Autorizační SMSky na zahraniční číslo

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod miropiro 13. 5. 2019 13:26

Nedávno jsem se setkal s kamarádem, který byl před časem okraden v Jižní Americe. Přišel o mobil, platební kartu, pas, notebook, no zkrátka takové ty věci k přežití ... když jsem se ho ptal, jak řešil možnost autorizace plateb a tak, řekl mi, že prostě zavolal na ČSOB po Skypu a požádal o řešení, že by mu SMSky posílaly na zahraniční číslo. Práce na pět minut, žádné blbé obvolávání. Když jsem se kdysi ptal Equy na podobné, řekli mi, že ne ... tož se tak zeptám ... víte o bankách, které s tímto nemají problém? Trochu to na mne působí, že velká banka nakonec tohle zvládne lépe než menší ...
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian
miropiro
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 5. 2019 14:32

No, to je celkem problém. Některé banky se zasíláním autorizačních SMS nemají problém i na zahraniční čísla, ale nevím které (občas se něco takového objeví v diskusích).

Další možností je jiný způsob ověření - napadá mě třeba Sberbank a jejich RSA token. Jak to ale vyřešit v případě odcizení (jestli budou schopni zaslat do zahraničí) nevím. Jako jsou pak takové konstrukce, jako nechat token doma u důvěryhodné osoby a vždy požádat o zaslání kódu, nebo ho dát před web kameru a k té se vzdáleně přihlásit, ale to jsou všechno řešení krkolomná a ve své podstatě i nebezpečná.

Částečně je možné řešit s pomocí přednastavených a schválených šablon, ale i to neřeší vše. Při lhůtách a cenách, co by stálo kompletní vyřešení problému na dálku, to může vyjít i levněji si zaletět do ČR a zpět (samozřejmě záleží na tom odkud).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miropiro 14. 5. 2019 14:19

Tak co jsem se ptal dnes Creditas, tak tato banka určitě ne.
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian
miropiro
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paty07 20. 5. 2019 01:10

Když Vás takhle oberou, tak člověk děkuje bohu za Western Union.
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mirec Vrabec 22. 5. 2019 05:43

Pouzivam SK cislo na autorizacie a vsetky ostatne veci suvisiace s bankou a mam ucty v Cesku CSOB+CSAS a taktiez vo viacerych bankach v USA a nikto to neriesi a bez problemov to funguje.
Mirec Vrabec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lemming 22. 5. 2019 07:48

No a pak je tu možnost zapomenout na zastaralé a nebezpečné SMS, nepohodlné (a také nepříliš bezpečné) RSA tokeny a používat potvrzování plateb přes mobilní aplikaci. V případě ztráty mobilu si na nový mobil nainstaluji novou aplikaci (pozor ale na to, jak to budu muset potvrdit!), případně před odjezdem svážu svůj účet i s další aplikací na mobilu nějakého důvěryhodného příbuzného nebo známého.
lemming
Diskutér

Odeslat příspěvekod mo.tor 22. 5. 2019 10:08

To je nesmysl, treba appka UCB mi nefunguje na dvou mobilech zaroven a aktivace v novem mobilu pres SMS kod. Zlate autorizacni SMS.
mo.tor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lemming 22. 5. 2019 10:16

mo.tor: Označováním za nesmysly jen ukazujete svůj omezený rozhled. Appka třeba od AirBank na více mobilech / tabletech zároveň funguje a dá se aktivovat i bez SMS.
lemming
Diskutér


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků