FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Metropolitní spořitelní družstvo

Offline - Návštěvník Profil 
27. 9. 2013 17:35 Odeslat příspěvek
digiking píše
Takže MSD mělo dnes poslední den na poslání peněz z nálezu finančního arbirtra ze dne 6.9. Ani po 3 týdnech žádná reakce od nich. Jdu napsat finančnímu arbitrovi co dál, zda podali námitku nebo prostě jen odmítají zaplatit.

A smim se optat, kolik visi ? Jestli to je "jen par tisic" za uroky z prodleni ci nahrada skody (tj. tu velkou castku stihli zaplatit jeste behem rizeni s FA) ?
Pokutu FA cca tech 10-15 tisic bych si tipnul zacvakli.
Evidentne to jsou neskutecni zmet..
Poslední příspěvek


Offline - Inventář Profil 
27. 9. 2013 17:47 Odeslat příspěvek
digiking: Myslel bych si, že o námitce bys byl jako účastník řízení informován (ale v řízení u FA se nevyznám, ale předpokládám ekvivalent řízení soudního).

Počítám, že by mohl nyní nastoupit exekutor, či nikoliv? Prosím Tě, abys dal pak (či průběžně) vědět, jaks dopadl. Sice mne to ve vztahu k MSD už nezajímá, ale obecně ano.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
27. 9. 2013 18:48 Odeslat příspěvek
Taky se připojím, že mi přišly peníze na účet. 30000, splatnost 8.7., zasláno někdy začátkem července. Nikdy jsem na tomhle fóru nic nepsal, protože jsem jen sledoval vývoj. Ty peníze nijak nutně nepotřebuji. TV mi končí v únoru a to už doufám že bude aktivní FPV. No, věřte mi/nevěřte. Záleží na vás.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
27. 9. 2013 19:18 Odeslat příspěvek
http://forum.mesec.cz/index.php?topic=4 ... 0#msg23800


Offline - Přeborník Profil 
27. 9. 2013 19:58 Odeslat příspěvek
A pak dejte takovým *****íkům své finance.. Ani jedné družstevní záložně nevěřím ani logo, jsou to stejní parchanti, jako ti v 90. letech.. Jedině Fio to pochopilo a přešlo pod bankovní instituci


Offline - Diskutér Profil 
27. 9. 2013 20:28 Odeslat příspěvek
Však jim je nikdo nedal. Vlastně možná tu stovku prakticky jo ;-)


Offline - Administrátor Profil 
27. 9. 2013 21:52 Odeslat příspěvek
dr._lukas píše
A pak dejte takovým *****íkům své finance.. Ani jedné družstevní záložně nevěřím ani logo, jsou to stejní parchanti, jako ti v 90. letech.. Jedině Fio to pochopilo a přešlo pod bankovní instituci

Fio hlavně zvolilo úplně jinou strategii. Zatímco ostatní záložny se předháněly v hromadění vkladů (a poskytování vysoce úročených (a tedy rizikových) úvěrů), FIO se rozhodlo nabídnout jen průměrné úrokové míry (vztaženo k záložnám, proti bankám mělo nadstandardní) a zaujmout bezplatnými službami, což bylo něco, co zde v roce 2006, kdy s tím přišli, chybělo.
Zkrátka našli díru a využili toho. Myslím, že v té době to bylo docela odvážné (ony i poplatky ČNB za CERTIS byly vyšší, než dnes) a vyžadovalo to značnou představivost. A vyšlo jim to (ovšem nemuselo).
Dneska ale bezplatný účet nabízí řada bank, takže možná je čas na to, aby zase někdo (záložna, banka) "vystoupil z řady" a nabídl něco jiného. Možná je čas na tu úrokovou sazbu (pokud bude ale schopna takto vybrané peníze efektivně půjčit) a možná přijde s něčím úplně novým.


Offline - Nadšenec Profil 
28. 9. 2013 04:06 Odeslat příspěvek
FIO to melo a ma jen jako vedlejsak, ti vydelavaji hlavne jako zprostredkovatele na akciovych trzich, tam uz tak bezpoplatkovy nejsou. Si myslim, ze vlozene penize stejne pujcovali hlavne na sve vlastni projekty.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
28. 9. 2013 07:29 Odeslat příspěvek
PatrikChrz píše
dr._lukas píše
A pak dejte takovým *****íkům své finance.. Ani jedné družstevní záložně nevěřím ani logo, jsou to stejní parchanti, jako ti v 90. letech.. Jedině Fio to pochopilo a přešlo pod bankovní instituci

Fio hlavně zvolilo úplně jinou strategii. Zatímco ostatní záložny se předháněly v hromadění vkladů (a poskytování vysoce úročených (a tedy rizikových) úvěrů), FIO se rozhodlo nabídnout jen průměrné úrokové míry (vztaženo k záložnám, proti bankám mělo nadstandardní) a zaujmout bezplatnými službami, což bylo něco, co zde v roce 2006, kdy s tím přišli, chybělo.
Zkrátka našli díru a využili toho. Myslím, že v té době to bylo docela odvážné (ony i poplatky ČNB za CERTIS byly vyšší, než dnes) a vyžadovalo to značnou představivost. A vyšlo jim to (ovšem nemuselo).
Dneska ale bezplatný účet nabízí řada bank, takže možná je čas na to, aby zase někdo (záložna, banka) "vystoupil z řady" a nabídl něco jiného. Možná je čas na tu úrokovou sazbu (pokud bude ale schopna takto vybrané peníze efektivně půjčit) a možná přijde s něčím úplně novým.


Souhlas, ale ono v dnešní době, kdy každý kdo se pokusí lidu nabídnout trochu rozumný úrok z jejich vkladů, je prohnilým a korupcí prolezlým aparátem cíleně zlikvidován, do harakiri nabídky slušného úroku těžko někdo půjde.

Příkaz zní jasně ... úroky co nejblíže nule, nebo bude zle! ;-)


Offline - Administrátor Profil 
28. 9. 2013 08:04 Odeslat příspěvek
No nevím, ale co vyplouvá na povrch o MSD, tak to spíše vypadá na zásah ne za 5 minut 12, ale spíš tak v půl třetí :(


Offline - Kolemjdoucí Profil 
29. 9. 2013 13:13 Odeslat příspěvek
johnns001 píše
Potvrzuji, že můj příkaz z 24.6. se splatností 2.7. nebyl stále proveden.


Tak po vícero emailech s urgencemi na MSD se podívali na příkaz a splatnost je až 12.7. (poslali mi skenovou kopii). Kopii jsem neměl a chybně jsem si to poznamenal.
Už mi to bylo dost divný, že by tolik lidí za mnou vypláceli. Takže MOJE chyba a omlouvám se všem, které jsem uvedl v omyl.
Takže budu čekat do 12.10., pak kontaktuji ČNB.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
29. 9. 2013 20:38 Odeslat příspěvek
K čemu to tříměsíční čekání?


Offline - Kolemjdoucí Profil 
29. 9. 2013 20:48 Odeslat příspěvek
Znovu připomínám středeční akci u VSZ v Praze. A to v 11:55. Přidejte se k nám i na fb https://www.facebook.com/pages/Kdo-chce ... 7117021475

Jirka


Offline - Návštěvník Profil 
30. 9. 2013 17:17 Odeslat příspěvek
Tak od FA jsem dnes obdržel kopii námitky od MSD, kterou poslali na poslední chvíli (hra o čas:). Nevím kolik těm právníkům platí, ale nedivil bych se kdyby za tohle lejstro inkasovali více než je celková pokuta v mém nálezu. (Ale asi to použijí na všechny další stížnosti). Rozsahem to je tak třetinové oproti nálezu FA.

Vlastně se furt odvolávají na to, že zaplatit včas chtěli, ale pokaždé, když uvolnili nějaké prostředky (do 15.5.2013), tak jim je VSZ zablokovalo. Nicméně já platbu provedl až toho 15.5.2013 a to pak zkusili až po měsíci a to už jim VSZ nezablokovalo. Takže to taky nějak nehraje. Asi bude dobré, když na to poukážu.

A MSD samozřejmě požaduje, aby arbirtr ve svém rozhodnutí zrušil výrok o pokutě 15 tisíc pro stát a 6700 Kč úrok z prodlení pro mě (tím zároveň odpovídám sipurovi).


Online - Návštěvník Profil 
30. 9. 2013 17:37 Odeslat příspěvek
to digiking: a jaký bude tedy další Tvůj postup? musíš napsat opět nějaké námitky arbitrovi a ten pak zase bude "urgovat" MSD o vyplacení? já myslel, že když arbitr rozhodl o zaplacení pokuty 15000 a úroků z prodlení 6700, tak tím to bylo ukončeno a MSD má povinnost zaplatit... takhle si můžou s arbitrem a Tebou psát donekonečna...
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211 ... 277  Další stránka
Stránka 208 z 277 [ Příspěvků: 4143 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies