FinExpert.cz

Přihlásit se




pravidelna investice proti menove reforme/krachu CR

Offline - Kolemjdoucí Profil 
8. 3. 2023 17:00 Odeslat příspěvek
Ahoj vsem,
zdejsi forum obcas procitam a uz delsi dobu ve mne zraje presvedceni, ze bych se mel nejakym rozumnym zpusobem kryt proti prusvihu, ktery muze nastat u nas v CR nebo EU.
Aktualne mam jen penzijko s garanci nuly, coz jsem po cteni zdejsich prispevku vyhodnotil jako ztratu casu, ale jako echt konzervativni polozku to necham byt.
Nicmene ceho se za sebe bojim a chtel bych se na to pripravit je pripadny prusvih v eurozone nebo v CR.
A ceho se obavam? Zadluzeni a pripadne menove reformy nebo pokracovani dalsiho tisku penez, znarodnovani atp. V dlouhodobem horizontu bych se tomu pri soucasne demograficke krivce, naladam a mindsetu volicu a tim padem chovani populistickych stran, ktere si vlastne volic zada, ani nedivil.
Mam teorii, ze zakladem je bydlet ve vlastnim, ale jeste bych chtel diverzifikovat geograficky. Nemovitost v zahranici mi smysl nedava, tak si rikam neco jednoducheho a tak nejak tihnu k ETF. ETFka si vybrat umim, ale nejak mi neni jasne, co se pripadne stane v momente, kdy stat vyhlasi krach nebo menovou reformu. Vsichni brokeri jsou v EU a da se predpokladam, ze i kdyz budu mit nainvestovano v NASDAQ nebo SP500, tak mi to stejne obstavi. Je nejaka rozumna moznost vymanit se naprimo z EU? Predpokladam, ze to nekdo urcite resil. Proste si rikam, ze investovat do fondu pres CZ banku je fajn, ale ten risk vnimam porad stejne.
Co byste pripadne poradili? Moje predstava je mit nekde bokem rozumne penize a idealne pri nizke nakladovosti. Radovan Vavra radi investovat pres CZ banku, ale ja teda nic extra nenasel. Management fee je vzdy ke 2%, coz mi prijde hodne. Bez vstupniho poplatku uz se mi podarilo neco najit... A navic si nejsem jisty, ze kdyz budu investovat do nejakeho napr. US fondu pres CZ banku, tak ze se k penezum pri pripadnem zminovanem prusvihu dostanu. Nebo je to jedno a v tech fondech budu mit USD (nechci se menove zajistovat) a proste si par let pockam nez prusvih pomine a pak to smenim na CZK.
Stejne tak by me zajimalo, jak to bude s hypotekama. Pokud stat napriklad skrtne dve nuly, skrtne je i u hypo? Resim jestli je lepsi rychleji splacet hypo nebo drzet penize na sporaku, kde mam o 3% vyssi urok, coz mi prijde jako vhodny krok. Ale z pohledu pripadne menove reformy se obavam, ze hypo zustane a u sporaku se poskrtaji nuly.
Predem dekuji za pomoc/radu. Nikde jsem neco podobneho zde na foru resit nenasel...
Poslední příspěvek


Offline - Návštěvník Profil 
8. 3. 2023 18:49 Odeslat příspěvek
Žádná měnová reforma nebude! Kam na tyto blbosti lidi chodí, to by mě fakt zajímalo.


Offline - Diskutér Profil 
8. 3. 2023 19:18 Odeslat příspěvek
Například z 'alternativnich zdrojů '.
https://youtu.be/qJ9u1xw6vDg


Offline - Návštěvník Profil 
9. 3. 2023 14:29 Odeslat příspěvek
Nedávno se to tu řešilo...

viewtopic.php?f=312&t=1327345



Naposledy upravil Rop dne 9. 3. 2023 15:24, celkově upraveno 1

Díky za odkaz. Prosím pokračujte tam. "Naše měna je pevná a měnová reforma nebude" - Antonín Zápotocký den před měnovou reformou

Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 4 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies