FinExpert.cz

Přihlásit se


 Další stránka

Jaký studentský účet?

Offline - Kolemjdoucí Profil 
3. 7. 2008 22:24 Odeslat příspěvek
zdravím všechny...sem tu naprosto poprvé....a naprosto nic nevím o pořízení vedení učtu....je mi 19 a zjistil sem že na VŠ si potřebuju zřídit učet....samozřejmě bych chtěl využít výhod které mi studentská léta poskytují :-) potřebuju poradit kde je to nejlepší atd :-) moc peněz tam nebude :-D budu z toho platit nějakou kolej a blbosti...spíš mi de o to abych neměl prachy po kapsách to se pak strašně rychle rozkutálí :-D

//Raziel-CZ: Úprava názvu tématu.
Poslední příspěvek


Offline - Administrátor Profil 
3. 7. 2008 22:50 Odeslat příspěvek
Takže chceš účet, který ti bude jen na vnitrozemské placení (příkazy, inkaso, karta)? Jaké studentské výhody máš na mysli?
Já že za tohoto předpokladu je nejlepší úplně normální (pro všechny) účet s názvem mKonto od mBank ... :-)


Offline - Administrátor Profil 
4. 7. 2008 06:38 Odeslat příspěvek
Je několik možností. Jednou z možností je založit si klasický "dospělý" účet u z nízkonákladé banky/záložny, výhodou je, že po skončení školy nebudeš muset měnit číslo účtu.
V úvahu přichází zmiňovaná mBank a FIO.
Výhodou FIO je to, že je tam možné vkládat peníze v hotovosti a dále že má zvýhodněné výběry z bankomatu ČSOB (za 6 Kč), pokud tedy hodláš vybírat více než 1 x týdně, tak raději FIO než mBank.

Výhodou mBank je, že má výběry ze všech bankomatů všech bank za jednotnou cenu 19 Kč a k tomu 3 v měsíci zdarma (existuje jeden trik, jak tento počet zdvojnásobit - stačí dát na účet disponenta (např. jednoho z rodičů) a ten si nechá vydat kartu, i pro ni pak bude platit pravidlo 3 výběrů v měsíci zdarma). Nevýhodou je 2 % poplatek při platbě v zahraničí mimo EURozónu a i kurzy EURa nejsou zrovna nejlepší (spolu s ČSOB která v tomto "obhospodařuje" FIO se přetahují o nehorší příčku) a také to, že (zatím, snad do konce roku) neumí zahraniční převody.

U obou jsou veškeré příchozí i odchozí platby zdarma, stejně jako vedení účtu.

Pak jsou tu speciální nabídky studentských účtů prakticky od všech bank, ale většinou se maximálně dostanou na "nulovou úroveň" jako zmíněná banka/záložna nahoře. Byly akce, že některé dávaly třeba ISIC kartu, poskytovaly drobné půjčky bez zajištění, atd. Nevýhodou je, že pokud po skončení studia nebudeš chtít za účet platit, budeš muset změnit banku.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
4. 7. 2008 08:13 Odeslat příspěvek
wau víte že mi názvy FIO nebo mBank nic neříkají?? já si myslel že mi tu poradíte nějaký G2 studentský účet od KB a bude hotovo :-) já ani nevím kde by tu měly mít mBank nebo FIO pobočky??? jsem za zlínska a co třeba říkáte právě na to G2??


Offline - Administrátor Profil 
4. 7. 2008 09:28 Odeslat příspěvek
A co začít třeba tady:
http://www.fio.cz
http://www.mbank.cz

Účet u FIO lze založit kromě těch pár jejich poboček i ve všech pobočkách RM systému, to už ti snad něco říká :-)

Účet mBank lze založit v několika málo kontaktních místech (v Praze třeba na Vinohradské ulici - tam jsem zakládal já) a dále v mKioscích v některých nákupních centrech. A také po telefonu - přijede kurýr se smlouvou k podpisu, nevyužil jsem, tak neznám podrobnosti, ale snad by měl jezdit po celé ČR - tedy i do Horní Dolní :-)


Offline - Kolemjdoucí Profil 
4. 7. 2008 09:33 Odeslat příspěvek
jj ty adresy už pročítám.....příjdou mi hodně v pohodě tyhle dvě banky.....určo založím u jedné z nich....existuje k těmto dvěma konkurence?? nebo sou tyhle dvě a pak zbytek světa :-)


Offline - Kolemjdoucí Profil 
4. 7. 2008 09:49 Odeslat příspěvek
no a když si založím učet u mBank to mKonto ...jak na něj vložím peníze které mám ted v hotovosti?? musím zajít na tu pobočku Praha-Vinohrady?? a tam peníze vložit?? vím že sem tele :-)


Offline - Administrátor Profil 
4. 7. 2008 10:00 Odeslat příspěvek
ad 1) záleží na tom, co budeme považovat za konkurenci.
Částečně by to mohl být spořící účet ING konto. Umožňuje peníze bezhotovostně přijímat (z jakéhokoliv účtu) a zase posílat (jen na 3 předem dané účty). Neumožňuje ale manipulaci s hotovostí. Vedení je zdarma, stejně jako pohyby.

Vkladní knížka - zpravidla umožňuje peníze bezhotovostně přijímat, ale neumožňuje posílat. Výběr a vklad hotovosti by měl být na přepážce zdarma, stejně jako vedení.
Špatná není třeba od Poštovní spořitelny, s tou je možné vybírat na každé poště. Jen s tím příjmem peněz je to na ní trochu složitější, nejdříve přijde na adresu trvalého bydliště lísteček a s tím se musí jít na poštu, kde peníze do knížky připíšou. Teprve pak jdou vybrat. Pokud tedy studuješ v jiném městě, než bydlíš, nic pro tebe.
Dále je nabízí Česká spořitelna (tady je myslím možné manipulovat s knížkou jen na pobočce kde byla založena) a pravděpodobně i ostatní banky (s různými omezeními možná).

ad 2) vklad hotovosti přímo zatím není možný, snad někdy v (daleké) budoucnosti přes bankomat. Takže buď poslat složenkou z pošty (bude to stát nějaký poplatek), nebo složit na pobočce jiné banky (ještě větší poplatek). Pak existují "kouzla" vkládání přes Fortunu a Sazku, psalo se o tom tady na fóru i fóru mBank, to není ale až tak "user freindly".


Offline - Kolemjdoucí Profil 
4. 7. 2008 10:07 Odeslat příspěvek
ok takže u mKonta nelze vložit hotovost....mno takže peníze z brigád atd. budu muset vložit na tatíkův učet a poslat na svůj ?? nějak tak že?? jinak sem se díval že maj mkiosek i u nás ve zlíně takže tam zajdu se poptat :-) jinak co bych měl ještě tak vědět?? peníze tam pošlu přes jiný učet neebo přes složenku....skoro žádné poplatky....vypadá to dobře....bude to vlastně jen obyč. učet ....měsíčně tam bude něco chodit z tatíkového učtu ...počítám s tím že bych zadal trvalý příkaz na uhradu kolejného....a nějaké ty výběry sem tam....takže bude to mKonto dobrá volba?? pokud jej budu takhle využívat?? a sou tam nějaké úskalí?? při založení vybírání atd.


Offline - Administrátor Profil 
4. 7. 2008 10:33 Odeslat příspěvek
elies píše
ok takže u mKonta nelze vložit hotovost....mno takže peníze z brigád atd. budu muset vložit na tatíkův učet a poslat na svůj ?? nějak tak že??.

Také jedna z možností.

elies píše
jinak sem se díval že maj mkiosek i u nás ve zlíně takže tam zajdu se poptat :-) jinak co bych měl ještě tak vědět?? peníze tam pošlu přes jiný učet neebo přes složenku....skoro žádné poplatky....vypadá to dobře....bude to vlastně jen obyč. učet ....měsíčně tam bude něco chodit z tatíkového učtu ...počítám s tím že bych zadal trvalý příkaz na uhradu kolejného....a nějaké ty výběry sem tam....takže bude to mKonto dobrá volba?? pokud jej budu takhle využívat?? a sou tam nějaké úskalí?? při založení vybírání atd.


Pokud se vejdeš do 3 výběrů z bankomatu měsíčně, tak nebudeš platit vůbec žádné poplatky. Vedení a tuzemské (zahraniční zatím mBank neumí) platby jsou zdarma, stejně jako vydání a vedení karty.

Zádrhely: limit 3 výběrů zdarma neplatí pro kartu vydanou ke spořícímu účtu (eMax)
nevýhodný kurz EURa - spolu s ČSOB se přetahují o "nejhorší příčku"
poplatek 2 % pokud je platba v zahraničí v zemi, která nemá jako měnu EURo (tedy i např. Slovensko, Maďarsko, Polsko)


Offline - Administrátor Profil 
4. 7. 2008 10:40 Odeslat příspěvek
No a z brigád ti to nebudou posílat bezhotovostně? A měl bys vyřešený problém s vkladem hotovosti ... :-)
Jinak existuje i možnost vkladu na mbank zadarmo ... přes Fortunu ... ale je to trochu neortodoxní způsob :lol:

Do FIA lze peníze nalít v hotovosti taky jen na pobočkách, kterých je 8 a ve Zlíně zrovna není :-(


Offline - Kolemjdoucí Profil 
4. 7. 2008 10:44 Odeslat příspěvek
no na brigádě na stavbě dostanu prachy vždycky na ruku...( debilní brigáda)....dobře zajdu si udělat konto k mBance...je něco důležitého co bych měl vědět?? na ty moje potřeby asi není třeba něco extra že ? :-) dík za rady


Offline - Kolemjdoucí Profil 
5. 7. 2008 13:39 Odeslat příspěvek
hej sorry že ještě otravuju :-) tak sem cosi pročetl a nevím ....jestli FIO nebo mBank...co je pro mě lepší?? du na VŠ ...sem tam na tom učtu něco přibyde z brigády nebo z tatíkového učtu ....bude tam trvalý příkaz na uhradu kolejného....a tak 2X za měsíc vyberu....m příjde FIO víc pro podnikající lidi....ten mBank mi příjde vhodnější pro mě ...ale poradte...kterou??:-) předem dík


Offline - Administrátor Profil 
5. 7. 2008 16:32 Odeslat příspěvek
No pokud budeš v Brně či Praze tak tam má FIO tu výhodu, že tam lze nalít hotovost na pobočce .... ale výběr z bankomatu je zase za peníze .... já mám oboje a vždycky to nějak nakombinuju :-)


Offline - Administrátor Profil 
5. 7. 2008 18:59 Odeslat příspěvek
elies: Jak píše Rop, je možná i kombinace, já to mám stejně. FIO, mBank, k tomu ještě ING a ještě další jiné účty. No, někdo sbírá známky, jiný účty :-). U těch účtu je výhodou, že je to zdarma, na rozdíl od těch známek :-)). Je to celkem ideální, FIO má MC karty, mBank má Visa, takže při cestách do zahraničí minimalizuješ možnost, že nezaplatíš /nevybereš z bankomatu.

FIO je na trhu déle; u mBank se ještě sem tam vyskytnou problémy, že účetní systémy některých firem nemají aktualizovanou databázi a neumí poslat peníze na účet mBank, ale to by se mělo postupně vyřešit, navíc tebe jako (příležitostného) zaměstnance by to "nemělo" zajímat, ONI by si měli nějak poradit.

Já třeba mám jako univerzální příjmový účet ING. Mám krátké - jen 6 místné číslo účtu (snadno si ho pamatuju), tenhle kód banky mají ve všech účetních systémech, omezení které účet má minimalizuje možnost "vytunelování" - přímé vykradení, "naklonování" platební karty (žádná k tomu není), nebo "vtipné" zaslání několika drobných plateb (např. ze zahraničí).
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 23  Další stránka
Stránka 1 z 23 [ Příspěvků: 333 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies