FinExpert.cz

Přihlásit se


 Další stránka

Jak vybrat brokera?

Offline - Mírně pokročilý Profil 
12. 12. 2007 13:59 Odeslat příspěvek
Exituje nejaky clanek porovnavajici brokery v CR? FIO vs Brokerjet vs Patria (vic jich neznam :-) )? Nebo se vyplati vyuzivat pro zahranicni trhy zahranicni brokery?

Uaaaa, jsem ponekud zmaten a netusim podle ceho vybirat :-) Dik za info.
Poslední příspěvek


Offline - Diskutér Profil 
12. 12. 2007 14:53 Odeslat příspěvek
Nejdrive zkuste napsat, co chcete obchodovat prostrednictvim brokera :-) Kazdy ma totiz trochu jine portfolio produktu.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
12. 12. 2007 15:07 Odeslat příspěvek
No to je dobra otazka. Odpoved je, ze jeste nevim. Ale priblizne - akcie nase, nemecko, snad trosku i USA, mozna certifikaty (to jeste musim trochu nastudovat, jak presne funguji :-) )... Zakladni veci, nic slozityho, zadny exoticky burzy... Obchody v radech 20-50tis. CZK, spis jednou zacas nez pravidelne...


Offline - Nadšenec Profil 
13. 12. 2007 09:36 Odeslat příspěvek
Já používám BrokerJet (http://www.brokerjet.cz), je to pod křídly České Spořitelny. Proč jsem vybral todle ani moc nevím, třeba s FIO jsem to nijak moc nesrovnával, takže nevím jestli třeba FIO není výrazně levnější.
Nicméně nedávno jsem uvažoval o Anglických akciích a ve FIO jsem je vůbec nenašel, ale možná jsem blbě hledal. Poplatek u BrokerJet za nákup na Xetra Frankfurt je 11,95EUR, jak je na tom FIO?
Jo vlastně ... od FIO brokera mě tehdá trochu odradilo několik příspěvků v diskusích, že FIO má porblémy s připisováním dividend, ale třeba už se to zlepšilo.
Je tu někdo, kdo používá FIO? Zkušenosti?


Offline - Diskutér Profil 
18. 12. 2007 16:32 Odeslat příspěvek
Pokud chcete spise obchodovat akcie, tak bych zkusil asi FIO, dobre poplatky, kvalitu servisu neposoudim. Ted nabizi i futures, ale to bych vam podle vasi otazky a odpovedi jeste dlouho nedoporucoval :-)

Pokud certifikaty a warranty, tak pak asi brokerjet, protoze zatim nevim o nikom jinem, kdo umi obchodovat s bankami a na EUWAXu.

Patria je spis pro vetsi obchodniky, ale nemam zadne zkusenosti.


Offline - Diskutér Profil 
18. 12. 2007 18:24 Odeslat příspěvek
Z vlastni zkusenosti:

FIO:

Vyhody:
- Umoznuje obchodovat i na RM-Systemu, coz obcas umoznuje lip nakoupit/prodat (kdyz je tam lepsi cena nez na burze) a v objemech v radu desetitisicu jsou tam i mensi poplatky (0.4% vs 0.6%)

- Asi nejstabilnejsi internetova aplikace

- Realtime data US trhu zdarma

- Relativne nizke poplatky

Nevyhody:

- Umi jen CZ + US + castecne Nemecko (co se obchoduje na Xetre a mozna jeste ne uplne vsechno)

BROKERJET:

Vyhody:

- Siroky rozsah trhu (vcetne certifikatu)

- Pomerne stabilni (ne tak jako Fio ale vicemene OK)

- Relativne nizke poplatky (v nekterych pripadech o neco malo vyssi nez Fio, ale to nema moc vyznam)

Nevyhody:

- Data jen zpozdena a vubec je ta jejich aktualizace dost podivna, pokud nekupuji od emitenta tak si aktualni kurs radsi overuji primo na Euwaxu.

- Prijde mi ve srovnani s Fiem dost neprehledne

OSTATNI:

Neznam moc ze zkusenosti, pokud vim, tak nikdo dalsi nenabizi (v oblasti akcii a certifikatu) neco co by Fio nebo BJ nemeli. Jen Patria nabizi moznost obchodovat i v Polsku a Madarsku za koruny ("SuperSPAD"), ale predpokladam, ze tam bude podminkou vetsi objem obchodu.


Offline - Diskutér Profil 
19. 12. 2007 08:00 Odeslat příspěvek
Jeste doplnim, ze vedeni uctu je u brokeru zdarma, takze neni problem mit tech uctu u nich otevreno vice, pokud mate dost penez na to, aby jejich rozdeleni na dva ucty moc nekomplikovalo alokovani pozic.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
19. 12. 2007 08:30 Odeslat příspěvek
Diky za vsechny informace. Ted uz jen sehnat ty penize a dam se do toho :-)


Offline - Návštěvník Profil 
10. 3. 2008 15:48 Odeslat příspěvek
Mam dotaz jak je to s posilanim penez. Chapu to dobre, ze pokud nemam ucet u Siditelny, tak za vyber penez poplatek 80Kc + poplatek za zahr. platbu na uctu, kam to prijde?


Offline - Administrátor Profil 
10. 3. 2008 16:20 Odeslat příspěvek
Pokud je broker zahraniční a převod je ze zahraničního účtu, tak ano. I když některé banky by měly mít (v rámci vyššího paušálu) příjem zahraničních plateb zdarma - myslím, že to má, nebo aspoň měla Citibank, která navíc měla poměrně slušné kurzy cizích měn.


Offline - Diskutér Profil 
10. 3. 2008 21:47 Odeslat příspěvek
Byva to normalni zahranicni platba. Ja posilal penize k Interactive Brokers z eBanky, mel jsem je jako EUR, takze jsem to poslal jako europlatbu (maji ucet u City v Nemecku) za nejakych 220 korun (oni si, myslim, nic nestrhli).


Offline - Administrátor Profil 
10. 3. 2008 22:02 Odeslat příspěvek
Větší platby se vyplatí dělat přes devizové společnosti - lze získat mnohem výhodnější kurzy, viz např. téma "Spolehlivost devizových společností" zde na fóru


Offline - Návštěvník Profil 
10. 3. 2008 23:04 Odeslat příspěvek
No prave ze jde v tomto pripade (nebo aspon u me pujde) o platbu v CZK. Jenom je v sazebniku uvedeno, ze mimo Siditelnu je to jako zahranicni platba a v ramci Siditelny je to za bezny poplatek prichozi polozky.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
4. 8. 2008 23:20 Odeslat příspěvek
Máte někdo zkušenosti se zahraničním brokerem? Co lepšího nabízí oproti českým? Jaký je důvod přejít tam?
A kterého naopak nezvolit? Kdo má skryté poplatky nebo jiné nečestné praktiky?


Offline - Diskutér Profil 
5. 8. 2008 12:03 Odeslat příspěvek
Co je lepsiho na tom pouzivat zahranicniho brokera? No, krome toho ze dostanes o nekolik radu lepsi sluzby za typicky o rad mensi penize vlastne nic :D Jsou pouze dva duvody proc mit CZ brokera:

1) Jazykova bariera (pokud je). Jsou i lide pres ktere jde otevrit ucet u ciziho brokera a mluvi cesky, ale tech problemu co jsem s nima slysel...
2) Obchodovani na CZ burze - pro cloveka v CZ je preci jenom vhodne mit v portfoliu i domaci firmy

Vyhnout se CFD brokerum v danovych rajich.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Další stránka
Stránka 1 z 14 [ Příspěvků: 207 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies