FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Dluhopisy MONETA

Online - Diskutér Profil 
29. 11. 2022 16:01 Odeslat příspěvek
Objemy zde.
https://www.pse.cz/udaje-o-trhu/dluhove ... tni-sektor

Píšeš jak prodejní příručka. Máš dost zkreslené představy o obchodování dluhopisových fondů (včetně kvalit emisí). Chtěl jsem jen upozornit na to, že představa o promptním prodeji v případě nouze může být problematická. To je vše.
Poslední příspěvek


Offline - Diskutér Profil 
29. 11. 2022 16:16 Odeslat příspěvek
Saabik má určitě pravdu, ale myslím, ze většinový kupující takovýchto dluhopisu si je pořizuje proto, ze získá zajimavy kupon po následujících x let. Neřeší až tak moc likviditu. Osobně tam parkuju peníze, o kterých vím, ze je proste potřebovat nebudu.

Byť je datum úpisu až 15.12., osobni banker z JT mi potvrdil, ze je po tom docela rvačka (navíc dnes JT všem svým klientům rozeslala e-mail o možnosti dluhopisy Monety koupit), tak jsem nelenil a koupil už dnes, a to i navzdory tomu, ze se mi těch 16 dni peníze nebudou nijak urocit (JT nemá něco jako urocenou investiční rezervu/peněženku, jen klasicky bezny účet). Po podobných dluhopisech FIO se zaprasilo za 14 dni.


Offline - Poslední varování Profil 
29. 11. 2022 18:53 Odeslat příspěvek
On ten banker ma provizi z prodeje :-)

A neni lepsi akcie monety, tady pisou 9,59% dividendy? https://finance.yahoo.com/quote/MM0.F/key-statistics


Offline - Návštěvník Profil 
7. 12. 2022 22:19 Odeslat příspěvek
Je ale jen do doby nez klesne cena pod nakup nebo strihnou dividendu....


Offline - Mírně pokročilý Profil 
12. 12. 2022 11:43 Odeslat příspěvek
Podařilo se někomu nekoupit ještě dnes? U mě zamítnuto. Díky za info.


Offline - Diskutér Profil 
12. 12. 2022 13:47 Odeslat příspěvek
Už nejsou k mání od minule středy…. zaprasilo se po nich rychle


Offline - Diskutér Profil 
15. 12. 2022 12:08 Odeslat příspěvek
klasický ochčij os. bankéřů dluhopisy jsou k mání jsem si koupil teď přes Fio za par


Offline - Návštěvník Profil 
15. 12. 2022 14:05 Odeslat příspěvek
Proč ojeb proboha ? Dopředu bylo dané že v předprodeji než půjde na burzu bude k mání jen určitý objem ..a ten se rychle vyprodal.Od dneška je možno nakoupit na burze ,ale za tržní cenu ,která už je vyšší než nominální hodnota.


Offline - Diskutér Profil 
15. 12. 2022 14:38 Odeslat příspěvek
Ano, potvrdil mi bankéř v J&T, že dluhopisy Moneta už od 6.12 nebylo možné objednat. Mám prý počkat na 16.12, kdy se s nimi začne obchodovat na volném trhu.


Offline - Diskutér Profil 
15. 12. 2022 19:06 Odeslat příspěvek
carevič píše
Proč ojeb proboha ? Dopředu bylo dané že v předprodeji než půjde na burzu bude k mání jen určitý objem ..a ten se rychle vyprodal.Od dneška je možno nakoupit na burze ,ale za tržní cenu ,která už je vyšší než nominální hodnota.


tak polopatě: koupil jsem je dnes přes Fio=na burze za par=nominál=jmenovitá hodnota zřejmě od JT, ale ne za poplatek JT nýbrž nižší FIO

-- 15. 12. 2022 19:06 --

DoubleSix píše
Ano, potvrdil mi bankéř v J&T, že dluhopisy Moneta už od 6.12 nebylo možné objednat. Mám prý počkat na 16.12, kdy se s nimi začne obchodovat na volném trhu.


dnes byl 1. obch. den


Offline - Diskutér Profil 
15. 12. 2022 22:08 Odeslat příspěvek
https://www.kurzy.cz/akcie-cz/akcie/mon ... 6846/vyvoj

ja tam teda cenu za nominal nevidím, ale nevadí...

co chtěl carevič říci je, že když dluhopisu někdo koupí za větší množství, tak dnes otvíral na 102, zítra bude otvírat na 104, čímžto zájemce při koupi třeba za půl mega přeplatí mnohem víc než 2000 CZK poplatek JT, konkrétně zítra ráno zaplatí 520000 + AÚV. A to se pak určitě ušetřený poplatek na FIO vyplatí :)


Offline - Diskutér Profil 
15. 12. 2022 22:17 Odeslat příspěvek
nevím proč není v grafu, ale dole v tab. ten obchod je
BCP 15, 12:00:28 - Obchod 140220000 100.00

primárně jsem reagoval na "knížecí" rady obch. bankéřů, které tady někteří postují jako jedinou absolutní pravdu, o které se zásadně nediskutuje


Offline - Diskutér Profil 
15. 12. 2022 22:40 Odeslat příspěvek
V pohodě, já spis narážím na to, ze spousta lidi v tom není zběhlých, nemají čas a nechteji denně sledovat cenu, cekat až klesne na nominal nebo pod nej, pak zadat pokyn…. Proste daji JT jednorázově 2 litry, ročně par desítek korun za správu a pak jim jen chodi výplata kupónu a nazdar.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
16. 12. 2022 11:05 Odeslat příspěvek
tom brava píše
nevím proč není v grafu, ale dole v tab. ten obchod je
BCP 15, 12:00:28 - Obchod 140220000 100.00

primárně jsem reagoval na "knížecí" rady obch. bankéřů, které tady někteří postují jako jedinou absolutní pravdu, o které se zásadně nediskutuje


jaké knížecí rady? jaká absolutní pravda? jediná absolutní pravda je, že v rámci primárního úpisu byla upsána celá emise = dluhopis nebylo fakticky možné po nějakou dobu koupit. Informace od bankéře byla pravdivá na úrovni jediné absolutní pravdy a není na tom ani moc co diskutovat.


Offline - Poslední varování Profil 
21. 12. 2022 16:31 Odeslat příspěvek
Souvisi to nejak s dnes vydanou zpravou, ze JT uz maji v Monete >10% vlastnicky podil? :-)

Nepripomina vam to neco? Jako kdyz Kellner udajne nakupoval CPoj za penize Cpoj?
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1, 2, 3, #  Další stránka
Stránka 2 z 3 [ Příspěvků: 33 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies