FinExpert.cz

Přihlásit se




nedividendové akcie kvůli daňovému přiznání

Offline - Kolemjdoucí Profil 
24. 3. 2023 09:51 Odeslat příspěvek
Zdravím,
rád bych investoval do zahraničních akcií, které ale NEVYPLÁCÍ dividendy :-) Důvodem je daňové přiznání daně z příjmu, kam se to musí uvádět a já nesnáším administrativu, plus mi to komplikuje věci jako paušální daň atd

Ideálem zdá se mi Berkshire Hathaway B, ale třeba teď bych rád investoval do MSFT, kde to nejde.

Zdá se mi, že řeším zcela opačný problém než zdá se mi většina investorů. Jak tedy máte ošetřeno daňové přiznání z dividend ze zahraničí? To jsem opravdu jediný, kdo z toho má vítr?
Poslední příspěvek


Offline - Nadšenec Profil 
24. 3. 2023 12:38 Odeslat příspěvek
Já to mám ošetřené pomocí akumulačních ETF, statisticky stock picking není dobrá strategie, protože drtivá většina investorů neporazí výnosy celého trhu. Ale to nejspíš víš. Co ti brání tedy vybírat jen ty akcie, které dividendy nevyplácejí? Pak je tvůj problém vyřešen. Podobně to řeší Ladislav a další dividendoví investoři, ti zase vybírají jen akcie, které dividendy vyplácejí.


Offline - Inventář Profil 
24. 3. 2023 15:27 Odeslat příspěvek
Tvůj návrh není reálný, protože to že nějaká firma nevyplácí dividendu TEĎ neznamená, že jí nebude vyplácet nikdy. Za rok, dva tři klidně může začít, takových firem už bylo...ze známých třeba Visa, obecně každá, která začne jako hodně růstová (vše investuje do růstu bez dividend) a časem už dividendy platit začne, typicky když se zvětší.
Spíše se neboj tolik těch zahraničních dividend, to danění není tak hrozné, zvlášť když byl obnoven Samostatný základ daně a všechny státy se zahraniční dividendou se tak naráz dají na Přílohu 4 daňového přiznání (jen je třeba tu sraženou zahraniční daň pro každý stát správně osekat dle Smluv o zamezení dvojího zdanění). Článků na netu je o tom dost, třeba i moje sedmidílná série "Investor a daně" sepsaná pro web investicnigramotnost.cz (kde je postupně vše klíčové, a třeba ten samostatný základ je v posledním sedmém díle, varianta přes společný základ přílohou 3 pak v pátém díle jako příklad a dřív pak teorie).


Offline - Poslední varování Profil 
5. 4. 2023 19:59 Odeslat příspěvek
peliculiar píše
Já to mám ošetřené pomocí akumulačních ETF, statisticky stock picking není dobrá strategie, protože drtivá většina investorů neporazí výnosy celého trhu. Ale to nejspíš víš. Co ti brání tedy vybírat jen ty akcie, které dividendy nevyplácejí? Pak je tvůj problém vyřešen. Podobně to řeší Ladislav a další dividendoví investoři, ti zase vybírají jen akcie, které dividendy vyplácejí.


Zato ti co přespat Tryon ukazují své portfolia typu koběrský a pokora, tak ten první přes patro on vydělává tak 1 000 000 měsíčně hrubýho :-) takže jenom stačí ukazovat, co nakupuješ :-) tak nějak to nechápu, v době, kdy index za posledních rok a půl je tak tak když né ve ztrátě tak na nule


Offline - Mírně pokročilý Profil 
5. 4. 2023 20:24 Odeslat příspěvek
Pavel Smolík:
určitě vezmi BRK.B jak píšeš, tam nebude divi nikdy, a navíc budeš mít lepší výnos než index s nižším rizikem. Nemusíš to ani sledovat.
Je to teď i relativně levné, pokud tě to zajímá za kolik bys to teď koupil, mrkni třeba na yt kanál Adama Meada, kde to aktuálně rozebírá (má to asi 2 hoďky) nebo jestli máš více času, tak dopisy Ch. Bloomstrana ze Semper Capital
https://www.semperaugustus.com/clientletter
zase tě zajímá aktuální valuace, takže dopis 2022.
Pokud tě zajímá i historie a dřívější valuace, tak od dopisu 2015 nahoru. Je to časově náročnější, ale i když si to nepřečteš, tak chybu nákupem BRK.B stejně neuděláš :-)


Offline - Poslední varování Profil 
6. 4. 2023 15:37 Odeslat příspěvek
Já čtu warenovy dopisy, teda jen první stránku :-) A pak, když tam ženě radí, ať si koupí Etf.


Offline - Nadšenec Profil 
6. 4. 2023 15:42 Odeslat příspěvek
minarjo píše
Tvůj návrh není reálný, protože to že nějaká firma nevyplácí dividendu TEĎ neznamená, že jí nebude vyplácet nikdy.


Dividendy jsou out, firmy teď často místo dividend dělají buyback, čímž zvyšují cenu. Je to tak daňově výhodnější, ale v USA se už hovoří i o zdanění buybacku.


Offline - Přeborník Profil 
7. 4. 2023 01:40 Odeslat příspěvek
Nehovoří, od 1. 1. daň z buybacků už platí.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
8. 4. 2023 11:40 Odeslat příspěvek
Roman1989 píše
Pavel Smolík:
určitě vezmi BRK.B jak píšeš, tam nebude divi nikdy, a navíc budeš mít lepší výnos než index s nižším rizikem


Za poslednich 15 let ma BRK.B vyssi volatilitu a nizsi vynos nez SP500. Ac ne o moc a jiste se to muze zase obratit.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 9 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies