FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Moravský peněžní ústav, spořitelní družstvo

Offline - Uživatel deaktivován Profil 
27. 7. 2008 14:48 Odeslat příspěvek
Jako nabídka MPÚ vypadá opravdu slibně, je to asi nejvýhodnější úložení peněz, ale člověk nikdy neví, jací lidé to tam vedou a kdo z toho bude nakonec mít nějaký ten prospěch.
http://www.tyden.cz/rubriky/byznys/cesk ... 53197.html
Poslední příspěvek


Offline - Nadšenec Profil 
27. 7. 2008 20:27 Odeslat příspěvek
Hmm, zajímavé...tak snad se z toho nakonec nevyklube nějaký novodobý tunýlek na soukromý účet nějakého bývalého soudruha. :-)


Offline - Inventář Profil 
28. 7. 2008 08:25 Odeslat příspěvek
A co jako, i kdyby vyklubal? Tak si hold nekdo namaze kapsu a vsichni stradatele do vyse pojisteni stejne dostanou vyplaceno. Libi se mi, jak nekteri, co daji dohromady sotva sto tisic na minimalni vklad debatuji nad pripadnym tunelem, kdyz jejich ulozka je hluboko pod hranici pojisteni :roll:


Offline - Diskutér Profil 
28. 7. 2008 09:07 Odeslat příspěvek
No, já to teď nevím přesně, ale není to pojištění jen na 90% vkladu do výše 10.000 EUR?


Offline - Inventář Profil 
28. 7. 2008 09:11 Odeslat příspěvek
Ta castka je 25.000 EUR, ale s vysi % si nejsem jist.


Offline - Administrátor Profil 
28. 7. 2008 09:19 Odeslat příspěvek
Náhrada může být vyplacena ve výši 90 % maximálně 25 000 EUR ... viz web FPV

A Moravský Peněžní Ústav - spořitelní družstvo je takto pojištěno ... viz tentýž web


Offline - Uživatel deaktivován Profil 
28. 7. 2008 13:00 Odeslat příspěvek
No o to právě jde, o těch deset procent. Vložím tam půl melounu a když to někdo vytuneluje, tak dostanu max 450 000 Kč a k tomu dva mobily a to ještě budu na ty prachy čekat několik měsíců. Ale to už je riziko, které jsem ochoten podstoupit. Takže to chce rozumě zvážit všechna rizika, protože více než ekvivalent 25 000 € bych tam rozhodně nevložil.


Offline - Diskutér Profil 
28. 7. 2008 13:46 Odeslat příspěvek
Osobne mi to muze byt jedno, protoze MPU se mi v zadnem pripade nevyplati. Jen bych podotknul, ze fakt neni jedno, jestli to tunel bude nebo ne. To pojisteni totiz plati vsichni, kteri se toho pojisteni povinne zucastni, tj. banky a zalozny.

Pokud se takhle ztrati dalsi miliarda - jako uz se stalo v pripade tech zkrachovalych firem, kde pan Hurta pusobil, tak pojisteni se zvedne a zaplati to ostatni banky a zalozny, tedy ve finale nikdo jiny nez vsichni, kteri mame nejaky ucet :)


Offline - Inventář Profil 
28. 7. 2008 14:14 Odeslat příspěvek
4honza: a jenom pro zajimavost, co se ti vyplati?


Offline - Nadšenec Profil 
28. 7. 2008 16:49 Odeslat příspěvek
Je to přesně tak, jak píše 4Honza. Myslím, že část z těch miliard jen za bývalou IPB a hromadu dalších bank jsem už nepřímou formou nejen já zaplatil :grr: , takže rozhodně mi není jedno jestli se nějaký s odpuštěním další s*áč zas napakuje, a já to budu muset formou daní všechno zaplatit :-/


Offline - Inventář Profil 
28. 7. 2008 17:02 Odeslat příspěvek
Ondrasz: a co jako? Stovky/tisice novych klientu MPU to stejne nezajima a to jestli tam vlejes penize ty nebo nevlejes je v techto poctech uplne zanedbatelne. Pokud nekoho nabidka MPU neoslovuje, at teto moznosti nevyuziva - jak proste.


Offline - Administrátor Profil 
28. 7. 2008 19:13 Odeslat příspěvek
Tady určitě funguje "zákon zachování hmoty" ... každý tunel musí být z nečeho zaplacen ... otázka je kolik tam je peněz ... a pokud se podívám na FIO tak taky dlouho nikdo nevěřil, že to může být kvalitní banka (a dnes bych řekl, že v otázce podnikatelského účtu ta nejlepší)

Jinak jsem editnul název tématu a přišpendlil výše :-)


Offline - Nadšenec Profil 
28. 7. 2008 19:37 Odeslat příspěvek
Rop - tím jsem nechtěl říct, že MPÚ nemůže být spolehlivá záložna ale to(v souvislosti s tím, článkem o majiteli MPÚ), že narozdíl od S474N mi není fuk, kam tečou z daní mé prachy... i když je fakt, že člověk má jen minimální šanci to ovlivnit. :-|


Offline - Inventář Profil 
28. 7. 2008 20:08 Odeslat příspěvek
Ondrasz: jednoducha rada - minimalizuj placeni dani na minimum a potom ti muze byt jedno, kam co tece. Jeste lepsi je resit veci, kde clovek muze vydelat a ne kde muze prodelat. V prvnim pripade totiz muzes skoncit s kontem plusovym, ale v druhem porad na nule. :mrgreen:


Offline - Administrátor Profil 
28. 7. 2008 20:26 Odeslat příspěvek
Ondrasz píše
Je to přesně tak, jak píše 4Honza. Myslím, že část z těch miliard jen za bývalou IPB a hromadu dalších bank jsem už nepřímou formou nejen já zaplatil :grr: , takže rozhodně mi není jedno jestli se nějaký s odpuštěním další s*áč zas napakuje, a já to budu muset formou daní všechno zaplatit :-/

V podstatě všechny naše banky byly více či méně sanovány ze státního rozpočtu, to si člověk nevybere :-(
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 39  Další stránka
Stránka 3 z 39 [ Příspěvků: 578 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies