciovek. I když jsem vždy dostal jakousi náhradu, vnímám to jako zlodějnu a s odstupem času to jednoznačné reálná zlodějna byla.


Offline - Trvalý BAN Profil 
27. 11. 2022 18:12 Odeslat příspěvek
https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1953-41


Online - Diskutér Profil 
27. 11. 2022 19:22 Odeslat příspěvek
vlkoslav píše
Jaký je v tom rozdíl? Zlodějna nebo zlodějna s lidskou tváří?
Díky modroptákům jsem utrpěl vytěsnění z několika akciovek. I když jsem vždy dostal jakousi náhradu, vnímám to jako zlodějnu a s odstupem času to jednoznačné reálná zlodějna byla.


Rozdíl to je. A podstatný.
Ohledně vytěsnění. Bylo to na základě zákonného vytěsnění minoritních akcionářů? Pokud ano, nevidím v tom problém. To je standardní věc, která nesouvisí s modrými ptáky. Subjektivně si to samozřejmě vnímej jak chceš. Pokud jsi nebyl spokojen s výší ocenění podílu, mohl ses obrátit na soud.


Offline - Trvalý BAN Profil 
27. 11. 2022 20:37 Odeslat příspěvek
Taky nebudu vidět problém, až tě okradou. :-*
S modroptáky to souvisí, bo tu zlodějnu zlegalizovali.


Offline - Diskutér Profil 
28. 11. 2022 06:51 Odeslat příspěvek
saabik píše
Subjektivně si to samozřejmě vnímej jak chceš. Pokud jsi nebyl spokojen s výší ocenění podílu, mohl ses obrátit na soud.


A že jsou rychlé s vůbec to nic nestojí. U takového Pegasu to byla vyloženě subjektivní vnímaná.


Online - Diskutér Profil 
28. 11. 2022 07:43 Odeslat příspěvek
Tady je zdůvodnění, celkem jasné a srozumitelné. Mně jako nestrannému účastníkovi to třeba přišlo cajk. Ale to je jedno, stejně už jsme mimo téma.
http://www.pfnonwovens.cz/file/3581/zdu ... plneni.pdf
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1, 2, 3, 4, 5, #  Další stránka
Stránka 3 z 5 [ Příspěvků: 68 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies