FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Metropolitní spořitelní družstvo

Offline - Návštěvník Profil 
29. 11. 2010 21:03 Odeslat příspěvek
Zdravím, lidi je to špatný :(
V MSD poklesne úročení vkladů a to výrazně - k 1.1.2011.
Mno, vedoucí kůň zhodnocení vkladů začíná ztrácet :(
Škoda, že jsem nestihl založit ten termíňák včas...
Poslední příspěvek


Offline - Diskutér Profil 
29. 11. 2010 21:09 Odeslat příspěvek
Jak to, máš na to ještě měsíc.


Offline - Návštěvník Profil 
29. 11. 2010 21:12 Odeslat příspěvek
29.11.2010 – S platností od 1.1.2011 dochází k úpravě úrokových sazeb. Vzhledem k zahajování termínovaných vkladů k nejbližšímu 1. v měsíci se tato úprava týká již termínovaných vkladů uzavíraných v průběhu prosince 2010. Více zde.

O-:

Možná zítra... ale to mě asi nevezmou.


Offline - Administrátor Profil 
29. 11. 2010 21:43 Odeslat příspěvek
Teda já mám štěstí. V půlce září jsem uzavřel stošestku u Unibonu (6 % p. a.) a dvouletej termíňák u MSD (5,8 % p. a. ) :D


-
29. 11. 2010 22:21 Odeslat příspěvek
To je to pravidelný doporučování na finexpertu, mforu, měsci atd ... maji dostatek zajemcu, moc penez - muzou si dovolit snizit urok :)


Offline - Nadšenec Profil 
30. 11. 2010 14:18 Odeslat příspěvek
no, ostrouhali to tedy dost


Offline - Návštěvník Profil 
8. 8. 2011 18:57 Odeslat příspěvek
Nevite jak si vysvetlit nabidku na vlozeni dalsiho clenskeho vkladu? V cem by to mohlo byt vyhodny ci naopak nevyhodny?

Dekuji za odpoved.


Offline - Administrátor Profil 
8. 8. 2011 19:02 Odeslat příspěvek
Je to stejné jako investování do společnosti. Ta získá kapitál na svůj rozvoj, podílník podíl na zisku (nebo ztrátě).


Offline - Návštěvník Profil 
9. 8. 2011 20:16 Odeslat příspěvek
Diky za odpoved. Znamena to tedy, ze s vetsim podilem mam vetsi hlasovaci prava? V pripade, ze by nekdo vyznamne navysil podil, jsou vklady stale v bezpeci? Nemuze treba odhlasovat ze s vklady nemohou clenove po nejakou dobu nakladat? Pripadam ze me ta nabidka trochu zaskocila. Moje predstava je, ze velikost podilu je nekolikrat mensi nez velikost vkladu a myslim ze zalozna moc dalsich prostredku takto neziska.


Offline - Administrátor Profil 
9. 8. 2011 20:40 Odeslat příspěvek
Předně to není první záložna, která chce získat vyšší členské vklady, stejnou akci měl i Moravský peněžní ústav. Určitě nemůže "zabavit" vklady, ale jinak by to byly otázky spíše na ČNB.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
9. 8. 2011 22:47 Odeslat příspěvek
Jestli se chtějí přetransformovat na banku, tak musí navýšit členské podíly na určitou hodnotu.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
13. 1. 2013 19:16 Odeslat příspěvek
Zdravím, chci si u MSD založit termínovaný účet a chtěl bych se zeptat na následující:

1)Jak funguje zřízení termínovaného účtu? Po zaplacení členského poplatku mně bude zřízeno účet s vlastním číslem, na který pak můžu okamžitě poslat vklad nebo je mezi podpisem smlouvy a zřízením účtu nějaká prodleva?

2)Definuje se výše vkladu, který pak do termínu posledního dne daného měsíce musí být na účtu třeba nějakou smlouvou?

3)Jak funguje ukončení termínovaného účtu, při konci sjednaného období? Při založení jednorázového termínovaného vkladu se ve smlouvě uvede číslo účtu, na který se pak má převést původní vklad + úroky?

4)Existuje nějaká možná prodleva (výpovědní lhůta) mezi koncem TV k sjednanému období a připsáním peněz na daný účet?

5)Kde se můžu dozvědět jaký je aktuální poměr nezajištěných pohledávek dané záložny?


Offline - Diskutér Profil 
13. 1. 2013 19:29 Odeslat příspěvek
1) Bude ti založeno spořící konto s aktuální úrokovou sazbou 2,8% p.a. Peníze se zasílají právě na tento spořící účet. Protože MSD nemá vlastní bankovní kód, peníze se zasílají na sběrný účet MSD vedený u ČSOB, platba je identifikována pomocí VS (číslo tvého spořícího účtu) a SS (členské číslo). Účet je ihned po založení aktivní.

2) Každý TV se uzavírá podpisem smlouvy, kde jedním s parametrů je výše částky.

3) Vklad se vyplatí na onen spořící účet u MSD, pak se musí na pobočku zadat příkaz k úhradě, pokud chceš peníze převést jinam.

4) ???

5) http://www.imsd.cz/files/ekonomicke-uda ... 9_2012.pdf


Offline - Mírně pokročilý Profil 
13. 1. 2013 20:35 Odeslat příspěvek
A objevuje se ten termínovaný vklad v IB? Jde mi o to, zda ho tam uvidím, a až mu uplyne ta sjednaná doba třeba na rok, tak zda se dá znovu založit přes IB nebo musím na pobočku?


Offline - Administrátor Profil 
13. 1. 2013 20:39 Odeslat příspěvek
Ano, je v IB. Chování po ukončení záleží na způsobu sjednání. Lze sjednat jako revolvingový, ale i tak, že po ukončení se převedou peníze na spořák. Pak je nutné přijít osobně do MSD a uzavřít nový (resp. ideálně měsíc před skončením).
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 277  Další stránka
Stránka 4 z 277 [ Příspěvků: 4143 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies