FinExpert.cz

Přihlásit se

Předchozí stránka  |  Další stránka

Jaký studentský účet?

Offline - Návštěvník Profil 
30. 7. 2020 15:28 Odeslat příspěvek
Ahoj,

vím, že vytahuji staré téma, ale pro mě resp pro syna je v tuto chvíli aktuální. takže se zeptám, jak to vypadá v tuto chvíli s nejlepším/nejvýhodnějším účtem pro studenta na takové to normální používání? Případně, kde a proč by teď bylo nejvýhodnější založit si tento typ účtu?

PS: nemusí být jen studentský, může být jakýkoli.

Díky

R.
Poslední příspěvek

Offline - Diskutér Profil 
30. 7. 2020 15:38 Odeslat příspěvek
Ac nemam tu banku rad, asi nejlepsi ucet pro deti/studenty bude v RB, Aktivni ucet zdarma. Zejmena, kdyz bude mit potrebu ruznych deviz. uctu pori cestovani do zahranici, multimenova karta, vybery doma i v zahranici z ATM zdarma, atd.

Offline - Inventář Profil 
30. 7. 2020 15:40 Odeslat příspěvek
Dcera teď šla z RB do MMB (klasický Tom plus). MMB neposkytuje v zásadě nic zvláštního, dcera ale taky nic takového nepotřebuje. (Platby v EUR, které asi připadají v úvahu nejvíc, by se v MMB daly řešit EUR účtem s kartou a směnou přes směnárnu.) U RB aby byl člověk furt ve střehu, co mu nenápadně změní a zpoplatní. A pokud si dobře pamatuji, aktivní účet je bez poplatku jen v rámci akce, a ze zkušenosti je téměř jisté, že ta akce jednou skončí (myšleno osvobození dle akce pro klienta, který založil akci - dcera nakonec taky zakládala v akci a vypadalo to, že by to mohlo do 26 let vydržet a nevydrželo).

Offline - Mírně pokročilý Profil 
30. 7. 2020 15:53 Odeslat příspěvek
Kolik je studentovi let?
Jinak Moneta ma ten studentsky ucet fajn - v podstate je to ten Tom ucet jak je zde zmineno...
Pak Air banka mi neprijde spatna - tez od 15 let

No a pokud je mu 18, tak bych bral Tom plus - ten ma navic i vybery ze vsech bankomatu zdarma navic oproti klasickemu Tom uctu.
RB mam tez a jsou to sejdiri - tomu bych se vyhnul :-D
A i klasicky ucet v Equa bank nevypada dle parametru blbe - jen ho nemam, tak nemuzu dat osobni zkusenost.

Offline - Návštěvník Profil 
30. 7. 2020 15:59 Odeslat příspěvek
Je mu 18+, nastupuje na VŠ.

Offline - Administrátor Profil 
30. 7. 2020 16:46 Odeslat příspěvek
Pokud je mu přes 18 let, přikláněl bych se k "dospělému" účtu, ať si nemusí hlídat dokládání statusu studenta a případé překlopení do placeného účtu.

Aktuálně je na trhu 10 bankovních účtů zdarma bez podmínek:

Air Bank Běžný účet s Malým tarifem
Banka CREDITAS Běžný účet
Česká spořitelna Standard účet
Equa bank Běžný účet
Expobank NEO účet
Fio banka Běžný účet bez poplatků
Hello bank! Hello účet
mBank mKonto
MONETA Money Bank Běžný Tom Plus
Raiffeisenbank Chytrý účet

Více méně se nespálí s žádným z nich, i když velké banky můžou nečekaně změnit podmínky, takže bych spíše preveroval vybírat z těch menších. Každá má nějakou výhodu a nevýhodu, neomezené výběry z bankomatů v tuzemsku i v zahraničí má Equa, Creditas a mBank (tam je ale podmínka, že výběr musí být minimálně ve výši 1500 Kč nebo ekvivalentu v cizí měně), omezené FIO a Hello.
MBank má na své kartě Svět dobré kurzy (a možnost blokace DCC a poplatku zahraničního bankomatu, což je u nás unikát) a ani Creditas nemá úplně špatné. U FIO se mi zase líbí jejich internetové bankovnictví (což o Creditas a hlavně mBank rozhodně říct nemůžu), které považuji za nejlepší u nás. Klidně si těch účtů může založit více a pak se rozhodnout, který si nechá MBank dává aktuálně 1500 Kč za založení účtu novým klientům.

30. 7. 2020 16:48 Odeslat příspěvek
Tak to bych sel do toho Tom plus uctu - ja ho mam jako normalni pracujici clovek, nic tam plnit nemusim a vse co potrebuju (hlavne se mi libi smart aplikace), mam zadara...kdyz by chtel nekam na dyl do zahranici, tak bych k tomu poridil revolut a hotovo :-))

30. 7. 2020 16:53 Odeslat příspěvek
Já mám za to, že aktivní účet zdarma v RB není akce, resp nikde o akci nepíšou.
Výhoda toho účtu je jedna zahraniční platba na účtu (mimo SEPA, ty jsou neomezeně zdarma) měsíčně. Dokázal bych si představit využití, třeba přes Roklen změnit czk třeba na usd/gbp, atd před výletem do dané země. Mimoeurove bezhotovostní operace jsou v cz bankách docela drahé,to je docela ok benefit
Taky multimenova karta je super vychytávka.

Kdybych vyloučil RB, Equa stojí za zmínku, výběry z ATM zdarma, SEPA na eurovem účtu také, multimenova karta.

30. 7. 2020 17:13 Odeslat příspěvek
Mýlíš se. Aktivní účet je za 49,- a zdarma je "3. Cena při reklamní akci "Nabídka pro studenty a děti"" a píšou to normálně v ceníku, jak v aktuálním, tak od 1.9. Pro akci stačí být do 26 let, ale to nic nemění na mých obavách. Pak mám pocit, že Roklenu RB zrušilo účty, což teď (po snížení poplatků za SEPA vadí méně).

Naposledy upravil drkarel dne 30. 7. 2020 17:19, celkově upraveno 2

30. 7. 2020 17:14 Odeslat příspěvek
Ano, aktivní účet (student) je do 26 let zdarma a bez podmínek.

Drkarel : MMB a RB je na tom stejně co se týká toho “furt ve střehu” :-)

30. 7. 2020 17:18 Odeslat příspěvek
Dobře, ukecali jste mě. :D (https://www.rb.cz/attachments/pi/pravid ... .pdf?an=wp)

MMB a RB - Já ten pocit teď už nemám. Ale ono to platí víceméně všude. V MMB mají normálně věci v ceníku, ne v nějaké reklamní akci. A mám např. pocit, že u všech akčních účtů s akčními výhodami byly tyto výhody součástí smluvní dokumentace, a v případě změny to normálně a zřetelně oznámili.

30. 7. 2020 17:43 Odeslat příspěvek
Ok, do hloubky jsem nepátral. Při nejhorším se zruší. Osobně budu účet pro dítko zakládat, protože jak jezdí různě po zahraničí ze školou (byli v ITA, FRA, GB), dával mu svoji revolutku. A také šetří eura od babičky, dětské eurove účty v ČR jsou docela problém.

Jinak když někomu stačí cz účet, případně devízy nechce komplikovane řešit přes devizovky, tak asi nejlepší bude mbank a mkarta svět v případě využití v zahraničí ?

Offline - Kolemjdoucí Profil 
8. 9. 2020 22:20 Odeslat příspěvek
Ahoj všem, připojím se s dovolením k tématu. Mám doma 15 letého studenta a zvažuju mu založit studentský účet, rozhoduji se mezi ČSOB a RB. Obě banky mají do konce měsíce akci, že přispívají 600,- resp. 555,- u RB při založení účtu. U ČSOB jsme celá rodina, tudíž víme co a jak, u RB se mi líbí, že mají zdarma výběry ve všech bankomatech. Co doporučujete vy ? Předem díky za tipy a rady !!

8. 9. 2020 22:52 Odeslat příspěvek
RB často a ráda mění podmínky - dcera měla taky studentský účet: vše zdarma, bez podmínek a časového omezení. O prázdninách banka účet převedla na jiný tarif s poplatkem = zrušili jsme a šli do mBank (zdarma 3 výběry měsíčně, mkarta s dobrými kurzy a do 31.8. byl i bonus za zřízení).
Někde je zde v diskusi komentář i k tomu současnému účtu RB pro studenty zdarma - jde o akci, která může být bankou kdykoli ukončena (a začnou naskakovat poplatky/podmínky).

Offline - Nadšenec Profil 
8. 9. 2020 23:03 Odeslat příspěvek
Bonus 1500 v mBank stále k dispozici (za platby mobilem).

https://www.mbank.cz/osobni/ucty/mkonto-navlastnitriko/

Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 19, 20, 21, 22, 23  Další stránka
Stránka 22 z 23 [ Příspěvků: 333 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk

Hledat
Přeskočit na

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies