FinExpert.cz

Přihlásit se




Vyplatilo se vám investovat do akcií?

Offline - VIP uživatel Profil 
20. 4. 2005 13:11 Odeslat příspěvek
Po kupónové privatizaci jsem občas nějaké akcie prodal/koupil. Ted si říkám, že bych se k tomu vrátil, ale řeším otázku, zda u nás nebo v zahraničí. Český trh vypadá, že už moc závratně neporoste. Nebo má někdo nějaký jiný názor/tip?
Poslední příspěvek


Offline - Kolemjdoucí Profil 
21. 4. 2005 12:33 Odeslat příspěvek
Co to podle vás znamená občas? Jaký čas byste chtěl této věci věnovat? Spekulovat není nutné pouze na růst, ale také na pokles.


Offline - Návštěvník Profil 
1. 9. 2005 08:42 Odeslat příspěvek
Investuji 3 měsíce do akcií v USA a zatím se to vyplácí. výsledky na: http://www.podeltrati.net


Offline - Kolemjdoucí Profil 
5. 10. 2005 20:09 Odeslat příspěvek
Já si rozhodně nestěžuji !!! Mohu poskytnout info.


-
2. 11. 2005 17:48 Odeslat příspěvek
No vzhledem k tomu, že jsem měl na českém trhu za poslední rok zisk přes 40 % (uznávám - nebylo to nic moc), tak i tady to jde. Vždycky se dá spekulovat nebo dlouhodobě investovat. Naše akcie mají mají své výkyvy, na kterých se dá spekulativně vydělat a myslím, že i z pohledu dlouhodobého investování mohou být tituly typu KB, ČEZu či ZENTIVY poměrně zajímavé i v následujících letech.


-
9. 11. 2005 09:37 Odeslat příspěvek
Podělím se s Vámi o svoje zkušenosti o akciích. Obchoduji s akciemi asi 6 - 7 let a za ty leta jsem se snad něco naučil.

1)
Pro začínající investory bych doporučil SPAD akcie z důvodu, že se o nich dá zjistit mnoho informací viz např. chat akcie.cz.

2)
Pro trochu ostřílenější bych doporučil kupovat warranty na SPAD papíry. Je tam úrčitá páka a výraznější volatilita by něměla tohoto typa investora odradit.

3)
Pro profíky doporučuji opce a nebo K.O. Cetrifikáty
Sám s nimi obchoduji pří páce 4 ( Ifx )- 10 ( DTE ) podle jednotlivé volatility.

Podkladová aktiva si ve většině případů vypůjčuji z Fia a jeho Buylistu. Také důležité jsou jejich týdení pivoty. Jednotlivý společnosti pak projíždím Technickou analýzou a to mne bud utvrdí v nákupu nebo ne.

A teď k výkonnosti :)
Od začátku roku mám zhodnocení ve výši 257 % .


Offline - Mírně pokročilý Profil 
15. 11. 2005 22:27 Odeslat příspěvek
FinExpert.cz píše
Po kupónové privatizaci jsem občas nějaké akcie prodal/koupil. Ted si říkám, že bych se k tomu vrátil, ale řeším otázku, zda u nás nebo v zahraničí. Český trh vypadá, že už moc závratně neporoste. Nebo má někdo nějaký jiný názor/tip?k/quote]


Nevim, jak v nejblizsi dobe, ale dlouhodobe rust ocekavam. Preci jen se budeme priblizovat EU a navic jsou podle me nase akcie porad jeste trochu podhodnocene. Ale netvrdim, ze nas ted blizke dobe neceka korekce.


Offline - Návštěvník Profil 
22. 4. 2006 17:42 Odeslat příspěvek
Od května loňského roku jsem investoval v USA a mám profit okolo 15%. V poslední době to jde ale dolů, protože dolar je doslova na kolenou.
Držím teď jenom akcie firmy ALD - celkem malý podnik, ale s dobrými výsledky. Našel jsem ho z buylistu Fio a docela se mi zatím vyplácí.
Co je ale s tím dolarem, je vůbec možné, aby takhle padal...?


Offline - Kolemjdoucí Profil 
10. 9. 2006 13:06 Odeslat příspěvek
Me portfolio je slozeno z CZ, EU a US akcii, koho by zajimalo slozeni viz odkaz v podpisu. A behem roka jsem zazil vynos od -10% az po +20% aktualne je to asi kolem 8% (vcetne zapocitane divodenda a poklesu kurzu samozrejme)..

Na dolaru jsem z cele invstovane castky cirka -9% v minusu a to trosku zaboli... Nicmene si myslim, ze je rozumne mit invetici v EUR nebo pak nam odpadnou poplatky za prevod na CZK a zaroven se bankovni ucet v CZK zmeni na EURove a taktez zdarma... (samozrejme jen pro dlouhodobe investory)... a s timto vyhledem uz nakupuju jen v EUR i akcie z US (pokud jsou obchodovane na jinych burzach)...


Offline - Mírně pokročilý Profil 
10. 9. 2006 14:00 Odeslat příspěvek
Ohledne investovane meny je to celkem spekulace. Jestli bude koruna posilovat rekneme o 1Kc za euro rocne, ztratite na eurovem uctu kazdy rok nejaka 3%. Jestli koruna oslabi, na ponechani eur vydelate nejaka ta procenta navic.

Analytici predpokladaji jeste nejakou dobu rust CZK vuci EUR a USD. Ja bych zatim doporucoval drzet korunove investice nebo investice do koruny zajistene.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
28. 1. 2007 11:02 Odeslat příspěvek
takyinvestor píše
Pro profíky doporučuji opce a nebo K.O. Cetrifikáty
...
Jednotlivý společnosti pak projíždím Technickou analýzou a to mne bud utvrdí v nákupu nebo ne.
n/quote]


co dodat, tvoje strategie se mi libi, preju tucne zisky


xtec


Offline - Mírně pokročilý Profil 
29. 1. 2007 00:11 Odeslat příspěvek
OK, pro spekulaci je to dobra strategie. Upozornil bych ale na rozdil mezi investici a spekulaci, resp. obchodem (spekulace dostava v mediich negativni nadech).

Investor zkouma dlouhodobejsi potencial, tedy spise fundament. Kratkodobe vykyvy ho nezajimaji, dlouhodobe se blizi odpovidajicim hodnotam danym fundamentem. Cenne papiry drzi obvykle mesice, roky ci i desetileti.

Spekulant (trader) vychazi bud z fundamentu, tech. analyzy nebo kombinace obojiho a snazi se z vice ci mene sofistikovane kristalove koule uhodnout, kam se vyda trh. Pro vydelky vyuziva klasicky postup: levne koupit a draho prodat (nebo v opacnem poradi), pro kterem se snazi vyuzit soucasny ci ocekavany pohyb trhu. Cenne papiry drzi minuty, dny, tydny. Nekteri i mesice.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
3. 2. 2007 17:45 Odeslat příspěvek
A pak tu jsou ještě hráči :-) Nebo jak jim říká Kostolany?
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 13 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies