FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Moravský peněžní ústav, spořitelní družstvo

Offline - Administrátor Profil 
30. 7. 2008 08:33 Odeslat příspěvek
Já to trochu doupřesním ..... Finanční a pojišťovací služby jsou osvobozeny od daně bez nároku na odpočet. To znamená, že mobil je použit k propagaci finanční služby (tj. přímo na finanční službu) čili není možný odpočet DPH. A v tom zbytku to Patrik popsal dobře. Pokud jsou činnosti které jsou bez nároku na odpočet a s nárokem na odpočet, tak se udělá poměr a podle toho se krátí nárok na odpočet u daně na vstupu :-)

A jinak čemu se divíte, když například od Nokie koupíte mobily pro zaměstnance a ještě k tomu do takové akce, tak ta cena půjde dolů ...
Poslední příspěvek


Offline - Diskutér Profil 
30. 7. 2008 09:59 Odeslat příspěvek
A kdo říká, že ty mobily budou vázané na nějaké bankovní služby? Není přece nic snadnějšího, že mobily nakoupí nějaké servisní společnost (často dceřinná) zabývající se třeba správou objektu, bezpečnostní služnou apod. a ta si je dá do nákladů. FÚ bude těžko prověřovat, zda těch 100 mobilů jsou použity jako služební, nebo byly rozdány, zvláště pokud na to není nikde žádný doklad.

Ale to jen teoretizuji, třeba to MPÚ dělá zcela jinak ;-)


Offline - Inventář Profil 
30. 7. 2008 10:51 Odeslat příspěvek
Vcera jsem osobne rozebiral baleni Nokia 6500 a v ni zarucak proste nebyl, na muj dotaz mi bylo zodpovezeno, ze "pry to maji na hromadnou zaruku" a "kdyz se mi s tim neco stane, tak se mam zastavit".


Offline - Administrátor Profil 
30. 7. 2008 11:51 Odeslat příspěvek
Ruprecht001 píše
A kdo říká, že ty mobily budou vázané na nějaké bankovní služby? Není přece nic snadnějšího, že mobily nakoupí nějaké servisní společnost (často dceřinná) zabývající se třeba správou objektu, bezpečnostní služnou apod. a ta si je dá do nákladů. FÚ bude těžko prověřovat, zda těch 100 mobilů jsou použity jako služební, nebo byly rozdány, zvláště pokud na to není nikde žádný doklad.

Ale to jen teoretizuji, třeba to MPÚ dělá zcela jinak ;-)

Ty jsi opravdu teoretik ... než bych tohle napsal, tak bych si alespoň zjistil, zda Moravský peněžní ústav je nějak zapojen do jiné právnické osoby ... a hle ... on není ... navíc pokud by to tak již bylo, tak by to pak daná firma to MPU musela nějak nafakturovat třeba jako správu budovy a MPU by si to DPH zase odečíst nemohla. A pokud by to neudělali tak to už je tunýlek (a věř mi, že se na to přijde). Naštěstí tyto spekulace s DPH vyřeší od nového roku skupinové plátcovství :-)

S474N: a máš k tomu nějaký papír, kde je to, že jsi převzal mobil s tím a tím výrobním číslem?


Offline - Inventář Profil 
30. 7. 2008 12:09 Odeslat příspěvek
Rop: psal jsem, ze jsem to "rozebiral", ne ze jsem to "prebiral" :wink:


Offline - Administrátor Profil 
30. 7. 2008 12:44 Odeslat příspěvek
:lol: a si myslel ze to byl preklep ... pac co je na Nokii k rozebrání ... že? :lol:


Offline - Inventář Profil 
30. 7. 2008 12:47 Odeslat příspěvek
Tak jeste jednou:
S474N píše
Vcera jsem osobne rozebiral baleni Nokia 6500 .....


Zejmena doporucuji se pri cteni soustredit na tucna pismena a zejmena na podtrhnute. :roll:


Offline - Administrátor Profil 
30. 7. 2008 14:48 Odeslat příspěvek
Rop píše
S474N: a máš k tomu nějaký papír, kde je to, že jsi převzal mobil s tím a tím výrobním číslem?

Já jsem dnes převzal tu N 6300 a podepisoval jsem papír, kde bylo IMEI mobilu.


Offline - Inventář Profil 
30. 7. 2008 15:03 Odeslat příspěvek
PatrikChrz: penize si poukazal kdy?


Offline - Administrátor Profil 
30. 7. 2008 16:07 Odeslat příspěvek
Příkaz jsem dával v pátek, z mBank odešly v pondělí v 8 ráno.


Offline - Inventář Profil 
30. 7. 2008 17:09 Odeslat příspěvek
PatrikChrz: a mas datum, kdy byly pripsany na ucet?


Offline - Administrátor Profil 
30. 7. 2008 17:30 Odeslat příspěvek
Ne to nemám, MPÚ zatím takové vymoženosti jako internetbanking nemá a výpisy jsou 1/4 letní.


Offline - Inventář Profil 
30. 7. 2008 17:32 Odeslat příspěvek
PatrikChrz: jo to vim, spis by me zajimalo, jak clovek zjisti, ze uz tam ma penize. Tys to vzal naslepo nebo sis tam zavolal?


Offline - Administrátor Profil 
30. 7. 2008 18:51 Odeslat příspěvek
Dneska ráno, když jsem přišel do práce, jsem poslal e-mail na slečnu co mi přivezla do firmy smlouvu k podpisu a kolem 9:00 mi odepsala, že peníze už jsou na účtě :-)


Offline - Inventář Profil 
30. 7. 2008 18:52 Odeslat příspěvek
PatrikChrz: diky, nevis jeste nahodou, kdy KB pripisuje castky na ucet? Myslim tim v cca kolik hodin.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 39  Další stránka
Stránka 5 z 39 [ Příspěvků: 578 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies