FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Unicredit Bank

Offline - Nadšenec Profil 
21. 5. 2021 10:14 Odeslat příspěvek
Ale podle té reakce "Heh, asi radši no comment.... :roll:" to vypadá, jako že tomu rozumíš. Banka za každou platbu platí systému CERTIS poplatek, tím pádem i když nevybíráš z bankomatu, ale jen přijímáš a odesíláš platby, tak na tobě prodělává a tím pádem to není, jak ty říkáš "šul-nul".
Poslední příspěvek


Offline - Diskutér Profil 
21. 5. 2021 10:29 Odeslat příspěvek
Asi každá banka bude mít nějaký systém nakolik je klient rentabilní, mě to třeba můj osobní bankéř v RB sdělil, že ze mě maj nula nula nic a to tam mám vedení konta i kreditky zdarma a RBroker. Nejvíc mají logicky z krátkodobých úvěrů a pak finančně negramotných klientů, kterým leží třeba desítka na běžném účtu a vůbec je to netrápí, a že je jich prý je.
Poplatek za CERTIS je v jednotkách haléřů odvislé od dávek v průběhu dne, za okamžité platby je to o něco víc, ale myslím, že to není víc než 10 hal.


Offline - Nadšenec Profil 
21. 5. 2021 10:38 Odeslat příspěvek
Nula nula nic nebo ještě méně mají banky asi skoro ze všech místích diskutérů, akorát to některým nedochází.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
21. 5. 2021 10:39 Odeslat příspěvek
Kolem.jdouci píše
Ale podle té reakce "Heh, asi radši no comment.... :roll:" to vypadá, jako že tomu rozumíš.

Ne, nerozumím. No comment byla reakce na poněkud zvláštní odpověď kolegy "a poplatky zaplatí jako kdo?"
No to je jedno, čert to vem. :-)


Offline - Inventář Profil 
21. 5. 2021 12:19 Odeslat příspěvek
Kolem.jdouci píše
Nula nula nic nebo ještě méně mají banky asi skoro ze všech místích diskutérů, akorát to některým nedochází.


Tak mnozí místní diskutéři mají za cíl na bankách vydělávat, takže myslím, že to většina tuší. :) Na druhou stranu, vezmu-li, že základem podnikání v bankovnictví je shromažďování prostředků od střadatelů za určitý náklad a půjčování těchto prostředků jiným dráže, pak místní osazenstvo k jejich podnikání nějak většinou přispívá.

A pokud jde o ty náklady na klienta, tak asi úplně nelze brát jen náklady přímo související s jeho transakcemi, taky kvůli každému musí držet a platit pobočky, lidi, systémy ... každopádně klient nastíněný mufem je jen čistý náklad.


Offline - Nadšenec Profil 
21. 5. 2021 12:35 Odeslat příspěvek
Jasně, že to nejsou jen ty transakce, ale uvedl jsem je, protože o nich muf2muf psal a ty se dají aspoň trochu spočítat a bohužel evidentně někteří ani netuší, že s tím banka má nějaké náklady. Ostatní náklady na klienta budou u každé banky úplně jiné. Co se týče těch vkladů, tak ani zde nemám nějaké iluze o přispívání, když místní úrokoví turisté třeba každý měsíc přesouvají peníze jinam a repo sazba je 0,25%


Offline - Nadšenec Profil 
21. 5. 2021 13:25 Odeslat příspěvek
retron píše
finančně negramotných klientů, kterým leží třeba desítka na běžném účtu a vůbec je to netrápí


10M, nebo 10k? Protože 10k mi přijde jako ok zůstatek na BÚ jako rezerva na nějaký provozní výdaje atd.


Offline - Inventář Profil 
21. 5. 2021 14:02 Odeslat příspěvek
Kolem.jdouci: Jo, já ví, jen jsem chtěl nastínit mufovi, že i když jsou jen ty přímé náklady nicotné (a to ještě zdánlivě), taky ty transakce musí něco provést a to něco musí někdo udržovat ... Pokud jde o úroky, tako ona ta repo sazby není vždycky 0,25 %, ale jasně, prachy teď nikdo nechce.


Offline - Diskutér Profil 
21. 5. 2021 15:15 Odeslat příspěvek
10mil.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
21. 5. 2021 17:29 Odeslat příspěvek
Cenik CERTISu CNB je verejny. https://www.cnb.cz/export/sites/cnb/cs/platebni-styk/.galleries/certis/download/cenik_cast_V_2018.pdf
Uz nemaji ruzne ceny v prubehu dne, drive bylo nejlevnejsi posilat brzo rano a nejdrazsi to bylo v dobe 15-16 hod. Proto treba mBank mela davku jen do 8:00 rano. A vetsina ostatnich bank drive jen dopoledne. Ted uz odesilaji i odpoledne. No a cena okamzite platby dost spadla a uz je 10 hal. S objemem tam jsou jeste navic slevy. Nejlepsi je cena prioritni platby. Stoji banku maximalne 1 Kc a ty priplatky, co uctuji klientum jsou silene.


Offline - Přeborník Profil 
21. 5. 2021 21:24 Odeslat příspěvek
Spousta věcí se dá automatizovat a i když jsou drahé, jak už jednou něco běží, je otázka, jestli náklad na rozpočítávat na nové klienty, nebo ne… firmu ta věc stojí zhruba stejně, ať klienta má, nebo nemá. To jsou počítače i provoz bankomatů.

Přímé náklady jsou přinejmenším CERTIS a asi podstatněji výroba a rozesílání platebních karet – kdyby to bylo řekněme 100 Kč / rok, klient by musel za současného stavu nechat 40 000 průměrného zůstatku na neúročeném účtu, aby se to bance zaplatilo. Takže klient, který má míň (a nepoužívá úvěry a nikdy nebude), je skoro určitě ztrátový.


Offline - Diskutér Profil 
22. 5. 2021 10:27 Odeslat příspěvek
takze rozdil mezi standartni a okamžitou platbou je jeden halíř…pak tedy nechapu mBank s tím korunovým příplatkem


Offline - Návštěvník Profil 
25. 5. 2021 08:26 Odeslat příspěvek
VVNP píše
salam01> Dneska jsem potvrzoval platbu a objevilo se mi - přidejte si kartu do Apple Pay. Tak jsem zajásal, ikonka u MC M&M. A přesně, HTTP 401 a pak že přidat nejde. To je prostě takovej fail tohle!


taky to na mě svítí a samozřejmě přidání nefunguje ani přes to tlačítko v Smartbankingu ani v Apple Wallet ... takže stále jedu M&M via CURVE card , v UCB jsou prostě tydýti, kde levá ruka neví co dělá pravá


Offline - Mírně pokročilý Profil 
26. 5. 2021 15:00 Odeslat příspěvek
Kontroloři ČNB si posvítili na banku, dostala pokutu tři miliony


Offline - Návštěvník Profil 
31. 5. 2021 09:09 Odeslat příspěvek
Na bitcoiny zapomeň. UniCredit Bank zablokovala platbu - https://www.penize.cz/kryptomeny/426791 ... ala-platbu
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 303, 304, 305, 306, 307, 308, 309 ... 550  Další stránka
Stránka 306 z 550 [ Příspěvků: 8247 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies