FinExpert.cz

Přihlásit se

Předchozí stránka 

Splatit nebo nesplatit hypotéku

Offline - Mírně pokročilý Profil 
28. 10. 2009 07:48 Odeslat příspěvek
Pozor, je nutné si uvědomit, že ztráta hodnoty pěněz pro jeho případ neplatí, naopak mu pomáhá. Pokud dojde ke zvýšení inflace, začnou centrální banky krotit inflaci zvyšováním sazeb. Pak je velmi reálné, že dojde k otočení úrokového diferenciálu -> úrok na půjčce bude stále 5.19, ale své 2 miliony si uložíš na 6, 7 procent. Možná to zní dnes nereálně, ale pokud dnes jsou příležitosti na termíňáku za 4,5 procenta, staší zvýšení sazeb o 2 body a budou příležitosti za 6,5 procenta.
Z tohoto pohledu není nesmysl uložit to dnes na 2 roky za 4,5 a počkat, jak se bude situace za dva roky vyvíjet.
Poslední příspěvek

Offline - Inventář Profil 
28. 10. 2009 09:18 Odeslat příspěvek
Jenze on je konzerva a jak psal nekdo drive, je zbytecne soubezne vymyslet "bejkarny". Osobne bych mel radeji zaplacenou nemovitost a dluhy pryc, nez v teto blbe dobe mit na sebe jeste navazane nejake dluhy a zadny napad zhodnoceni penez.

Offline - Nadšenec Profil 
28. 10. 2009 09:40 Odeslat příspěvek
a coz neco dat na unibon? maj tam pres 5 proc na 18 mesicni terminak

Offline - Diskutér Profil 
28. 10. 2009 09:46 Odeslat příspěvek
Nemy_bobes: jenže on má jen roční fix, takže je pravděpodobné, že mu zvýší hypotéku. A úroky z vkladů se budou zvyšovat "za" inflaci, takže na tom bude tratit.
Já osobně "věřím" na vysokou inflaci. Takže pokud chce peníze sušit na (jakémkoli) spořícím účtu, tak je určitě lepší doplatit hypotéku. Pokud by za ty našetřené peníze koupil třeba druhý barák a pod. Tak je to na zvážení.

28. 10. 2009 12:50 Odeslat příspěvek
o mea culpa. Beru zpět, přehlídnul jsem se. Já to přelítnul a zústalo mi v hlavě že má dlouhej fix. Omlouvám se.

Pak je to jednoduchý, vůbec nemá smysl uvažovat nějaké jiné varianty, než okamžitě splatit. Ponechal bych si jen rezervu na nečekané provozní údálosti (ztráta zaměstnání, dlohodobá nemoc).
Bejt konzervativní a spekulovat s půjčenými penězi je blbost. A i kdyby nebyl konzervativní, tak v momentální situaci je to blbost taky.

Offline - Kolemjdoucí Profil 
28. 10. 2009 16:20 Odeslat příspěvek
jj, fix je roční. Ale není problém z něj jedním podpisem udělat 5,19% na mnohem delší dobu, max. 15 let

Offline - Diskutér Profil 
28. 10. 2009 23:08 Odeslat příspěvek
15-lytý fix už je zajímavý - na spekulaci, ne konzervativní investici.

Nicméně mne napadlo (nechť mne skušenější opraví) - při změně úrokové sazby (po fixu) můžete nesouhlasit a hypotéku doplatit. Takže já bych počkal na knec fixu, změnu úroků a hypotéku doplatil (jen zbytek hypotéky, ne další úroky) myslím, že to je nejlepší řešení

29. 10. 2009 11:05 Odeslat příspěvek
Stále dokola se točíte jak pes za ocasem kolem jednoho - spořící účty, vklady, apod. Kde je základní pravidlo diverzifikace? Zároveń vzpomínáte inflaci, deflaci, možné zhroucení finančních trhů. Netvrdím že se to stane, ale tímto lze o veškeré úspory hravě přijít.

Co takhle se trochu zamyslet hlavou a investovat ty peníze do něčeho, co s případným pádem trhů neztratí svou hodnotu, ale zároveň to ještě bude dávat pravidelné výnosy? A nejlépe to ještě nevrážet vše do jednoho "šuplíku", ale pěkně rozkouskovat.

Tak, aby mi ty výnosy hradily splátky hypotéky. Jak prosté.

29. 10. 2009 13:38 Odeslat příspěvek
To mi teda ukaž aktivum, u kterého je jistota, že neztratí hodnotu. Jestli takové znáš, dodám ti několik desítek milionů od různých lidí, o kterých vím, že takové aktivum několik let marně hledají.

Offline - Inventář Profil 
29. 10. 2009 13:45 Odeslat příspěvek
Zrejme mysli treba nemovitosti, ktere nasledne pronajme, apod.`

29. 10. 2009 13:51 Odeslat příspěvek
Hlava pokud je konzervativní investor na čemž jsme se shodli, tak pro něj nemá smysl nic jiného než to splatit, případně si nechat nějakou "železnou rezervu" pro případ nějakého průseru a zisky začít vytvářet z toho co vydělá.

29. 10. 2009 15:19 Odeslat příspěvek
S474N: Jojo, nemovitosti v padajícím trhu real estate je to nejjistější....

29. 10. 2009 19:52 Odeslat příspěvek
Splatit hypo, a těch 12kkč pravidelně investovat. I když je konzerva, může diverzifikovat dle libosti, 12kkč to umožňuje.

30. 10. 2009 21:57 Odeslat příspěvek
DadB: tak jaké padlo rozhodnutí? Vidím, že tady klábosíme všichni, kterých se to vlastně osobně nikterak netýká, zato tazatel zůstal filozof....

Přejít na stránku Předchozí stránka  1, 2, #
Stránka 2 z 2 [ Příspěvků: 29 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk

Hledat
Přeskočit na

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies